Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Pasqyra e shtypit, 27 dhjetor 2011
English

Pasqyra e shtypit, 27 dhjetor 2011

Tiranë, 27 dhjetor 2011, NOA - Në këtë hapësirë gjendet një pasqyrë përmbledhëse e titujve të gazetave në Tiranë, për ditën e martë, 28 dhjetor 2011.

Gazeta “Mapo” ka si argument kryesor; “AKKP: Si do ndahen 8 milionë doallarë për 2400 pronarë”.

Disa tituj të tjerë janë; “Rama, fjalor politik dhuratë deputetëve, kartolinë nudo për Vit të Ri”.

“Meta: Zgjedhja e Presidentit, kemi marrëveshje me PD”.

“Vrasja e biznesmenit, shkak sherri për përqindjen e ndërtimi”.

Gazeta “Koha Jonë” ka si argument kryesor; “Ilir Meta:Përjashtimi i Islamit, shantazh për LMN”, i cili pasqyron qëndrimin e kreut të LSI-së.

Disa tituj të tjerë janë; “Valë operacionesh antidrogë, bllokohet një tonë mariuhanë”.

“Inspektimi: Mjekët, nga kafja në sallën e operacionit”.

“Çel siparin Festivali i 50-të i Këngës,surprizat e jubileut”.

Gazeta “Shqiptarja.com” ka si argument kryesor; “Trafik ndërkombëtar droge, në pranga kushëriri i deputetit të PS-së”, i cili flet për operacionin e policive të rajonit, ku janë arrestuar 60 persona.

Disa tituj të tjerë janë; “SHBA, çifti homoseksual adopton dy fëmijë shqiptarë”.

“Seseri, rroga në SHBA, mbi 200 mijë dollarë në vit”

“Benzina shkon 1.4 euro litri, në Tiranë rriten ushqimet”.

“Topi i përgjigjet Berishës: “Po më votoi populli unë sërish President”.

Gazeta “Tirana Observer” ka si argument kryesor; “Bamir Topi: Nëse Presidenti zgjidhet nga populli sfidoj dhe Berishën”, i cili pasqyron deklaratën e djeshme të kreut të shtetit. Disa tituj të tjerë janë; “Taulant Balla: Berisha i mbyll gojën policisë për kriminalitetin”.

“Edi Rama uron shqiptarët me një foto nudo artistike si kartolinë për Vitin e Ri”

“TIME: 10 skandalet që tronditën botën gjatë vitit 2011”.

“Ja si të bëni përshtypjen e duhur para partneres”.

Gazeta “Agon” ka si titull kryesor; “Presidenti kërkon një republikë tjetër”, i cili pasqyron deklaratat e kreut të shtetit.

Disa tituj të tjerë janë; “Banka e Kinës në projektet tona”.

“Fëmijët guxojnë për dhurata”.

“Anti-drogë në Ballkan, arrestohen 4 shqiptarë”.

“Festivali i Këngës, rikthehet "e gjalla".

Gazeta “Zëri i Popullit” ka si argument kryesor; “Grabitën edhe pensionet?”, i cili denoncon mos marrjen e pensioneve të muajit dhjetor.

Disa tituj të tjerë janë; “Borxhi i qeverisë, përtej kufijve të përcaktuar nga organizmat ndërkombëtar”.

“Çmendetn çmimet në Tiranë, portokallet e Lulit, vetëm për “Udhëheqjen e Bllokut”.

“Vendimi i qeverisë “Sali”: Kur personi është pa sy quhet 48% invalid”.

Të nderuar lexues. Ju po ndiqni një pjesë të pasqyrës së shtypit. Për monitorimin e plotë në shqip dhe anglisht, një shërbim që ofrohet nga agjencia e lajmeve NOA.al, mund të abonoheni duke na shkruan tek pr@noa.al.

a.y/NOA

KOMENTE