English

Irak, 16 të vdekur, atentate zinxhir në vend

Bagdad, 14 shtator 2011, NOA – Të paktën 16 persona, mes të cilëve 12 ushtarë dhe policë mbetën të vrarë sot në mëngjes në Irak gjatë disa atentateve. Sipas agjencive të lajmeve irakene se në atentatin e parë më autobombë në Babel humbën jetën 13 persona, mes të cilëve edhe një grua. Ndërsa atentati i dytë ndodhi në Habbaniya kur një autobusi ushtarak iu vendos një bombë me magnet. a.q/NOA

KOMENTE