English

Zuckerberg në Vietnam, Facebook i mohuar

Sapa, 27 dhjetor 2011, NOA- Vietnami u ndalon qytetarëve të tij të përdorin Facebook, por nuk ndalon themeluesin e rrjetit social, Mark Zuckerberg, për të kaluar pushimet në këtë vend.

Administratori i përgjithshëm i Facebook mbërriti në Vietnam në 22 dhjetor për të kaluar Krishtlindjet në zonën e Ha Long Bay dhe në 25 dhjetorveri të Vietnamit në Sapa.

Siç raporton Huffington Post, FacebookVietnam konsiderohet si bandit.

a.y/NOA

KOMENTE
  • Petro Nini22:23 - 27 Dhjetor 2011
    SI ISHIN DHE TEK NE TE NDALUARA ,,, MAKINAT ,, BAGETIA FEMER ,, KISHA ,, XHAMI,,, MODA ,,, COCO COLA ,, REVISTAT ,,,E BUKURA ! E C,DO GJE QE KEMI SOT S,LEJOHEJ TA KISHIM ATEHERE ,, PO REFLEKTON SHTETI SE NE KURIZ TE TYRE E POPULLIT TE TYRE BIEN ,, PO KUSH TA KUPTOJ ,, ATA QE NUK SHIKOJNE DOT LARG MAJES SE HUNDES ! BELA DYNJA !