Lajme > Lajme Temash > Media dhe Shtypi > Lajme shqip
 

Moti I Paqëndrueshëm

 • Parashikimi i motit për 31 dhjetor 2011 Tiranë, 30 dhjetor 2011, NOA- Sipas MeteoAlb, edhe sot, vendi ynë është dominuar nga moti i paqëndrueshëm. Zonat e ulëta dhe ato bregdetare kanë patur vranësira dhe kthjellime të herë pas hershme ndërsa zonat malore përgjatë kufirit lindor të pranishme kanë patur vranësira
 • Parashikimi i motit për 26 dhjetor 2011 Europa Veriperëndimore dhe Vendet e Balltikut do të dominohen nga moti i paqëndrueshëm, me vranësira dhe reshje shiu e dëborë. Në Ishujt Britanik do të bien shira të konsiderueshëm të shoqëruar me stuhi të forta ere.
 • Parashikimi i motit për 25 dhjetor 2011 Moti i paqëndrueshëm ka dominuar në ballkanin lindor dhe në një pjesë të Europës Juglindore, ku reshjet e dëborës do të jenë prezente në këtë ditë. Pjesa tjetër e kontinentit europian do të dominohet nga mot i kthjellët.
 • Parashikimi i motit për 21 dhjetor 2011 Moti i paqëndrueshëm do të vijojë në një pjesë të Rajonit të Mesdheut dhe në Europën Juglindore pasi vranësira dhe reshjet e shiut do të jenë prezente gjatë kësaj dite. Zona e Alpeve do të mbetet me dëborë të dendur.
 • Parashikimi i motit për 6 dhjetor 2011 Edhe nesër në pjesën më të madhe të kontinentit Europian do të dominojë moti i paqëndrueshëm. Pasi vranësirat, reshjet e shiut dhe të dëborës do të mbeten prezent në Europen Verilindore, Veriperëndimore, Qendrore dhe në Rajonin e Mesdheut.
 • Parashikimi i motit për 5 dhjetor 2011 Nesër, pjesa më e madhe e kontinentit Europian do të dominohet nga moti i paqëndrueshëm. Në këto kushte do të ndodhet Europa Verilindore, Perëndimore dhe Europa Qendrore. Në Rusi dhe në vendet nordike do të ketë reshje të dendura dëbore gjatë gjithë ditës, e cila do të shoqërohet me stuhi të forta ere.
 • Parashikimi i motit për 2 dhjetor 2011 Edhe nesër vendet nordike do të karakterizohen nga moti i paqëndrueshëm sidomos gjatë pjesës së parë të ditës pasi në orët në vijim vranësirat do të fillojnë të zhvendosen duke u përqendruar në vendet balltike ku do të gjenerojnë shira me intensitet të lartë.
 • Parashikimi i motit për 23 tetor 2011 lagështa me origjine oqeanike janë vendosur në të gjithë Evropën veriore duke u shtirë deri në ishujt britanikë dhe për pasojë në këto rajone ka dominuar moti i paqëndrueshëm. Konkretisht në Norvegji, Suedi dhe Finlandë ka patur vranësira dhe reshje të dendura shiu e dëbore.
 • Parashikimi i motit për 2 shtator 2011 Nesër, pjesa më e madhe e kontinentit Europin do të karakterizohet nga moti i paqëndrueshëm me vranësira dhe shira. Në këto kushte do të ndodhet Europa Verilindor, jugperëndimore, një pjesë e Europës Qendrore dhe Ballkani Verior.
 • Parashikimi i motit për 14 gusht 2011 Shqipëria Moti - E diel, 14 gusht 2011 Sipas MeteoAlb: Vendi ynë pritet të dominohet të dielën nga kthjellime por vranesirat pritet të jenë te pranishme pothuajse ne te gjithe vendin ku me te theksuara vranesirat
 • Parashikimi i motit për 6 Qershor 2011 Nesër, pjesa më e madhe e kontinentit Europian do të karakterizohet nga moti i paqëndrueshëm pasi vranësirat dhe shirat do të jenë dominuese. Më problematike situata paraqitet në Europën jugperëndimore, Qendrore dhe zonën e Alpeve pasi shirat do të jenë në formë rrebeshi duke u shoqëruar me shkarkesa
 • Parashikimi i motit për 15 mars 2011 Tiranë, 14 Mars 2011 NOA - Moti i paqëndrueshëm do te na shoqërojë edhe gjate ditës se marte ne te gjithë territorin shqiptar. Vranesira te dendura do te kete ne veri-veriperëndim te vendit te cilat do te shoqërohen me shira te dobet e lokale ndersa e gjithe pjesa tjeter do te dominohet
 • Moti kthjellohet sërish, parashikimi për sot nga NOA dhe Meteoalb Tiranë, 15 shkurt, NOA - Mengjesi i dites se sotme parashikohet të karakterizohet nga kthjellime ne pjesen me te madhe te vendit shoqeruar nga vranesira te here pas hershme.
