Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Leka Zogu i Parë, luftë me vdekjen në Neurokirurgji
English

Leka Zogu i Parë, luftë me vdekjen në Neurokirurgji

Tiranë, 16 Nëntor 2011 NOA – Leka Zogu i Parë, pretendent i fronit mbretëror dhe princ trashëgimtar i ish-mbretit Zog, ndodhet në gjendje kritike për jetën në repartin e Reanimacionit të Spitalit të Neurokirurgjisë (njohur si spitali nr 5), në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”.

Një burim nga QËSUT i tha agjencisë së lajmeve NOA se Leka Zogu, rreth 73 vjeç, mburritu në orën 01.00 të ditës së mërkurë në urgjencën e spitalit 5 në gjendje të rëndë.

Mësohet se Leka Zogu, vuan nga vështirësi në rrugët e frymëmarrjes në mushkëri, duke vuajtur njëkohësisht edhe nga anoreksia e theksuar. Mësohet po ashtu se Leka Zogu ka kaluar nj vibracion kardiak dhe temperatura e tij e trupit është ulur në rreth 35.2 gradë, kur mesatarja normale luhatet mes 36 deri 36.5 gradë.

Burimet në QSUT i thanë agjencisë NOA.al se gjendja e Leka Zogut mbetet kritike dhe në orët në vazhdim pritet të shihet nëse do të ketë përmirësime.

Mjekët tregojnë se kohët e fundit është hera e tretë që Leka Zogu përfundon për mjekim në spital por ndryshe nga herët e tjera, këtë radhë gjendja e tij paraqitet më kritike.

Gjatë ditës së djeshme në Spitalin nr 5 gjendej i biri, Leka Zogu i dytë, si dhe familjarë të tjerë të princit që ndodhet në reanimacion duke pasur vështirësi edhe në të folur për shkak të gjendjes së rëndë.

a.y/NOA

KOMENTE