Lajme > Lajme Temash > Shifrat
 

Katër

 • Shahistja e vogël Klean Shuqja, krenari e kombit Pas katër fitoreve Kleana vazhdoi me dy barazime, të dyja me lojtaret përfaqësuese të Rusisë, madje njëra prej tyre Kampione e Rusisë.
 • Basha-Ramës: Dil nga rruga pa krye, dëgjo shqiptarët që vuajnë, ose largohu Dy ditë më parë, qytetarët shqiptarë nga të katër anët e vendit zhvilluan protestën më të madhe në historinë tonë moderne për kërkesat ekonomike dhe të drejtat shoqërore. Të rinj e të reja, burra e gra, të djathtë e të majtë e pa parti, u mblodhën dhe u bashkuan në protestën e halleve të përbashkëta.
 • Fuqia e 1.8mld: Adoleshentët, të Rinjtë dhe Transformimi i të Ardhmes Në aktivitetin e organizuar në formatin debat/diskutim midis të rinjve aktivistë dhe katër institucioneve kyçe shtetërore që hartojnë dhe zbatojnë politikat për rininë, ishin gjithashtu të pranishëm zj.
 • Rama vizitë zyrtare në Kuvajt. Nënshkruhen katër marrëveshje Në përfundim të takimit, Ministri i Jashtëm Bushati dhe Ministri i Zhvillimit Ekonomik dhe Tregtisë Ahmetaj, nënshkruan katër marrëveshje mirëkuptimi me homologët e tyre në fushën e bashkëpunimit dhe zhvillimit te eksporteve industriale, mbrojtjen e mjedisit, ruajtjes së burimeve
 • Projektbuxheti 2015. Taksat që rriten dhe ato që ulen infrastrukturë moderne në këtë vend, në qoftë se do të pranojmë të bashkëjetojë investimi ynë për modernizimin e një infrastrukture me çibanët e mbjellë në të katër anët. S’e bëjmë dot!
 • Video nga lokali ku ndodhi vrasja e 4- fishtë, siguruar nga A1 Report (VIDEO) Televizioni “A1 Report” ka siguruar pamje të brendshme të lokalit ku ndodhi ngjarja tragjike mëngjesin e djeshëm në Tiranë, ku mbetën të vdekur katër persona.
 • Zgjidhni gjininë e fëmijës. Metoda të ndryshme Pra, në qoftë se ju synoni që të keni një vajzë, ju duhet të kryeni marrëdhënie seksuale dy deri në katër ditë para ovulacionit, në këtë mënyrë, sperma X do të jetë e vetmja spermë e gjallë dhe që pret në tubat fallopianë në kohën që veza bie në to disa ditë
 • Zyrat janë tonat, pushteti është i popullit. Luiza Xhuvani jep dorëheqjen Dhimbje për katër jetët e humbura! Dhimbje për familjarët e atyre, që sot vajtojnë bijtë, që nuk jetojnë më! Sigurisht, dhimbjen e një nëne që sot e ka të pamundur të mbajë fajet e të birit.
 • Policia e Qarkut të Gjirokastrës, zbardh vjedhjen e e Shehut të “Teqesë së Shtëpëzit” Shpallen në kërkim katër shtetas të dyshuar si bashkëpuntorë të tij. Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Gjirokastër, pas një pune të mirëfilltë profesionale dhe hetimore kanë bërë të mundur zbardhjen dhe dokumentimin me prova ligjore të ngjarjes
 • Valvulat e zemrës. Si punojnë ato Valvulat e zemres Brenda zemres ndodhen kater valvula- valvula pulmonare, valvula trikuspidale, valvula mitrale dhe valvula e aortes.
 • Emigroni në Australi. Përmbledhje lidhur me proçedurat dhe jetën atje e ashtuquajtur “skilled occupation lists” (listë punësimi) e cila azhurnohet çdo ditë dhe që orienton aspirantët “australianë” (kujtojmë këtu se duhen katër vjet qëndrim për të kërkuar nënshtetësi lokale me të gjithë avantazhet që përfaqëson), por me më shumë vite përvojë mbi supe mund të paraqitet kërkesa
 • Tiranë, Unaza e Re. Qëllohet 41 vjeçari me 4 plumba TIRANË - Një atentat ndaj një 41-vjeçari ka ndodhur sot në mbrëmje në Tiranë në zonë e Unazës së Re. I shënjestruari është qëlluar me katër plumba dhe ndodhet në vdekje klinike.
 • Bankat evropiane kanë dështuar në "testin e stresit" Bankat evropiane kanë dështuar në "testin e stresit" Njëzet e katër bankat evropiane kanë dështuar "testeve të stresit" ka njoftuar eAutoriteti Bankar Europian (EBA).