 • Parashikimi i motit për 15 Shkurt 2011 Tiranë, 14 Shkurt 2011 NOA - Mengjesi i dites se neserme parashikohet të karakterizohet nga kthjellime ne pjesen me te madhe te vendit shoqeruar nga vranesira te here pas hershme.
 • Parashikimi i motit për 9 Shkurt 2011 Tiranë, 8 shkurt, NOA – Moti i qendrueshem do te na shoqeroje edhe gjate dites se neserme ku kthjellimet do te jene dominuese ne te gjithe vendin, me te dukshme ne zonat bregdetare, Lezhe, Durres, Vlore, Sarande, Himare
 • Mot i kthjellët, parashikimi për ditën e nesërme nga NOA dhe Meteoalb Tiranë, 20 nëntor, NOA - Masat ajrore nga perendimi i kontinentit do te ndikojne ne territorin shqiptar KU moti i kthjellet dhe vranesirat e herepashershme do te jene prezent gjate gjithe dites.
 • Mot i kthjellët, parashikimi për ditën e nesërme nga NOA dhe Meteoalb Tiranë, 20 nëntor, NOA - Masat ajrore nga perendimi i kontinentit do te ndikojne ne territorin shqiptar KU moti i kthjellet dhe vranesirat e herepashershme do te jene prezent gjate gjithe dites.
 • Mot i keq edhe sot, parashikimi nga NOA dhe Meteoalb Tiranë, 18 Nëntor, NOA - I gjithe territori shqiptar do te ndikohet nga masa ajrore te paqendrueshme te cilat do te vendosin mbi territor qendra me presin te ulet atmosferik.
 • Mot i keq edhe nesër, parashikimi nga NOA dhe Meteoalb Tiranë, 17 Nëntor, NOA - I gjithe territori shqiptar do te ndikohet nga masa ajrore te paqendrueshme te cilat do te vendosin mbi territor qendra me presin te ulet atmosferik.
 • Mot i keq edhe nesër, parashikimi nga NOA dhe Meteoalb Tiranë, 17 Nëntor, NOA - I gjithe territori shqiptar do te ndikohet nga masa ajrore te paqendrueshme te cilat do te vendosin mbi territor qendra me presin te ulet atmosferik.
 • Moti i paqëndrueshëm, parashikimi për ditën e sotme, nga NOA dhe Meteoalb Tiranë, 7 tetor, NOA - Moti i paqendrueshem do te na shoqeroje edhe gjate dites se sotme, e enjte 7 tetor 2010, ne te gjithe vendin. Ne fakt, intensiteti i shirave do te jete i dobet edhe pse shirat lokale do te jene te pranishme ne pjesen me te madhe te vendit.
 • Moti i paqëndrueshëm, parashikimi për ditën e nesërme, nga NOA dhe Meteoalb Tiranë, 6 tetor, NOA - Moti i paqendrueshem do te na shoqeroje edhe gjate dites se neserme, e enjte 7 tetor 2010, ne te gjithe vendin. Ne fakt, intensiteti i shirave do te jete i dobet edhe pse shirat lokale do te jene te pranishme ne pjesen me te madhe te vendit.
 • Moti i paqëndrueshëm, parashikimi për ditën e sotme, nga NOA dhe Meteoalb Tiranë, 5 tetor, NOA - Moti i paqendrueshem do te na shoqeroje gjate dites se sotme ne te gjithe vendin. Mengjesi do te nise me vranësira ne vend ku me te theksuara do te jene ne ekstremin verior ku do te shoqerohen me shira me intensitete te ulta.
 • Moti i paqëndrueshëm, parashikimi për ditën e sotme, nga NOA dhe Meteoalb Tiranë, 5 tetor, NOA - Moti i paqendrueshem do te na shoqeroje gjate dites se sotme ne te gjithe vendin. Mengjesi do te nise me vranësira ne vend ku me te theksuara do te jene ne ekstremin verior ku do te shoqerohen me shira me intensitete te ulta.
