Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Korrupsioni, 10 zyrtarë të administratës shoqërohen në polici
English

Korrupsioni, 10 zyrtarë të administratës shoqërohen në polici

Tiranë, 17 nëntor 2011, NOA – Nën dyshimet për korrupsion me tendera, dhjetë zyrtarë të administratës shtetërore janë shoqëruar paraditen e sotme në policinë e Tiranës, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

Burime nga policia bëjnë me dije se zyrtarët i përkasin Ministrisë së Ekonomisë, dhe pikërisht një drejtorie të veçantë të saj, asaj të Metrologjisë dhe Kalibrimit në METE.

Mes dhjetë zyrtarëve të shoqëruar në polici është edhe drejtori për Tiranën, i Metrologjisë.

Megjithatë detajet e aksionit policor pritet të bëhen publike nga krerët e Policisë së Tiranës.

mit/NOA

KOMENTE