Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Arrestimet, METE: Nisin urgjentisht analizat në çdo drejtori
English

Arrestimet, METE: Nisin urgjentisht analizat në çdo drejtori

Tiranë, 17 nëntor 2011, NOA – Ministria e Ekonimisë dhe Energjitikës ka reaguar menjëherë sapo policia e Tiranës ka dalë me një variant zyrtar për arrestimet në drejtorinë e Metrologjisë, e cila është në varësi të kësaj ministrie.

“Ministria e Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës ka ndjekur me vëmendje ngjarjen e ditës së sotme, ku policia ka arrestuar me akuzën për korrupsion disa zyrtarë të Drejtorisë së Përgjithshme të Metrologjisë dhe Kalibrimit, institucion nën varësinë kësaj ministrie.

Ministria e Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës distancohet nga veprimet korruptive të çdo individi, i cili abuzon me detyrën e shtetit. Për METE-n, çdo person mban përgjegjësi individuale për punën dhe veprimet e tij”, thuhet në deklaratën zyrtare të ministrisë.

Në të thuhet gjithashtu se, METE do të nisë urgjentisht analizat e duhura jo vetëm në Drejtorinë e Përgjithshme të Metrologjisë dhe Kalibrimit, por edhe në të gjitha institucionet e tjera të varësisë, duke mare të gjitha masat e nevojshme, gjithmonë në mbështetje të një shteti ligjor dhe të së drejtës.

a.q/NOA

KOMENTE
  • AM LIGI 17:02 - 17 Nëntor 2011
    po eshe e dreite te viete ne drejtesi ne shqipri te msojne edhe te tjerete mbase ati te mose kete me korupsione ,edhe me abuzime ndaje shtetite ,ju faleminderie qe e pranuate komentin ,,,