 • Parashikimi i motit nga NOA dhe Meteoalb, nesër ka edhe shira Tiranë, 4 tetor, NOA – Moti i paqendrueshem pritet të na shoqeroje gjate dites se neserme ne te gjithe vendin. Mengjesi parashikohet të nisë me vranesira ne vend ku me te theksuara do te jene ne ekstremin verior ku do te shoqerohen me shira me intensitete te ulta
 • Parashikimi i motit nga NOA dhe Meteoalb, nesër ka edhe shira Tiranë, 4 tetor, NOA – Moti i paqendrueshem pritet të na shoqeroje gjate dites se neserme ne te gjithe vendin. Mengjesi parashikohet të nisë me vranesira ne vend ku me te theksuara do te jene ne ekstremin verior ku do te shoqerohen me shira me intensitete te ulta
 • Durrës: Vranësira Dhe Mot I Paqëndrueshëm Në Gjirin Detar - Rajoni detar i Durrësit do të vazhdojë të jetë edhe sot nën ndikimin e fushave me presion atmosferik të ulët dhe moti i paqëndrueshëm, me vranësira dhe reshje lokale, pritet të karakterizojë ditën e mërkurë, bënë të ditur për ATSH-në burime zyrtare nga kapiteneria e portit.
 • Durres: Mot I Paqendrueshem Dhe Det I Trazuar DURRES, 22 qershor /ATSH-Gëzim Kabashi/. - Moti i paqëndrueshëm me reshje dhe shtërngata shiu ka përfshirë rajonin detar të Durrësit edhe sot në orët e para të mëngjesit, bënë të ditur për ATSH-në burime zyrtare nga kapiteneria
 • Vlorë, Reshjet Intensive Të Shiut Shkaktojnë Probleme Në Disa Akse Rrugore Aktualisht, reshjet e shiut kanë pushuar dhe gjendja pothuajse është normalizuar, por moti i paqëndrueshëm dhe me reshje pritet të jetë i tillë edhe në orët në vazhdim. /s.s./
 • Durrës: Mot I Paqëndrueshëm, Reshje Shiu Dhe Det I Trazuar DURRËS, 21 Qershor /ATSH-Gëzim Kabashi/. - Moti i paqëndrueshëm, me reshje dhe shtrëngata shiu ka përfshirë për të dytën ditë radhazi rajonin detar të Durrësit.
 • Durrës: Mot I Paqëndrueshëm, Reshje Shiu Dhe Det I Trazuar DURRËS 20 Qershor /ATSH-Gëzim Kabashi/. Moti i paqëndrueshëm me reshje dhe shtërngata shiu që ka nisur mbrëmjen e kaluar, mund të ripërsëritet gjatë ditës së dielë në rajonin detar të Durrësit, ndërsa temperaturat e ajrit që
 • Durrës: Mot I Paqëndrueshëm Në Fundjavë DURRËS, 19 qershor /ATSH-Gëzim Kabashi/.- Moti i paqëndrueshëm, me alternime vranësirash dhe me erë të lehtë, do të mbizotërojë këtë fundjavë në gjirin detar të Durrësit, bënë të ditur për ATSH-në burime zyrtare nga kapiteneria
 • Durres: Mot I Paqendrueshem Dhe Det I Qete DURRES, 12 qershor /ATSH-Gëzim Kabashi/. - Në rajonin detar të Durrësit sot do të mbizotërojë moti i paqëndrueshëm me vranësira dhe kthjellime, bënë të ditur për ATSH-në burime zyrtare nga kapiteneria e portit, sipas të cilave
 • Durrës: Mot I Paqëndrueshëm Në Fundjavën E Parë Të Qershoritt DURRËS, 5 qershor /ATSH-Gëzim Kabashi/. - Moti i paqëndrueshëm me alternime vranësirash dhe me erë të lehtë do të mbizotërojë këtë fundjavë në rajonin detar të Durrësit, bënë të ditur për ATSH-në burime zyrtare nga kapiteneria
 • Durres: Mot I Paqendrueshem, Reshje Lokale Shiu Dhe Det I Qete DURRES, 4 qershor /ATSH-Gëzim Kabashi/. - Në rajonin detar të Durrësit sot do të mbizotërojë moti i paqëndrueshëm, me vranësira të ndërrueshme dhe reshje lokale shiu, bënë të ditur për ATSH-në burime zyrtare nga kapiteneria
 • Durres: Mot I Paqendrueshem, Kushte Te Mira Detare DURRES, 2 qershor /ATSH-Gëzim Kabashi/. - Në rajonin detar të Durrësit sot do të mbizotërojë moti i paqëndrueshëm, ndërsa kushtet detare do të lejojnë trafikun normal të mjeteve lundruese, bënë të ditur për ATSH-në burime zyrtare
 • Durrës: Mot Me Vranësira Të Ndërrueshme, Kushte Të Mira Detare DURRËS, 31 Maj /ATSH-Gëzim Kabashi/. - Në rajonin detar të Durrësit sot do të mbizotëroje moti i paqëndrueshëm, me vranësira të ndërrueshme, ndërsa kushtet detare do të mundësojnë lundrimin pa probleme të trageteve, anijeve
 • Durres: Mot I Paqendrueshem Me Reshje Lokale Dhe Det I Trazuar DURRES, 28 maj /ATSH-Gëzim Kabashi/.- Moti i paqëndrueshëm me erë të fortë dhe kushtet detare të pafavorshme do të karakterizojnë sot situatën metereologjike në rajonin e Durrësit.
