Lajme > Lajme Temash > Qeveria > Policitë e rretheve
 

Policia E Shkodrës

 • Motrat minorene "eksperte" në vjedhje. Arrestohen nga policia Policia e Shkodrës ka arrestuar ditën e sotme dy motra minorene të cilat ishin bërë "eksperte" në realizimin e disa vjedhjeve. Mësohet se dy motrat minorene janë R.
 • Arrestohet rumuni me 100 kg kanabis në doganën e Hanit të Hotit Policia e Shkodrës ka ndaluar dhe arrestuar në pikën kufitare të Hani të Hotit shtetasin rumun, pasi në automjetin e tij iu gjendën 100 kg kanabis sativa.
 • Gëzim Aliaj arrestohet nga policia e Shkodrës Gëzim Aliaj i cili dyshohet se është autori i vrasjes së 33-vjeçarit, Gjovalin Vuçinaj dhe plagosjes së Bardhok Grishaj është vënë në pranga nga policia e Shkodrës si pasojë e vrasjes së djeshme të ndodhur në Vukël të
 • Goditen 20 trafikantët e drogës në Ballkan, 4 shqiptar Drejtoria e Policisë së Shtetit bëri me dije se policia e Shkodrës finalizoi operacionin Trio ndaj një grupi të mirë organizuar për trafikimin ndërkombëtar të drogës. Policia e Shtetit bëri me dije se operacioni “Trio” nisi në orën 06.
 • Operacion i përbashkët në Ballkan, kapen 20 trafikantë droge, 4 në Shkodër Drejtoria e Policisë së Shtetit bëri me dije se policia e Shkodrës finalizoi operacionin Trio ndaj një grupi të mirëorganizuar për trafikimin ndërkombëtar të drogës. Policia e Shtetit bëri me dije se operacioni “Trio” nisi në orën 06.
 • Tentativë vrasje, kapet shkodrani Burime zyrtare nga policia e Shkodrës thanë për agjencinë e lajmeve NOA.al se, Vladimir Sokoli lindur e banues në lagjen Perash ishte shpallur në kërkim pasi ka tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasin me iniciale Gj.
 • Policia: Vetëvritet me çifte nga pakujdesia kreu i shoqatës së gjuetarëve Shkodër, 14 nëntor 2011, NOA – Policia e Shkodrës flet sot për vetëvrasjen e djeshme me armë gjahu nga pakujdesia të 48-vjeçarit Shpend Kruja, lindur e banues në Tiranë.
 • Pranga 31-vjeçarit nga Gruda e re Shkodër, 10 nëntor 2011, NOA – Policia e Shkodrës arrestoi një 31-vjeçar të akuzuar për vrasje me dashje të mbetur në tentativë. 31-vjeçari Angjelin Ndoc Pali, lindur e banues në fshatin Grude e Re të komunës Rrethina në Shkodër, u arrestua në flagrancë mbrëmë nga në orën 23.
 • I gjendet kokainë në portofol, kapet trafikanti në kufi Shkodër, 10 nëntor 2011, NOA – Një 47-vjeçar nga Durrësi është kapur me një qese me kokainë në portofolin e tij, ndërsa po kalonte në pikën kufitare të Muriqanit, për të shkuar drejt Malit të Zi, njofton agjencia e lajmeve
 • Kapen dy grabitës në Shirokë Shkodër, 9 nëntor 2011, NOA – Policia e Shkodrës ndaloi dy shtetas, si bashkëautorë të një sërë vjedhjesh të ndodhura në Shirokë. Dy të arrestuarit janë: Shyqyri Selim Lulja, 23 vjeç, lindur në fshatin “Elbac”, Komuna Ana e Malit, Shkodër dhe banues në lagjen “Shirokë”, dhe Taulant
 • I vodhën malazezes 10 mijë euro, kapet bashkëautori Shkodër, 3 nëntor 2011, NOA – Policia e Shkodrës ka arrestuar një 21 vjeçar, i cili mësohet të jetë bashkautor në grabitjen e 10 mijë eurove të një shtetaseje malazeze.
