Lajme > Lajme Temash > Kafshët > Kafshë mishngrënëse
 

Gjarpër

 • Gjarpri kafshon balerinën e Nicki Minaj në skenë Por gjërat morën një kthesë të paparashikuar për Nicki Minaj të premten, pasi një gjarpër 6 ft i gjatë , si duket i paftuar ka arritur të kafshojë një prej kërcimtareve të saj.
 • 10 kafshët më helmuese në botë   GRIFIN ALBANIA: Natyra: 10 kafshet me helmuese ne bote Kandili i detit, kobra e vertete, akrepi jane keto disa nga kafshet me helmuese ne bote!
 • Gjarpri python gëlltit kaprollin të gjithë (VIDEO) Këto fotografi tregojnë një gjarpër 8ft i cili shihet të gëlltisë për 45 minuta një kaproll në Botsvana. Pamjet e frikshme janë dëshmi e ligjit të pamëshirshëm të mbijetesës.
 • Piratët somalezë po zhduken në mënyrë të mistershme Ndoshta është një nëndetëse , por më shumë ka të ngjarë të jetë një frymë e gjallë kallamare ose gjarpër përbindësh deti gjigant që jetojnë në thellësinë e oqeaneve. Edhe Piratët somalezë janë të frikësuar kur shohin dhe nuk munden të shpëtojnë kolegun apo shokun e tyre të skuadrës nga gojët e bishës së çuditshme
 • Gjarpri në studion televizive gjatë prezantimit (VIDEO) Parpitur në studion e programit të mëngjesit në televizionin turk, mbrapa gazetarit shfaqet një gjarpër. Ndiqni videon për të parë reagimin e tij.
 • Video e pabesueshme. Gjarpri Python e gëlltit dhe e nxjerr qenin përsëri Gjithçka është filmuar me kamera. Një gjarpër Python pasi ka kafshuar disa herë një qen, e ka gëlltitur në stomakun e tij. Por preja duke qenë e madhe ka bërë që gjarpri të mos ishte në gjendje të lëvizte.
 • Gjarpri del nga kafazi dhe vret dy fëmijë në shtëpi Një gjarpër është arratisur nga kafazi i një dyqani (pet shop) dhe vrau dy fëmijë në provincën Kanadeze të New Brunswick, thotë policia. Në një deklaratë, Mbretërore Kanadeze Policia tha se ata besonin se zvarraniku kishte mbytur dy djem, të moshës pesë dhe shtatë, në Campbellton.
 • Gjarpri në krahun e aeroplanit gjatë fluturimit (VIDEO) Nuk është një film por një ngjarje e vërtetë. Pasagjerëj janë magjepsur nga një gjarpër i cili si duket dhe ai kishte prerë biletën në një fluturim Qantas.
 • Çifti i moshuar gjen gjarprin Python në ulësen e tualetit Një çift i moshuar u tronditën, pasi gjetën një gjarpër, mbështjellë rreth ulëses së tualetit në shtëpinë e tyre në Paisley. Çifti zbuluoi python në banjën e banesës tyre në Storie Street më 17 nëntor.
 • Seksi dhe vdekja në arkivolet polake. Kisha ndihet e ofenduar Një imazh nga edicioni i kalendarit 2013 tregon një modele bjonde, veshur vetëm një rrip të hollë dhe me një gjarpër rreth qafës së saj, dhe që mbështetet në arkivol. Në një tjetër imazh, tregon një grua e cila ka veshur një korse crimson dhe është duke tërhequr zemrën e një njeriu të shtrirë në një arkivol.
 • Vdes pasi ha buburrecat Çmimi i madh për fituesin ishte një gjarpër python, dhe Z. Archbold kishte planifikuar për të shitur gjarprin te një mik i cili e mori atë në garë, sipas pronarit të dyqanit.
 • Adoleshenti kafshohet nga gjarpri që me një pikë vret 100 njerëz.Po lufton me jetën Një djalë adoleshent australian është duke luftuar për jetën e tij, pasi u kafshua nga një gjarpër Taipan - helmi i tij mund të vrasë 100 njerëz me një pikë të vetme.
 • Gjarpër me koka në çdo anë, gjendet në shtëpi Fëmijët e asaj familje kanë gjetur në shtëpinë e tyre një gjarpër me dy koka në çdo anë. Ata e morrën gjarprin dhe e çuan të nesërmen në shkollë për te departamenti i biologjisë ku kanë marrë dhe informacionet e para.
