English

Milan - Inter një superndeshje luhet sot në San Siero

Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri kthehet të komentojë ndeshjen ndaj Interit, që do të luhet mbrëmjen e së dielës ë 15 Janar 2012 në San Siro.
Tekniku kuqezi tha për mediat italiane se derbi me Interin mund të rezultojë një ndeshje kyçe për ecurinë e kampionatit.

"Një Derbi që mund të jetë vendimtar për kampionatin, një derbi shumë, shumë i rëndësishëm, i ngjashëm me atë të fazës së dytë të vitit të kaluar. Por tani diferenca në pikë mes dy skuadrave është disi më e madhe dhe Interi do kërkojë fitoren për t’u futur në garën për titullin kampion”, tha Allegri.

Edhe trajneri i Interit, Claudio Ranieri vlerësoi rëndësinë e ndeshjes ndaj Milanit. Për teknikun zikaltër, fitorja është e domosdoshme për t’u futur në garën për titull.

"Ndeshjet derbi kanë një rëndësi të vecantë, shpesh dalin nga konteksti i kampionatit. Janë ndeshje të ndjeshme për tifozët, opinionin publik, lojtarët dhe trajnerët. Kemi përgatitur këtë ndeshje duke punuar fort, si gjithmonë dhe duhet të fitojmë për t'u futur në garën për titull", tha Ranieri.

Interistët duhet të bëjnë në këtë ndeshje pa mesfushorin serb, Dejan Stankovic për shkak të një dëmtimit të lehtë, ndërkohë që në lojë pritet të jetë portieri Julio Cesar.

Derbi i gjen të dyja skuadrat në një formë të mirë, Milani pas 3 fitoreve radhazi ndërsa Interi pas 5 fitoreve radhazi, 3 prej të cilave të arritura në transfertë. Milan-Inter sot në 15 Janar 2012.

KOMENTE
 • inter 3 milan 017:48 - 17 Janar 2012
  interi ka fitu milanista ngushllime
 • Florian Acm18:09 - 15 Janar 2012
  INTER MERDA----MILAN CAMPIONE AC MILAN 4-1 WC INTER
 • Samire Hasani17:47 - 15 Janar 2012
  interi do te fiton 3. 0 do ta munde milan
 • inter 3 milan 016:49 - 15 Janar 2012
  interi ko me fitu edhe pse milano ka pertier diden inter champion forever
 • Raseld Muarremi16:11 - 15 Janar 2012
  shikoni njeher ate milanin se mos e mbush sansiron me uje nga te qaret ok sepse interi do fitoj sonte pazza inter amala forza inter
 • Saimir Doko15:52 - 15 Janar 2012
  MILAN- INTER 2-1 OSE 2-2 2 1
 • Saimir Doko15:46 - 15 Janar 2012
  Ndeshja del ne barazim ose fiton Milani se per interin nuk behet llaf fare qe fiton gjyna per tifozat e interit po skan c"bejn...
 • Ledion Ledi14:58 - 15 Janar 2012
  3-1 per interin
 • Erni Único14:46 - 15 Janar 2012
  Milan Inter 3-1
 • Erni Único14:45 - 15 Janar 2012
  Milani do Fitoj sot 3-1 Ibra Boateng Pato nga ata Pazini
 • Fatjon Bali14:38 - 15 Janar 2012
  milan 2 - 0 inter
 • klinti inter13:49 - 15 Janar 2012
  milan 2-3 inter
 • JoNi KiNos13:39 - 15 Janar 2012
  PO KU U BO INTERI ME SOT TE CAJN CUNAT
 • Luigj Dugagjini13:28 - 15 Janar 2012
  milani do te fitoj 2-1.