 • Vidhet me dhunë shtetasja malazeze, në pranga njëri prej autorëve Gjatë hetimeve, Policia e Shkodrës identifikoi dhe kapi njërin prej autorëve të ngjarjes, 20-vjeçarin Ilirjan Riza Bardhi, lindur e banues në fshatin Alijaj, Bajzë në rrethin e Malësisë së Madhe, ndërsa shpalli në kërkim dhe po punon për
 • Kapen 4 kg hashash, arrestohen dy persona Shkodër, 28 tetor 2011, NOA – Policia e Shkodrës ka arrestuar orët e para të mëngjesit të sotëm dy persona për trafik të lëndëve narkotike. Elvis Agim Kajtazi, 29 vjeç lindur në Pejë, Kosovë dhe banues në “Konik – Podgoricë” të Malit të Zi dhe Pllumb Prenush Podja, 34 vjeç, banues në lagjen “Mark Lula”
 • Tentoi të vriste bashkëfshatarin, arrestohet i riu Shkodër, 24 tetor, NOA – Një person është arrestuar dje nga policia e Shkodrës pasi ka tentuar të ekzekutojë me armë zjarri një bashkëfshatarin e tij.
 • Vetëvaret me kravatë tek shkalla e drurit 41-vjeçarja Policia e Shkodrës pas verifikimit nuk zbuloi asnjë shenjë dhune në trupin e të ndierës e më pas nga dëshmitë e familjarëve të saj ka mësuar se Rudina Bracaj vuante nga skizofrenia. mit/NOA
 • Shpërthim i telekomanduar i eksplozivit në Shkodër, vdes kambisti Policia e Shkodrës bën me dije se shpërthimi i eksplozivit ndodhi sot rreth orës 06.40 të mëngjesit në lagjen “Vasil Shanto” të qytetit në vendin e quajtur “tek dollari”.
 • Shkodër, kapet grabitësi i kazinosë Shkodër, 10 tetor 2011, NOA – Policia e Shkodrës ka identifikuar dhe vënë në pranga autorin e vjedhjes me armë në një kazino pranë lagjes “Vasil Shanto” të qytetit të Shkodrës.
 • Tentoi të vriste një person, arrestohet 17-vjeçari Shkodër, 27 shtator, NOA - Një adoleshent është arrestuar dje nga policia e Shkodrës, pasi ka tentuar të vrasë një person. Ngjarja ka ndodhur mbrëmë rreth orës 20.
 • Vdes 24 vjeçarja, arrestohet drejtuesi i mjetit Shkodër, 23 shtator 2011, NOA - Edmond Gjon Ftoni, 33 vjeç, banues në fshatin Dheu i Lehtë është arrestuar nga policia e Shkodrës. Arrestimi i tij u bë pasi, dje, rreth orës 13.
 • Vrasja në 77-vjeçarit, arrestohen 2 të dyshuar Shkodër, 16 shtator, NOA Policia e Shkodrës ka arrestuar dy persona të dyshuar për vrasjen e një 77-vjeçari mbrëmjen e djeshme në Malësinë e Madhe.
 • Sekuestrohen municione luftarake, arrestohet autori Shkodër, 13 shtator 2011, NOA – Policia e Shkodrës ka njoftuar ndalimin e Gjin Mark Gjergji, 47 vjeç, lindur dhe banues në fshatin Pog, të Komunës Pult, rrethi Shkodër.
 • Ndërtesa e komunës së Shalës nën flakë, shkrumbohen dokumentet Policia e Shkodrës ka ngritur grupin hetimor për të zbardhur këtë akt të rëndë, që sipas gjasave është i qëllimshëm, dhe i lidhur me tensionin e ndeshur gjatë zgjedhjeve lokale në këtë komunë mes dy krahëve politikë.
 • Shembet ndërtesa vdes 12-vjeçari, policia në kërkim të pronarit të ndërtesës Shkodër, 10 shtator 2011, NOA – Një ditë pasi 12-vjeçari Kristian Marku nga Shkodra gjeti vdekjen i zënë përfund nga soletat e një ndërtese të shembur, policia e Shkodrës shpalli në kërkim pronarin e ndërtesës së shembur.
 • Vrasje në Koplik, qëllohen atë e bir, kapet autori Policia e Shkodrës pas arrestimit të autorit të vrasjes sekuestroi armën e zjarrit pistoletë e tipit TT, dhe një krehër me 3 fishekë, me të cilën Rasim Haxhija kreu krimin. mit/NOA
 • I gjendet thikë dhe municione në shtëpi, arrestohet 21-vjeçari Shkodër, 2 shtator, NOA – Policia e Shkodrës ka arrestuar mbrëmjen e djeshme një 21vjeçar pasi akuzohet për trafik armësh dhe municionesh si dhe mbajtje pa leje të armëve të ftohta.
 • Vodhën 3 ton skrap në trenin e mallrave, kapen 2 hajdut, i treti në kërkim Burime zyrtare nga policia e Shkodrës thonë për agjencinë e lajmeve NOA, se ngjarja ka ndodhur gjatë mbrëmjes së djeshme në fshatin Golem të Shkodrës, ku Mark Gështenja 26 vjeç, Pepë Ndërvataj 19 vjeç dhe 15 vjeçari me iniciale M.