 • Durrës: Mot I Paqëndrueshëm, Kushte Të Mira Detare DURRËs, 24 maj /ATSH-Gëzim Kabashi/.- Sot në rajonin detar të Durrësit do të mbizotëroje moti i paqëndrueshëm, ndërsa kushtet detare të favorshme do të mundësojnë lundrimin normal të trageteve, anijeve dhe motopeshkatoreve
 • Durrës: Moti I Keq Nuk E Pengon Hapjen E Sezonit Turistik Moti i paqëndrueshëm dhe temperaturat e ulta në krahasim me mesataren stinore nuk i kanë penguar të rinjtë që janë bërë pjesë e veprimtarive sportive të organizuara në bregdet, ndërsa të pranshmit i ka përshnëdetur kryetari
 • Durres: Mot I Paqendrueshem, Kushte Te Mira Detare DURRES, 21 maj /ATSH-Gëzim Kabashi/. - Moti i paqëndrueshëm do të shoqërojë edhe sot kohën në rajonin detar të Durrësit, bënë të ditur për ATSH-në burime zyrtare nga kapiteneria e portit më të madh të vendit.
 • Durrës: Mot I Paqëndrueshëm, Kushte Të Mira Detare DURRËS, 20 maj /ATSH-Gëzim Kabashi/.- Moti i paqëndrueshëm është rikthyer në rajonin detar të Durrësit, pas një ndryshimi pozitiv prej 24 orësh gjatë ditës së mërkurë, bënë të ditur për ATSH-në burime zyrtare nga kapiteneria
 • Durrës: Mot I Paqëndrueshëm, Përmirësohen Kushtet Detare DURRËS, 18 Maj /ATSH-Gëzim Kabashi/.- Moti i paqëndrueshëm, me reshje lokale dhe erë të fortë, që mbizotëroi për tre ditë radhazi në gjirin detar të Durrësit, pritet t'ia lerë vendin sot parametrave më të qëndrueshëm të kohës
 • Durres: Vazhdon Moti I Paqendrueshem, Permiresohen Kushtet Detare DURRES, 17 maj /ATSH-Gëzim Kabashi/. - Moti i paqëndrueshëm me reshje lokale dhe erë të fortë do të mbizotërojë edhe sot në gjirin detar të Durrësit, ndërsa kushtet detare krahasuar me 48 orët e fundit kanë nisur të përmirësohen
 • Durrës: Det I Trazuar, Tragetet Ankorohen Me Një Orë Vonesë DURRËS, 16 maj /ATSH-Gëzim Kabashi/- Moti i paqëndrueshëm, i shoqëruar me erë të forte, si dhe deti i trazuar me forcë 5 do të karakterizojnë sot situatën metereologjike në rajonin detar të Durrësit; bënë të ditur për ATSH-në
 • Durrës: Mot Me Reshje Dhe Erë Të Fortë, Pritet Përmiresim I Kushteve Detare DURRES, 15 maj /ATSH-Gëzim Kabashi/.- Moti i paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje shiu dhe erë të fortë po karakterizon sot rajonin detar të Durrësit, bënë të ditur për ATSH-në burime zyrtare nga kapiteneria e portit.
 • Durres: Mot I Paqendrueshem, Kushte Te Mira Detare DURRES, 9 maj /ATSH-Gëzim Kabashi/.- Moti i paqëndrueshëm dhe kushtet e favorshme detare do të karakterizojnë sot situatën metereologjike në rajonin e Durrësit.
 • Durrës, Mot I Paqëndrueshëm, Kushte Të Mira Lundrimi DURRËS, 8 maj /ATSH-Gëzim Kabashi/.- Moti i paqëndrueshëm, me temperatura më të ulta se sa mesatarja stinore, si dhe kushtet e favorshme detare do të karakterizojnë sot situatën meteorologjike në rajonin e Durrësit.
 • Ku po i kalojnë pushimet shqiptarët? Moti i paqëndrueshëm si dhe zgjedhjet elektorale bënë që të kishte një spostim të prenotimeve, pas muajit qershor. Sipas Mehmetit fluksi i kërkesave për pushime sa vjen dhe rritet.