Lajme > Lajme Temash > Qeveria > Parlamente të huaj
 

Parlamenti I Shqipërisë

 • Projektligji për “lustracionin” Më lejoni shkurtimisht që të përshkruaj objektivat e këtij projektligji, pra, projektligjit për hapjen e dosjeve, në shqyrtim së shpejti nga Parlamenti i Shqipërisë. Së pari, përcakton procesin e mbledhjes, të administrimit dhe të përdorimit të dosjeve të Sigurimit të Shtetit.
 • Basha në Kuvendin e PD-së: Ky Kuvend le të jetë preludi i rikthimit tonë si forcë e ndryshimit historik Partia Demokratike po mban Kuvendin e saj Kombëtar, forumin më të lartë vendimmarrës, ku pritet të miratohen ndryshimet në statut si edhe të zgjidhet Këshilli Kombëtar.
 • Një batanije 2.5 milionë euro U bë tashmë e disata javë që Parlamenti i Shqipërisë mblidhet në seancë jo për të bërë ligje, jo për të bërë reforma, por për të miratuar qoka të ndryshme. Qoka korruptive që shkojnë në drejtime të ndryshme.
 • Haxhinasto: Koalicioni me PD, më solidi i mundshëm - Do të donim ta nisnin fillimisht këtë intervistë nga pozicioni juaj si nënkryetar i Lëvizjes socialiste për Integrim. Duket se është një forcë politike, e cila është konsideruar vendimtare për rezultatet e fundit të zgjedhjeve në vend qofshin ato të përgjithshme, apo lokale, dhe
 • Parlamenti ngre komisionin hetimor, mungon opozita Tiranë, 23 janar 2011, NOA- Pak minuta më parë parlamenti i Shqipërisë votoi me 73 vota pro ngritjen e komisionit hetimor për dhunimin e institucioneve, gjatë demonstratës së opozitës.
 • Italia, pse është përkrah Shqipërisë Qeveria Shqiptare po bën një progres të ndjeshëm dhe këtu dua të nënvizoj se nuk është e vërtetë që Parlamenti i Shqipërisë është i bllokuar dhe i mbyllur. Ai po punon, ndërkohë që grupimet kryesore politike në Parlamentin Evropian, janë angazhuar në një fushatë për të gjetur konsensus midis dy forcave kryesore politike
 • Nënkryetari i Senatit indian: Shqiptarët shumë të njohur për ne përmes Nënë Terezës Në këto vitet e fundit, Parlamenti i Shqipërisë ka patur prioritet, zgjerimin dhe konsolidimin e marrëdhënieve me institucionet e Bashkimit Europian, veçanërisht me Parlamentin Europian, por unë kam çmuar të rëndësishme, shtrirjen e gjeografike të këtij
 • Edi Rama: Ju tregoj lidhjet me "Tan Lepurin" Sot, parlamenti i Shqipërisë ka një krizë politike për të zgjidhur që nuk e ka shkaktuar opozita, opozita e ka bërë atë prezent dhe është e qartë edhe në opinionin e Komisionit Europian, diferencimi midis faktit që opozita ka bojkotuar
 • Komiteti për parlamentin e ri miratoi ndërtimin e tij tek Piramida rajon, një godinë e papërshtatshme, një godinë e cila nuk ka asgjë të përbashkët me atë që do të ishte Tempulli i Demokracisë, me atë që duhet të ishte parlamenti i Shqipërisë. Dhe Maqedonia, Kosova Mali i Zi e kanë më të bukur dhe më funksional, pa folur pastaj për parlamentet e Evropës parlamentet e vendeve ish-Sovjetike ,
 • Edi Rama: Kriza politike nuk e kushtëzon liberalizimin e vizave pushteti dhe opozitës në sallën e një kuvendi i cili është përditë e më shumë kazerma e Sali Berishës dhe e post-komandantes Jozefin dhe gjithmonë e më pak parlamenti i Shqipërisë dhe shqiptarëve. Sigurisht që ne do të reagojmë me të gjithë forcën e nevojshme ndaj këtij grushti të mirëfilltë të pushtetit, në dëm të drejtësisë.
 • Lohan: Berisha dhe Rama duhet të arrijnë marrëveshje Tiranë, 17 shkurt, NOA - Kreun i delegacionit të BE-së në Tiranë, Helmuth Lohan, deklaron se integrimi europian është bazë për marrëveshjen Berisha-Rama.
 • Para seancës së kuvendit, Berisha në grupin e PD: Ftoj opozitën për bashkëpunim Në fjalën e tij, i Berisha theksoi se institucioni themelor i shtetit, Parlamenti i Shqipërisë, ka sot përfaqësuesit më dinjitoz dhe ka përbërjen më të mirë në tërë historinë e tij të pluralizmit politik.
 • Kolegji Zgjedhor merr në dorë javën e ardhshme "stafetën" e 28 qershorit KQZ ka mandatuar deri tani vetëm 53 deputetë nga 140 që është i përbërë Parlamenti i Shqipërisë dhe pikërisht, për legjitimitetin e këtyre 87 të mbeturve ende të pazyrtarizuar me mandat nga KQZ, fjalën e fundit do ta ketë Kolegji Zgjedhor.
 • PS, Braçe: Berisha po fut në borxhe edhe fëmijët e porsalindur Dje Parlamenti i Shqipërisë miratoi shtatë marrëveshje huaje, pra borxhi, me vlerë 496 milionë dollarë. Këtu jemi në maternitetin e Tiranës' u shpreh Braçe.
 • Bashkia e Tiranës: Do ti drejtohemi Gjykatës Kushtetuese, për komisionin e jashtëligjshëm ndaj Ramës "Vendimet e Gjykatës Kushtetuese, shprehen qartazi se parlamenti i Shqipërisë nuk mund kurrsesi të hetojë një pushtet të pavarur si pushteti lokal. Në cilësinë e Drejtorit Juridik të Bashkisë së Tiranës, pasi kam shqyrtuar me kujdes të gjitha dispozitat ligjore dhe kushtetuese, më rezulton se Komisioni Hetimor