Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Mostri i ri detar i Loch Ness
English

Mostri i ri detar i Loch Ness

Alaskë, 27 Korrik NOA - Legjenda e Loch Ness tani është transferuar në tokat e egra të Alaskës.

Një grupo peshkatarësh ka filmuar në vitin 2009 një krijesë të gjatë rreth 6-9 metër, me forma të ndryshme në pjesën e shpinës, ndërkohë që notonte në mënyrë kërcënuese në ujë.

Për banorët e rajonit, bëhet fjalë për një lloj mostre marine që prej vitesh popullon legjendën detare të Pacifikut Verior.

Kemi të bëjmë një gjarpër monstruoz detar që quhet Cadborosaurus, emri i zonës, Cadboro Bay, ku është parë dhe për herë të parë.

Video është e vjetër ku është xhiruar rreth dy vite më parë dhe për herë të parë është sjellë në transmetim nga Discovery Channel.

“Sipas meje imazhet janë autentike”, - ka deklaruar Paul LeBlond, ish-shef i Departamentit të shkencave të tokës oqeanike në Universitetin e British Columbia. Sipas tregimeve dhe legjendës, Cadborosauro është një lloj gjarpri i Pacifikut Verior: ka një qafë të gjatë, një kokë të ngjashme me atë të kalit, sy të mëdhenj dhe forma të një peshkaqeni në shpinë.

Teknikët që e kanë analizuar me vëmendje këtë çështje kanë pohuar se është një fetus balene dhe jo një gjarpër.

r.b/NOA

KOMENTE