 • Fermeri e kafshon gjarprin Kobra deri në ngordhjen e tij Një fermer nga Nepali cili u kafshua nga një gjarpër në fushën e tij të orizit e ka vrarë gjarprin me të "njëjtën monedhë". "Një hipnotizues gjarpri më tha se në qoftë se një gjarpër ju kafshon, kafshojeni atë derisa ai të ngordhi dhe juve nuk do t'ju gjejë agjë"
 • Gjarpri Python më i madhi deri tani u gjet në Florida Një gjarpër python Burmese më i madhi që ekziston deri më sot është gjetur në shtetin e Floridës, thonë studiuesit thonë. Ai ishte pak më shumë se 5 metra i gjatë dhe mbante brenda 87 vezë.
 • Gjarpri me dorë tmerron gruan në mes të natës Një grua kineze ëstë tmerruar si ajo zbuloi një gjarpër me dorë në shtëpinë e saj. Xiu Qiong Duan, 68, i tha agjencisë së lajmeve të Pekinit Sina se ajo u zgjua në mes të natës dhe gjeti gjarprin që zvarritej në murin e dhomës së saj të gjumit.
 • Gruaja gjen në banjën e shtëpisë një gjarpër Boa Nëna 28 vjeçare u tmerrua kur gjeti një gjarpër Boa në banjon e vajzës së saj. Ajo kishte parë në tubin e ujit një objekt në të verdhë, kur po i lante vajzat e saj në dush por mendoi se do të ishte ndonjë copë banane që vajzat e saj e kishin hedhur.
 • Kafshohet nga gjarpri vdekjeprurës dhe nuk e kupton (FOTO) një fotograf i kafshëve të egra është kafshuar nga një prej këtyre subjekteve - dhe nuk e kuptoi se ai kishte pësuar një pickim potencialisht fatal nga gjarpër deri sa e pa në imazhin e kapur. Mark Laita ishte duke marrë fotografitë e gjarpërinjtë për projektin e tij të fundit të fotografisë i quajtur gjarpri.
 • Këngëtarja Christina Milian, tregon dashurinë me qenin e saj Christina Milian, nëna 30 vjeçare dukej spektakolare nën rrobat e banjës si gjarpër në plazhin e Majamit. Edhe pas një martese të shkurtër ajo u befasua kur burri i saj e tradhtoi me assistenten e tij dhe tani ajo ndihet e lumtur me jetën e saj si një nënë
 • Lojrat Olimpike 2012 ndajnë burrin nga gruaja me urdhër Unë nuk jam duke ecur jashtë si gjarpër dhe (qesh). Zyrtarisht nuk do të takohemi ndërsa ilegale shpresoj. Rrugës kur po vinim këtu i bleva gruas një libër që titullohet Fifty Shades of Grey, dhe ajo bleu një revistë për mua mbi kopshtin zoologjik.
 • Aktori pornografik që dërgoi këmbën me postë, dyshohet të jetë në Paris video të postuar në internet në vitin 2010 ku tregon dy mace të vendosura në një qese plastike duke i mbytur, dhe një tjetër kotele duke u ushqyer me një gjarpër.
 • Koleksionist i kafshëve me 2 koka (FOTO) Në koleksionin e tij ai ka breshka, gjarpër madje dhe një dhi me 2 koka.
 • Gjarpri del nga rubineti i ujit në gotë (FOTO) Në qytetin Malatay në Turqi nga rubineti i ujit të një familje ka dalë një gjarpër i vogël. Gjykata e Qarkut lidhur me drejtorinë e ujit të pijshëm u shpreh se ngjarja kishte ndodhur në familjen Jashar.
 • Lauren Goodger lakuriq apo e veshur? Ajo shkruaj se kam shpenzuar orë për të pikturuar trupin si një gjarpër i vërtetë. Ndërsa një natë më parë ajo ishte fotografuar jashtë në Londër duke u kënaqur me miqtë e saj nëpër klubet e natës ku kishte veshur një xhaketë lëkure të zezë edhe pse ajo kishte
 • Mister i pafund, krokodilë dhe majmunë pas pikturës së Mona Lizës Megjithatë sipas studimeve të tjera, në pikturë gjendet dhe një krokodil apo dhe një gjarpër. r.b/NOA
 • Vazhdojnë misteret tek piktura e Xhokondës, edhe pasi u zbuluan kafshët Dhe jo vetëm, pasi në pjesën e majtë të poshtme të figurës mund të vihet re dhe një krokodil ose një gjarpër, sikurse raporton agjencia e lajmeve NOA.al. Janë disa shenja të cilat vazhdojnë gjithnjë e më shumë të shtojnë misterin e kësaj pikture shumë të diskutuar.