 • Bozdo: Kryeministri t’i hapë rrugë zbatimit të projekteve “Sot, patëm një takim pune me përfaqësues të lartë të kompanisë kanadeze “Bombardier”, një ndër katër kompanitë e mëdha në botë e cila prodhon mjete të transportit ajror, hekurudhor e më gjerë. Takimi u fokusua veçanërisht në projektin e Bashkisë së Tiranës për tramin, linjën Kombinat – Kinostudio dhe për terminalin multimodal të Tiranës.
 • Goditet grupi kriminal që vepronte në Shqipëri e Belgjikë. Emrat - Katër armë automatike, dy pistoleta dhe një pushkë - Rreth 50 ora të shtrenjta, si edhe bizhuteri floriri, unaza me diamantë, etj
 • Alarm nga virusi "Ebola". Masat në Shqipëri. Si duhet të mbrohemi Që nga ajo kohë, ka pasur shpërthime të shumta të virusit “Ebola”, dhe janë identifikuar pesë shtame, katër prej të cilave janë përgjegjës për vdekshmërinë e lartë. Më 4 gusht 2014, OBSH në bashkëpunim me Ministritë e Shëndetësisë së Guineas, Sierra Leones, Liberisë dhe Nigerisë njoftoi një total kumulativ prej
 • Sa duhet të jetë gjatësia mesatare e penisit që të kënaqi një femër Nën mbikëqyrjen e një mjeku, katër profesionistë të trajnuar për të matur penisin, kanë matur 300 meshkuj( të cilët ishin kryesisht të rinj amerikan). Ata gjetën se gjatësia mesatare ishte 14.
 • Mamografi levizëse për gratë, në gjithë vendin në rastet kur kjo sëmundje ka avancuar, zv/ministrja Ekonomi tha, se për të lehtësuar dhimbjen në listën e barnave të rimbursueshme do të shtohen edhe katër barna të reja për kujdesin paliativ. “Në Shqipëri po vihen në dispozicion të popullatës femërore dy mamografë të lëvizshëm gjithashtu po investohet edhe në një për të ndihmuar në kurimin
 • Beci: Është një mëkat i jashtëzakonshëm ai që ka bërë Genc Pollo mars të vitit 2013, Ministria e Inovacionit, Komunikimit dhe Teknologjisë, shpalli një tender me një vlerë prej 23 milionë eurosh në të cilin morën pjesë katër kompani ndërkombëtare. Përveç “Rohde and Schëarz”, tri kompanitë e tjera pjesëmarrëse ishin “Ericsson”, “Huawei International” dhe “NEC Eastern Europe” Ltd në bashkëpunim me “Metalcom
 • Super këshilla për gastritin dhe Ulçerën, sinjozitin, veshkat, gurët në tëmth Lëngu i turshive përzihet me dy gota vaj ulliri, duke i hedhur edhe lëngun e katër kokrrave limoni të shtrydhur. Masa e përftuar lihet e mbuluar për 5 orë. Më pas pihet për çdo 25 minuta nga një gjysmë gote.
 • 17 vjeçarja gjendet pas 12 vitesh Një vajzë është gjetur në Meksikë, 12 vjet pasi ajo ishte rrëmbyer nga nëna e saj. Sabrina Allen ishte katër vjet kur ajo u mor nga shtëpia e saj në Teksas nga Dara Llorens gjatë një konflikti të ashpër mbi kujdestarinë.
 • Fieri, nga rrënimi drejt rilindjes munguar të biçikletave, me një gjatësi rreth 2 kilometra,” - u shpreh Kryetari i Bashkisë, duke theksuar edhe mbështetjen e dhënë nga Qeveria për ndërtimin e katër fushave sportive komunitare pranë shkollave të qytetit, si dhe rikonstruksionin e dy shkollave.
 • Basha në Kuvendin e PD-së: Ky Kuvend le të jetë preludi i rikthimit tonë si forcë e ndryshimit historik Njëzet e katër vjet më parë ne shqiptarët shkruam një ndër faqet më të ndritura të historisë tonë. Ne iniciuam procesin e pakthyeshem të Shqipërisë së Lirë dhe Demokratike.
 • Insektet, sëmundjet dhe ndryshimet klimatike Ata e krahasuar çdo ditë temperaturën sipërfaqësore të tokës për të vendosur se si katër faktorët e mjedisit do ndikonin në shpërndarjen e mushkonjave. Këto ishin: temperatura mesatare e janarit, temperatura mesatare vjetore, dendësia e popullsisë njerëzore dhe distanca e qendrave të popullsisë njerëzore.
 • Bilisht zhvillohet "Kolona e Artit" Për katër ditë radhazi në Bashkinë e Bilishtit u organizua kolonia e artit me 12 nxënës të shkollave të qytetit dhe 8 mysafirë të ardhur nga Komuna e Bërvenicës në Republikën e Maqedonisë.