 • Shkodër, policia parandalon vrasjen, 3 në pranga Shkodër, 26 gusht 2011, NOA – Policia e Shkodrës ka mundur të parandalojë një vrasje si dhe ka arrestuar në flagrancë 3 shtetas. Sipas njoftimit zyrtar të policisë së qarkut, në bashkëpunim me forcat speciale RENEA, falë një operacioni të mirëoraganizuar policor, të koduar “SHËNJESTRA 3”
 • Dëshmitari i rremë, prangoset në Shkodër pas një viti arrati mbledhjes së materialeve dhe ruajtjes së vazhdueshme së 35 vjeçarit, u bë ndalimi i këtij shtetasi, për arsye se ka qenë person i shpallur në kërkim nga Policia e Shkodrës, pasi Gjykata e rrethit Gjyqësor Tiranë ka vendosur për të masën e sigurimit « Arrest në burg », për veprën penale « Dëshmi të rreme ».
 • Zhvillohet pa probleme procesi i numërimit në komunën Shalë Fatbardha Çelepia nga Policia e Shkodrës i tha agjencisë NOA se “gjatë gjithë procesit të shoqërimit dhe dorëzimit të materialeve zgjedhore, situata është paraqitur e qetë, pa asnjë problem”. Ndërkohë zhvillohet pa probleme procesi i numërimit të votave për kandidatët e dy koalicioneve.
 • Policia e Shkodrës: Garanci për votim të qetë, në ruajtje materialet zgjedhore Shkodër, 20 gusht 2011, NOA- Policia e Shkodrës nëpërmjet një komunikimi zyrtar shprehet se ka marrë të gjitha masat për zhvillimin e një procesi të qetë votimi duke garantuar rend dhe siguri gjatë ditës së nesërme në
 • Zbulohen dy vëllezërit grabitës pranë liqenit Vau i Dejës Shkodër, 18 gusht 2011, NOA – Policia e Shkodrës arrestoi dy vëllezër që kishin kryer një vjedhje pranë liqenit të Vaut të Dejës. Dy të rinjtë e arrestuar janë Ndoj Kol Ndoca, 21 vjeç dhe Zef Kol Ndoca, 18 vjeç të dy banues në liqenin Vau i Dejës, në rrethin e Shkodrës.
 • Kultivonte kanabis në shtëpi, pranga 58 vjeçarit Shkodër, 15 gusht 2011, NOA – Policia e Shkodrës ka vijuar punën kundër lëndëve narkotike. Kështu, nga strukturat e Anti-Drogës në Drejtorinë e Policisë së Qarkut, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër, është bërë e mundur arrestimi
 • Kapen dy kosovarët, në kufi me pasaporta biometrike false Me akuzën e falsifikimit të letërnjoftimeve, pasaportave ose vizave, policia e Shkodrës arrestoi 21-vjeçarin Ilir Hyseni dhe 31-vjeçarin Betim Elshani, që të dy lindur dhe banues në Pejë të Kosovës. Policia e Shkodrës bëri me dije se dy pejanët u kapën dje gjatë orëve të drekës në momentin e kalimit në kufi me pasaporta biometrike shqiptare që përmbanin
 • 4 adoleshentë pengojnë trenin e mallrave në Shkodër Të katër adoleshentët e ndaluar nga policia e Shkodrës janë 16-vjeçari F. L. banues në lagjen “Skënderbeg” në Shkodër; 14-vjeçari M. L. banues në lagjen “Skënderbeg” në Shkodër; 14-vjeçari A.
 • Bllokuan zgjedhjet në komunën Shalë, arrestohen 5 persona Shkodër, 1 gusht, NOA – Policia e Shkodrës ka arrestuar pesë persona pasi akuzohen si autoret e bllokimit të procesit zgjedhor dje në komunën Shalë.
 • Velipojë, 38 vjeçari hidhet nga kati i pestë i hotelit ku pushonte Shkodër, 22 korrik 2011 NOA – Policia e Shkodrës ka raportuar se mbrëmjen e së enjtes, rreth orës 23:50, në n jë hotel privat në plazhin e Velipojës ka rënë nga lartësia e katit të pestë dhe për pasojë ka humbur jetën
 • Policia e Shkodrës, masa e gjoba ndaj shkelësve të ligjit në qarkullimin rrugor Shkodër, 21 korrik 2011, NOA – Në kulm të sezonit turistik uniformat blu të qarkullimit rrugor në qytetin e Shkodrës kanë nisur një aksion për parandalimin e aksidenteve dhe rritjen e sigurisë në rrugë duke marrë një
 • Policia flet për vrasjen e vogëlushit 9-vjeçar Pamje ilustrueseShkodër, 18 korrik, NOA Update– Vogëlushi 9-vjeçar me inicialet A.G është vrarë nga vëllai i tij nga pakujdesia. Policia e Shkodrës bënë të ditur se ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Nicaj të komunës Shosh në rrethin e Shkodrës, pasditen e djeshme.