 • Zbulohet pas 492 vjetësh kodi i Mona Lizës, e gjen një artist amator (FOTOT&VIDEO) Ata qëndrojnë në ajër, rreth e rrotull Mona Lizës, së bashku me një krokodil apo gjarpër i cili shfaqet në anën e majtë të trupit të Mona Lizës e njohur edhe si Xhokonda. “Rreth kokës së Mona Lizës, mund të shihet një buall ose luan, apo edhe bletë që lëvizin; ndërsa afër shpatullës, i gjendet një krijesë që mund të merret
 • Lind me dy koka, një ekzemplar i rrallë gjarpërinjsh Të lindë një gjarpër me deformime të tilla, sipas ekspertëve ndodh një në dhjetëra mijëra. Sipas ekspertëve, gjarpërinjtë me dy koka, të njohur që nga kohërat e lashta dhe të pranishëm në shumë histori mitologjike, mund të jetojnë deri në 20 në
 • Arrestohet pasi kafshoi një gjarpër piton Kaliforni, 5 Shtator NOA - Bëhet fjalë për një lajm bombë: në Sakramento, në Kaliforni, një person 54-vjeçar është arrestuar pasi k kafshuar një gjarpër të llojit piton, duke e lënë zvarranikun në tokë në
 • Arrestohet burri që kafshoi gjarprin piton E shtunë, 3 shtator 2011, NOA- Në Sakramento të Kalifornisë, një burrë 54 vjeçar u arrestua sepse kafshoi një gjarpër piton dhe se e la atë përtokë në gjendje të rëndë.
 • Një gjarpër gjigant rritet në barkun e një gruaje Pakistan, 31 korrik, NOA - Një grua ka kërkuar ndihmë tek autoritetet shëndetësore pakistaneze që t'i nënshtrohet një operacioni për të hequr një gjarpër të madh që është duke u rritur në barkun e saj.
 • Mostri i ri detar i Loch Ness Kemi të bëjmë një gjarpër monstruoz detar që quhet Cadborosaurus, emri i zonës, Cadboro Bay, ku është parë dhe për herë të parë. Video është e vjetër ku është xhiruar rreth dy vite më parë dhe për herë të parë është sjellë në transmetim nga Discovery Channel.
 • Kriza optimiste e Kryeministrit Pyetja që shtrohet është: për çfarë punon ndërtimi ende, për vetveten si një gjarpër që ha bishtin e vet duke shkatërruar edhe territorin e ambientin, apo për të sjellë zhvillim? * * *
 • Zbutësi i gjarprinjëve vritet nga kobra që mbante në shtëpi (Foto) Në foton e fundit që ka dhënë në media, 47-vjeçari duket me një gjarpër gjigant kobra dhe ulet për ta puthur atë në kokë. “Mbreti Kobra” është gjarpri më i madh i këtij lloji dhe Yamnons e mbante atë në shtëpi.
 • Zbulohet gjarpri më i gjatë, është 17 metra dhe të kall datën Punëtorët gjetën gjak pranë vendit ku zbuluan boan gjigante: “Ndërsa ishim me makinë duke lëvizur në pyll, fillimisht pamë gjak gjithandej dhe një gjarpër të madh gjysmë i ngordhur. Pak çaste më pas, dalluam para nesh një gjarpër edhe më të madh.
 • Zbulim i tmerrshëm: Një Boa në tualet Hanover, 3 Prill NOA - Në Hanover, në Gjermani, një vajzë 7-vjeçare ka mbetur e shokuar pas një zbulimi të tmerrshëm: një gjarpër në banjën e saj.
 • Prerjet e monedhave në qytetin Ilir "Deri tani janë gjetur dhe përcaktuar 56 monedha që i përkasin kësaj periudhe. Këtu bëjnë pjese 9 monedha bronzi mollose te tipave mburojë-rrufe dhe Pallas-shqiponjë, të prera para v.
 • Rama: Këmishët i bëj vetë dhe i qep te “Myslym Shyri”, këpucët mi blen vëllai në SHBA Tiranë, 25 Nëntor 2010 NOA - Pas akuzave të kryeministrit Sali Berisha për shpenzime marramendëse të kryetarit të PS-së për veshjen, ka ardhur dhe reagimi i Edi Ramës.
