English

Vajza e Jackson, një aktore 13-vjeçare

Nju Jork, 13 dhjetor NOA - E ardhmja e Paris Jackson, vajzës së mbretit të popit Michael, në botën e kinemasë pritet të jetë e pasur me surpriza. 13-vjeçarja trashëgimtare e Michael Jackson faktikisht në janar do të nisë xhirimet e “Lundson’s Bridge and the Three Keys”, përkrah Larry King, Ted Lange dhe Joey Fatone. Pjesa e animuar e Stephen Sobisky ka marr spunto nga romani i Dennis H. Christen. Paris do të jetë në rolin e një vajze e cila është i mbijeton dhunës fizike dhe mendore nga meduza, që është dhe mbretëresha e detit në film. “Dëshiron të bëhet aktore, ka marrë trashëgiminë e të atit dhe po kërkon të bëjë diçka të mirë për botën” – shpjegon regjisori. Projekti ynë është që të vazhdojë në këtë drejtim”,- përçudnoi ai. r.b/NOA

KOMENTE