 • Arrestohen babai dhe djali për vrasjen e fqinjit në Shkodër Shkodër, 11 korrik, Update- Policia e Shkodrës ka arrestuar dy persona të dyshuar si autor të vrasjes së një 40-vjeçari gjatë mbrëmjes së djeshme. Personat e arrestuar janë Riza dhe Naim Idrizi, at e bir.
 • Ekzekutohet me 3 plumba 40-vjeçari në Shkodër Shkodër, 11 korrik, NOA – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë orëve të natës në qytetin e Shkodrës. Një 40 vjeçar është ekzekutuar pwr motive ende tw panjohura.
 • Krim makabër në Shkodër, hajdutët ordinerë e vrasin se i pa duke vjedhur kabull elektrik Shkodër, 26 Qershor 2011 NOA - Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në fshatin Shtoje në rrethin e Shkodrës. Viktimë e krimit mbeti një burrë, dyshohet se u qëllua me automatik nga dy hajdutë ordinerë.
 • Kapen 800 rrënjë hashash, 3 të arrestuar, në kërkim kryeplaku i fshatit Të arrestuarit u kapën në flagrancë nga policia e Shkodrës duke punuar tokën ku u gjetën 800 bimët narkotike. Sasia e lëndës narkotike ishte mbjellë në një zonë të veçuar të fshatit dhe të tre personat e arrestuar kujdeseshin prej kohësh për trajtimin e bimëve.
 • Sezoni veror, policia rrit masat Shkodër, 20 qershor 2011 NOA- Policia e Shkodrës forcon masat për përballimin e sezonit veror, kryesisht në zonat turistike si Velipojë, Shirokë, Zogaj, Razëm, Theth, Bogë dhe Vermosh.
 • Trafik armësh, arrestohet 43-vjeçari Shkodër, 20 qershor, NOA – Policia e Shkodrës ka arritur të arrestojë një 43-vjeçar i cili kërkohej për trafik armësh dhe municionesh. Aleksandër Kelmendi, banues në Velipojë është ndalur mbrëmjen e djeshme nga uniformat e policisë së Shkodrës.
 • Arrestohen 3 hajdutët e servisit, në kërkim i katërti Shkodër, 19 qershor 2011, NOA- Policia e Shkodrës ka bërë të mundur arrestimin e tre hajdutëve si dhe ka shpallur në kërkim një tjetër. Ndalimi i tyre u bë pasi gjatë ditës së djeshme në bashkëpunim me njeri tjetrin kanë vjedhur servilin e shtetasit L.
 • Arrestohet vrasësi i Barbullushit, rezistencë edhe ndaj policisë Shkodër, 18 qershor 2011, NOA- (Update) Policia e Shkodrës ka vënë në pranga autorin e vrasjes së ndodhur mesnatën e kaluar në Barbullush të Shkodrës.
 • Vjedh paratë në lavazh, zbulohet i mituri Falë hetimit policia e Shkodrës kapi si autor të vjedhjes 16-vjeçarin Xhulio H., lindur e banues në fshatin Barbullush, në Komunën Bushat të qytetit të Shkodrës. Pas kapjes, 16-vjeçarit iu gjetën edhe paratë e vjedhura, të cilat i mituri i kishte fshehur tek një makineri pastrimi.
 • Digjet kamioni, bëri kontakt me kabllot e energjisë elektrike Lajmin e bëri publik policia e Shkodrës, që informoi se kamioni u dogj aksidentalisht për shkak se karroceria e lartë e tij ka takuar kabllot e energjisë elektrike. Për pasojë mjeti në fjalë është djegur plotësisht, ndërsa dëme në njerëz nuk ka patur.
 • Plagoset me thikë një person, në kërkim autori Shkodër, 6 qershor 2011, NOA – Një person është plagosur me thikë paraditen e të dielës në lagjen “Tre Heronjtë” në qendër të qytetit të Shkodrës.
 • Shkodër, konflikt me armë, plagosen dy persona Shkodër, 6 qershor 2011, NOA – Një konflikt me armë për motive të dobëta mes dy shtetasve shkodranë ka çuar në plagosjen për pakujdesi të njërit syresh dhe të një personi tjetër.