Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Qëllohet me armë efektivi i Policisë Rrugore
English

Qëllohet me armë efektivi i Policisë Rrugore

Tiranë, 24 dhjetor 2011, NOA – Një punonjës i policisë rrugore është vënë në shënjestër mbrëmjen e sotme nga një person ende i paidentifikuar, i cili ia ka drejtuar armën duke e qëlluar me plumb në kokë, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

Burime nga policia e Tiranës i thanë agjencisë NOA se polici Naim Hyska ishte duke shkuar në shtënë e tij, kur një person duket se i ka zënë pritë duke e qëlluar nga një distancë e afërt.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur pranë kryqëzimit të “21 dhjetorit” në kryeqytet.

Policia e Tiranës ka mbërritur menjëherë në vendngjarje pas lajmërimit nga banorët e zonës, që u ndodhën në vendin e ngjarjes gjatë momentit të plagosjes së policit.

Polici Naim Hyska është dërguar menjëherë në Spitalin Ushtarak, dhe është në gjendje kritike për jetën.

Sipas policisë pista kryesore e hetimit është ajo e plagosjes për shkak të detyrës.

Megjithatë Policia e Tiranës po heton për ngjarjen e cila ndodhi mbrëmjen e të shtunës pranë “21 Dhjetorit”, dhe po merren në pyetje dëshmitarë të ndryshëm, që mund të kenë parë autorin apo autorët e agresionit. Vijon...

mit/NOA

KOMENTE