Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Haxhinasto: Duhet pakt kombëtar për integrimin
English

Haxhinasto: Duhet pakt kombëtar për integrimin

Tiranë, 29 gusht, NOA – Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Edmond Haxhinasto tha sot se klasa politike duhet të angazhohet për një pakt kombëtar për integrimin. Në një takim të zhvilluar me ambasadorin e SHBA-ve në Tiranë, Aleksandër Arvizu, Haxhinasto ka theksuar se integrimi në Bashkimin Europian është një prioritet kombëtar.

“Zbatimi i rekomandimeve të Bashkimit Europian duhet të jetë prioritet i politikës shqiptare”, tha Haxhinasto. Haxhinasto tha se gjatë takimit me ambasadorin Amerikan është diskutuar për asamblenë e OKB-së dhe seancën që pritet të zhvillohet për Kosovën.

a.k/NOA

KOMENTE