Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Revolucioni në Siri, numri i viktimave rritet në 5000
English

Revolucioni në Siri, numri i viktimave rritet në 5000

Siri, 13 dhjetor, 2011, NOA - Shefja e OKB-së për të drejtat e njeriut, Navi Pillaj, ka thënë se më shumë se 5000 njerëz kanë vdekur në konfliktin nëntëmujor sirian.

Pillaj, tha se të paktën 300 fëmijë janë në mesin e atyre që kanë vdekur, dhe se ka mijëra njerëz në paraburgim.

Ajo, vuri në dukje se herën e fundit kur e kishte informuar Këshillin e Sigurimit të OKB-së për Sirinë, në gusht, numri i viktimave ka qenë 2000.

Muajin e kaluar, Rusia dhe Kina vënë veton ndaj një rezolute të mbështetur nga Këshilli i Sigurimit e cila dënonte gjakderdhjen në Siri.

a.k.NOA/RFE

KOMENTE