 • Sokol Olldashi vdiq nga shoku i rëndë traumatiko - hemoragjik Është konstatuar se të katër gomat kanë qenë të fryra në gjendje të rregullt, me disqe alumini të prera me tendencë majtas. Është provuar, kqyrur e kontrolluar, sistemi i drejtimit në të gjithë komponentët përbërës të tij, dhe është konstatuar se ka qenë në gjendje të rregullt.
 • 10 Papët me origjinë iliro-arbëroro-shqiptare Ndërkaq, Gaetano Moron shkruan se “në vitin 1708 Papë Klimenti XI, origjina e të cilit ishte nga Arbëria, themeloi një fondacion prej katër mijë skudash për shkollimin e studentëve shqiptarë në KOlegjin Urban të Propagandës në Itali”.
 • Piramidat Ilire në Bosnjë, bombë për opinionin botëror Në rrafshin mbi piramidë, në një radius katër metrash e gjysmë, është matur rrezatimi elektromagnetik 28 killohercash, një dukuri e panatyrshme dhe njerëzimi ende nuk e shfrytëzon në teknologji, njofton agjencia e lajmeve INA.
 • Maks Velo: Pse jam antiverior e antimysliman Nëse këto janë Ortodokse për mua ka pak rëndësi, këto janë sikurse janë katër B–të e mëdhenj Budi, Buzuku, Bardhi dhe Bogdani. Këto vepra që përmenda janë prodhim i Bizantit Ballkanik, atelietë ishin lëvizëse nëpër manastire.
 • Konferenca e përbashkët: Rama-Merkel-Barroso Shqipëria ka qarkulluar një dokument pune, i cili parashtron ide për nisma të përbashkëta në shkallë të gjerë ndërmjet BE-së dhe Ballkanit Perëndimor në katër fusha të mundshme. - Projektet e infrastrukturës,
 • Kryeministri Rama në Gjermani. Merr pjesë në Konferencën për Ballkanin Perëndimor Janë katër zona ku do të kalojë diskutimi bazuar sipas nesh, në një strukturë që do të shkojë nga infrastruktura rajonale, ku ne kemi ndërtuar tanimë një bllok që përfshin Kosovën, Kroacinë, Malin e Zi dhe Bosnjën
 • Propozimi për ndarjen e re administrativo– territoriale Për zgjedhjet vendore të 2019-s, katër bashki: Sarandë (Sarandë, Lukovë), Butrint (Ksamil, Konispol, Markat, Xarrë), Aliko (Aliko, Livadhja, Dhivër) dhe Delvinë (Delvinë, Finiq, Mesopotam, Vergo). Këshilli i komunës Ksamil
 • 4 pistat ku po hetohet vrasja e bankierit Santo Sipas Hoxhës, janë katër pista ku po fokusohen hetimet: Pista e parë lidhet me përfshirjen e bankës “Credins” në transaksionet e shitjes së rafinerisë së naftës “ARMO” te një kompani nga Azerbajxhani pak kohë më pare.
 • Ligji i ri “Për Policinë e Shtetit”. Ndryshon paga e policëve Zëvendësdrejtori qëndron në detyrë për një periudhë prej katër vjetësh, me të drejtë riemërimi për një periudhë prej dy vjetësh. Ndërsa neni 14 përcakton së në mbarim të mandatit, drejtori i Policisë së Shteti nuk rikthehet në strukturat e policisë.
 • Spitali i mushkërive tashmë një spital rajonal “Këtu janë katër salla kirurgjikale shumë të mira, ndoshta nga sallat më të mira që kemi sot në Shqipëri, të pajisura me mjete dhe teknologji bashkëkohore, dhe kemi vendosur që bashkërisht me FSDKSH-në, ASHR-në, dhe Shërbimin
 • Për herë të parë në Tiranë, festa e muzikes Kompania Capillotractée, e ftuar nga Aleanca Franceze e Tiranës, do të prezantojë spektaklin e saj Engrenage, një paradë muzikore marrëmëndëse, me një DJ dhe katër akrobatë. Nga ana tjetër, banda filarmonike nga Korfuzi « Philarmonic Band of Sinarades Corfu » do të përshkojë rrugët, për ta përhapur festën e muzikës në të gjithë qytetin
 • Rama: Mirënjohje Policisë së rilindur Nuk është dita për t’u marrë me “Lazaratin” tjetër, me “Lazaratin” e shtrirë në të katër anët e vendit përmes sistemit gjyqësor dhe falë prokurorësh e gjykatësish që nuk kanë asgjë të përbashkët, as me misionin dhe as me aspiratën e shkruar në Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë nga një
 • Superskenari i përgatitur për vrasjen e Pistës Gani Jaha ka treguar se i ndjeri është qëlluar me katër plumba dhe se fillimisht është menduar se i ka rënë të fikët. Ai ka thënë se me Pistën kanë qenë edhe dy shokë të tij me gra, për të kremtuar ditëlindjen e gruas së Pistës.
