Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Elefantët në qendër të vëmendjes, festivali i duartroket duke luajtur futboll
English

Elefantët në qendër të vëmendjes, festivali i duartroket duke luajtur futboll

Nepal, 29 Dhjetor 2011, NOA - Gara, ndeshje futbolli, sfilata dhe shumë përkujdesje. Është ajo çka kanë kryer këto tre ditë, elefantët në festivalin që i është dedikuar atyre në Nepal.

Siç njoftohet për agjencinë e lajmeve NOA.al në pyjet e Chitwan, rreth 170 kilometër larg nga kryeqyteti i Katmandu, kafshët kanë luajtur futboll në skuadra me nga katër lojtarë.

Dhe duke qenë se janë shquar si futbollistë të vërtetëm ata janë duartrokitur pa kursim nga mijëra spektatorë në fushën e lojës.

Njëzet ekzemplarë në krahun tjetër janë sfiduar në një garë ecjeje të shpejtë me distancë përshkimi prej 300 metrash, ndërsa një pjesë tjetër elefantësh ka marrë përkujdesjen e personave të shumtë që i kanë lyer thonjtë duke u bërë pedikyr dhe manikyr.

r.b/NOA

KOMENTE