Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, vizitë në Kosovë
English

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, vizitë në Kosovë

Prishtinë, 21 tetor, NOA - Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë, Nikolla Popovski sot do të vizitojë sot Prishtinën. Vizita njëditore realizohet me ftesë të bërë nga ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj. Popovski gjatë vizitës do të zhvillojë takime edhe me presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga, kryeministrin Hashim Thaçi, kryeparlamentarin Jakup Krasniqi si dhe takime me përfaqësuesit e komunitetit goran në Kosovë. Në agjendën e ministrit të jashtëm Popovski nuk është paraparë firmosja e ndonjë marrëveshje dypalëshe, përveç shkëmbimi i mendimeve dhe propozimeve për mundësitë e thellimit dhe përparimit të marrëdhënieve midis dy vendeve. NOA/INA

KOMENTE