 • ETA: Pranojmë ndërmjetës ndërkombëtar për bisedime me qeverinë spanjolle Përmes motos së Bietan jarrai "Keep up on both", që i referohet edhe simbolit të saj një gjarpër që shëmbëllen me politikat, të rrotulluar pas një sëpate që prezanton armët e luftës, që prej 1968-ës, organizata terroriste baske ka vrarë mbi 800 vetë ndërsa mijëra të tjerë janë marrë peng prej saj
 • Iguana shëtiste në Romë, shpëtohet ekzemplari i rrallë afrikan nga forcat e pyjores Castelfusanos dy gjarpërinj krotalë nga familja Viperidae që rriten në kontinentin amerikan, një kaiman u gjet në Modena, një breshkë-krokodil në Romë dhe një gjarpër i llojit piton u gjet në Toskana.
 • Studimi: Në dete jetojnë 230 mijë lloje peshqish, në Mesdhe 17 mijë Peshku më kozmopolit është një peshk gjarpër, i cili jeton në 25% të sipërfaqeve të studiuara. n.
 • Angli, fotografohet mostra e re e Loch Ness Dy foto të botuara në faqet e gazetave britanike e tregojnë si një "gjarpër te madh" që i bie rrotull ujërave të kësaj zone. Gill Pearce, i cili ka bërë foton më 27 korrik 2010, e ka dërguar menjëherë në MCS (Marine Conservation Society­) për t'u shqyrtuar nga ekspertët.
 • Zvicër, kapet një piton katër metër e gjysmë Zvicër, 13 Korrik 2010 NOA - Një gjarpër piton, i gjatë 4 metër e gjysmë është gjetur në mëngjesin e sotëm në një pulari të Fullinsdorf, lokalitetit të Zvicrës veri-perëndimore.
 • Panik në pallat, gjarpri bllokon tubacionet e WC Qershor NOA - Prej disa ditësh disa banorët në Milano raportuan probleme me shkarkimet e WC, deri në momentin kur u gjet dhe shkaku, ku bëhej fjalë për një gjarpër i cili i kishte i bllokuar, raporton korrespondentja e agjencisë NOA.
 • Një ushtar kapet duke ngrënë gjarprin e gjallë (Foto) në të cilën duket mjaft qartë një djalë i veshur në uniformë ushtarake, i cili merr përsipër një sfidë tepër të vështirë duke ngrënë për së gjalli një gjarpër. Në fillim përpjekjet e tij janë për ta kapur atë, më pas me njërën dorë e shtrëngon, ndërsa me tjetrën fillon të heqë lëkurën e këtij zvarraniku.
 • Fëmija, foto me një gjarper Prindërit e saj, megjithatë, e dinë se çfarë kanë bërë duke e rrethuar me një gjarpër Piton Birman 4 muajsh për të marrë një foto me të. Akti i çmendur ndodhi në Australi.
 • Tatuazhet, gjithçka duhet të dini dhe si u kthyen në modë Ishin grekët të cilët në veçanti vizatonin fjalën “stisma”, e cila e përkthyer do të thotë gjarpër dhe më pas u kthye në një simbol turpi për të gjithë që e mbartnin një të tillë. Krahas saj tatuazhet janë përdoru dhe për motive të tjera ku në Romën antike shpesh herë ushtarët e shumtë mbanin nga një tatuazh të ndryshëm dhe kjo
 • Vdekja e 5-vjeçarit nga pickimi i gjarprit, gjykata liron mjekun Korçë, 25 korrik NOA - Lirohet nga qelia mjeku i cili u akuzua për mjekim të pakujdesshëm ndaj një vogëlushi 5-vjeçar i cili vdiq pasi u pickua nga një gjarpër. Gjykata e rrethit të Korçës ka vendosur sot masën e sigurisë "detyrim paraqitje" për mjekun reanimator Ilir Milo.
 • Sulmi fatal nga gjarpri, si i mori jetën vogëlushit Bashkë me vëllain dhe të afërmit e tij, vogëlushi vetëm 5-vjeç po përpiqej t'i ndiqte ata nga pas drejt rezervuarit, kur një gjarpër zgjodhi atë t'i hidhej në kurriz ku dhe e kafshoi. 24 orë pas  sulmit nga gjarpri 5 vjeçari ndërroi jetë pikërisht pasditen e djeshme.