English

Kamioni përplas biçikletën, vdes 18 vjeçari

Shkodër, 11 shkurt 2011, NOA- Një aksident me pasojë viktimë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Shkodrës.

Një 18 vjeçar ka humbur jetën, pasi ndërsa ka qenë duke ecur me biçikletë, është përplasur nga një kamion, i cili mësohet të ketë qenë me shpejtësi të madhe.

Viktima me iniciale N.L është i moshës 18 vjeç dhe ka gjetur vdekjen e menjëhershme si pasojë e përplasjes.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Shëlqet, ndërsa burime policore nga Policia e Shkodrës konfirmojnë se autori i aksidentit, Dedë Kovaçi, nuk ka mundur dot të frenojë.

Ndaj tij kanë nisur hetimet dhe pritet që të jepet dënimi për veprën e kryer.

a.y/NOA

KOMENTE