Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Tërmeti, Berisha ngushëllon Erdoganin
English

Tërmeti, Berisha ngushëllon Erdoganin

Tiranë, 9 mars, NOA - Kryeministri Berisha i ka shprehur përmes një mesazhi, ngushëllimet kryeministrit të Turqisë, Erdogan, për viktimat e shkaktuara nga tërmeti në Anatolinë Lindore. "Me keqardhje të thellë mësuam për tërmetin që ra në Anatolinë Lindore, si pasojë e të cilit humbën jetën disa dhjetëra qytetarë të vendit tuaj dhe u shkaktuan dëme të tjera materiale", nis mesazhi i kryeministrit shqiptar, ndaj homologut turk.

"Më lejoni që në këtë çast hidhërimi, t'Ju shpreh, në emrin tim e të qeverisë shqiptare, si dhe në emër të të gjithë shqiptarëve, ngushëllimet më të sinqerta e ndjenjat e solidaritetit njerëzor, për këtë humbje të madhe, jo vetëm për familjet e viktimave, por edhe për qeverinë e kombin tuaj. Të gjithë shqiptarët ndajnë me Ju, me familjet e viktimave dhe me popullin mik të Turqisë dhimbjen për këtë humbje të rëndë dhe luten që shpirtrat e tyre të prehen në paqe. Shfrytëzoj rastin t'Ju ripohoj, i dashur mik, sigurimet e konsideratës sime më të lartë", përfundon ngushëllimin e tij Berisha.

n.e/NOA

KOMENTE