Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Hyrje falas për shqiptarët në muzetë e Italisë, kategoritë që përfitojnë
English

Hyrje falas për shqiptarët në muzetë e Italisë, kategoritë që përfitojnë

Tiranë, 16 Nëntor 2011 NOA - Ministria e Trashëgimisë dhe e Aktiviteteve Kulturore të Republikës Italiane ka vendosur hyrjen falas në Muzeumet Shtetërore për disa kategori ku përfitojnë dhe një pjesë nga Shqipëria.

Lajmi bëhet i ditur për agjencinë NOA.al, nga Ambasada e Italisë në Tiranë. Ajo konfirmoi se të gjithë gazetarët shqiptarë, mund të hyjnë në muzetë dhe mund të vizitojnë monumentet në territorin italian, pa asnjë pagesë.

Vendimi shtrihet edhe për pjesën e gazetarëve të cilët janë shtetas të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian dhe të atyre me shtetësi nga vendet e tjera si Shqipëria, joanëtare të BE.

e.t/NOA

KOMENTE