English

Sulmohet faqja e Postës Shqiptare, mesazh në serbisht

Tiranë, 5 dhjetor 2011, NOA – Hakerat serbë sulmojnë faqen zyrtare onlinë të Postës Shqiptare, raporton agjencia NOA.al . Për disa minuta në këtë faqe u shfaq flamuri serb si dhe mbishkrimi në gjuhën serbe: “Mbështesim serbët në Kosovë dhe Metohi”. Momentalisht, faqja online e Posta Shqiptare, www.postashqiptare.al është jashtë shërbimi dhe duket se është ndërhyrë në të për ta nxjerrë jashtë funksionit.

Nuk është hera e parë që hakerat sërbë sulmojnë adresat zyrtare të institucioneve shqiptarë. Më shumë së një vit më parë, e njëjta gjë ndodhi edhe me faqen online të presidentit të Republikës.

a.q/NOA

KOMENTE
  • cami19:29 - 05 Dhjetor 2011
    fuck serbia ?