Lajme > Lajme Temash > Qeveria > Organizata të ndryshme
 

Organizata E Veteranëve Të Luftës

  • Veteranët e UÇK: Skenarë të ndyrë të EULEX, po ble dëshmitarë Prishtinë, 6 prill, NOA - Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka reaguar edhe një herë kundër arrestimeve të fundit ish-ushtarëve të UÇK-së nga policia e EULEX-it dhe ka ftuar këtë mision që të ndalë tentimet
  • Pacolli nuk kundërshtohet vetëm si President, por edhe si njeri Mediat Kosovare bëjnë me dije se Lëvizja Vetëvendosje dhe Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së nuk e njohin Pacollin si President dhe kjo jo për mënyrën e votimit, por për personalitetin e tij dhe njeriun që fshihet mbrapa postit të Kreut të Shtetit.
  • Nënshkruhet peticioni kundër Martit Ndërkohë Organizata e Veteranëve të luftës së UÇPMB-së përmes një komunikate të lëshuar për media, lajmëron se grumbullimi i nënshkrimeve lidhur me peticionin që ka të bëj me raportin e Dick Martit vazhdon deri më 15 janar.
  • Zgjedhjet serbe në Mitrovicë, veteranët e UÇK në protestë Prishtinë, 30 maj, NOA - Organizata e Veteranëve të Luftës (OVL) e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) ka ftuar qytetarët e Kosovës që sot të marrin pjesë në një protestë paqësore në Mitrovicë, raportojnë mediat kosovare.
  • Pasqyra E Shtypit Te Kosoves - Durimi dhe përulja e qytetarëve të vendit do të marrin fund të dielën në orën 12:00 në Mitrovicë - Organizata e Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVLUÇK) të premtën nëpërmjet një konference për media ka bërë të ditura detajet e protestës që do të mbahet më 30 maj
  • Pasqyra E Shtypit Të Kosovës Përkrahet ideja e OVUÇK-së për të protestuar më 30 maj në Mitrovicë kundër mbajtjes së zgjedhjeve serbe në veri - Për sovranitet, të gjithë bashkë - Organizata e Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVLUÇK) ka marrë mbështetjen nga Lëvizja Vetëvendosje dhe partitë opozitare AAK, AKR dhe LDD për të kundërshtuar, nëpërmjet
  • Maqedoni, heshtje tetëvjeçare për ligjin për UÇK, ekzistojnë 3 shoqata të përçara sakrifikuan në luftën e UÇK-së: Shoqata e Veteranëve të Luftës (SHVL) e UÇK-së e drejtuar nga Fazli Veliu, me selinë e saj brenda ambienteve të selisë së BDI-së, Organizata e Veteranëve të Luftës (OVL) e UÇK-së e drejtuar nga Besim Hoda, e cila ka selinë e saj në Tetovë si dhe së fundi Shoqata e Veteranëve të Luftës "Kalaja", e cila poashtu ka selinë
  • Veteranët e UÇK-së në Maqedoni: Ahmeti të mendojë vetëm për interesat shqiptare Shkup, 3 tetor, NOA - Dy shoqatat e veteranëve të luftës së UÇK-së në Maqedoni i kanë tërhequr vërejtjen kreut të BDI-së, Ali Ahmeti për marrëveshjet e tij të fshehta me partnerin e koalicionit VMRO-DPMNE, kur bëhet fjalë siç thuhet për
  • Veteranët e luftës së UÇK: Po gllabërohen tokat e shqiptarëve Deçan, 24 Shtator NOA - Organizata e veteranëve të Luftës të Ushtrisë çlirimtare të Kosovës ka reaguar sot lidhur me atë që e cilëson gllabërimin e tokave të shqiptarëve dhe ndërtimet pa leje të Sava Janjiqit në territorin e ish-fabrikës