Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
PR: Vendi humbi politikanin vizionar
English

PR: Vendi humbi politikanin vizionar

Tiranë, 3 dhjetor 2011, NOA- Partia që ai vetë themeloi dhe e drejtoi për 7 vite, Partia Republikane ka shprehur hidhërim të thellë për ndarjen nga jeta të politikanit Sabri Godo.

“Shqipëria humbi politikanin e urtë dhe vizionar dhe shkrimtarin e shquar. Sabri Godo vendosi mbi çdo gjë interesin kombëtar”, thuhet në mesazhin e PR. Mësohet se në janar të vitit 1991 Sabri Godo themeloi Partinë Republikane dhe e drejtoi atë për 7 vite, ndërsa së fundmi mbante postin e Presidentit të nderit.

a.y/NOA

KOMENTE