 • 50 vjeçari nga Kurbini seks treshe, me të dashurën dhe gruan Sipas gazetës ‘Shqip’, një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Sanxhak të Kurbinit, ku Sandër Rica, baba i katër fëmijëve, prej vitesh bënte orgji me gruan e tij, M.
 • Projektligji i ri i gradave në ushtri edhe të dy niveleve të gradave për ushtarët, projektligji siguron një mundësi për karrierë më të mirë dhe më të gjatë për ushtarët, duke i klasifikuar në katër nivele gradash, duke iu përgjigjur më mirë, si kërkesave të Forcave të Armatosura tashmë profesioniste, ashtu dhe standardeve perëndimore të kësaj fushe
 • Berisha:Edvin Kristaq Rama,ka stilin e hedhjes së gurit dhe fshehjes së dorës. Fjala e plotë në Kuvend 12 qershor zotërinj shërbim shëndetësor falas, legalizime falas dhe kanë dyfishuar çmimet, a nuk ju premtuan ulje të çmimit të energjisë dhe e kanë bërë faturat afrofe katër herë më shumë seç paguan kreu i juaj?
 • Rama i drejtohet Berishës: Provo një akuzë të vetme, në të kundërt bashkë me Jozefinën shkoni në Divjakë italian, të shtunën, në mes të ditës me diell dhe pasi fluturon aq sa duhet për t’u pikasur nga shumë njerëz, për t’u filmuar e për t’u fotografuar nga të katër anët. Një makinë e ngecur çuditërisht në rrugën aty pranë, plot me drogë e me çanta të lëshuara si pa kujdes.
 • Rama: Nuk do ta tradhtojmë kurrë Policinë e Shtetit t’i japim fund pamjes sfilitëse të Shqipërisë që në çdo udhëkryq ka një polic dhe në çdo udhëkryq duhet të shohim atë tabelën rrumbullake që lëviz nga të katër anët dhe polici që çoroditet nën shi e nën diell.
 • Edi Rama intervistë për kanalin TV5 A ka rrezik, pasi janë katër vende që ngurruan të votonin pro: Danimarka, Franca, Vendet e Ulëta dhe Mbretëria e Bashkuar. Në këto vende, partitë e ekstremit të djathtë mund të mbërrijnë në majë në zgjedhjet europiane.
 • Strategjia për Menaxhimin e Integruar të Kufirit 2014-2020 Nga dy shtete kufitare në vitin ’90-të, sot Shqipëria ka katër shtete me të cilat ndan kufirin e saj tokësor dhe janë katër shtet mike, janë katër shtete partnere, janë katër shtete me të cilat ne projektojmë sëbashku, një të ardhme përditë e më të përbashkët.
 • Ngritje urgjente e komisionit hetimor për trafikun e drogës Si ndodhi që Shqipëria u shndërrua kështu në harkun e katër pesë muajve, në një parajsë të narkotrafikut? A është kjo thjesht një sipërmarrje kriminale për t’u pasuruar një grusht njerëzish, apo ka diçka edhe më shumë se kaq, që lidhet me përpjekje për destabilimin
 • Ekstradohet Musli Mehmetaj. Ka vjedhur me armë filialin e Bankës Amerikane të Shqipërisë 2005, në bashkëpunim me katër persona të tjerë ka vjedhur me armë filialin e Bankës Amerikane të Shqipërisë. Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Bern, Zvicër, u bë i mundur ekstradimi i tij drejt vendit tonë.
 • Një votë me rëndësi historike për shqiptarët Që i bie dy deputet të fituar nga shqiptarët dhe dy deputet të humbur nga maqedonasit, pra dalin katër deputet kështu simbas llogarisë shifërore. Komisioni zgjedhor në Shkup njoftoi disa javë më parë simbas shtypit atje se :"20 përqind e maqedonasve në SHBA dhe Kanada me pashaporta biometrike
 • Miratohet projektligji mbi Tatimin mbi të ardhurat Këto muaj në të katër anët Shqipëria noton në drogë. Historiku i aeroplanit është shumë i thjeshtë. Në fshatin Karavasta ulet avioni në mes të rrugës.
 • A e dini se çfarë ka ndodhur më 12 prill? Ai është presidenti i vetëm amerikan, i zgjedhur për katër mandate. Pas tij, Kongresi miratoi ligjin; një president mund të zgjidhje për jo më shumë se dy mandate. Ndërsa luftës së dytë botërore po i afrohej fundi, shëndeti i Rooseveltit u përkeqësua.