English


Një gjarpër gjigant rritet në barkun e një gruaje

Pakistan, 31 korrik, NOA - Një grua ka kërkuar ndihmë tek autoritetet shëndetësore pakistaneze që t'i nënshtrohet një operacioni për të hequr një gjarpër të madh që është duke u rritur në barkun e saj.

Sipas shtypit pakistanez 50-vjeçarja Rasheedan Bibi nga Saggar, në veri të Lahore, aksidentalisht rastësisht disa muaj më parë, ka gëlltitur një gjarpër të vogël që ishte në një shtambë me ujë të pijshëm.

Pas disa javësh ajo ka filluar të shtojë peshë dhe të dukej si shtatzënë. Barku ka vazhduar të rritet edhe më shumë. Pas shtatë muajsh të ënjtjes së barkut Rasheedan përfundimisht ka kërkuar ndihmë mjekësore dhe është dërguar në spital.

Personeli i spitalit, ka përdorur ultratingujt për të parë se çfarë rritej brenda barkut të gruas. Ata kanë vënë re një gjarpër gjigant. Rasheedan, e cila vjen nga një rajon rural shumë i varfër, nuk mund të paguajë trajtimin mjekësor.

KOMENTE
 • Lona15:35 - 24 Mars 2016
  Qe bile ktas'jan si ato lajmet e tjera kto po munohen rrenen me bo si t'vertet
 • Magazina09:44 - 05 Dhjetor 2014
  ih
 • Magazina09:43 - 05 Dhjetor 2014
  hajde rren hajde qitne ni fotografi e tanaj na ju besojna se ju veq rrena shkruni sen tjeter rrenca ncncncncncncncnc
 • Dony Bytyçi00:27 - 03 Nëntor 2012
  Genjeshter e paster qenka . Sigurisht kerkoin fondacione :p
 • Sedoo Fetahi23:57 - 31 Tetor 2012
  pse be rreni para syve nje sen pa fakte pa video pa foto mos e postoni palidhjee se weqq ngjallni frikk kjo marre o per gazetarin edhe at gazete qe e ka postuu :p
 • eriku gr14:31 - 31 Tetor 2012
  un e besoj se nje ngharje e tille ka ndodhur dhe dikur kur ka qene mamaja ime vajze,i ka ndodhur nje shoqes se saj.......
 • Arxhend Sadiku09:46 - 31 Tetor 2012
  hahahaha hajde rren tu ngaren po kur rritet gjarpri ne barkun e nje grue veq tish mbajt me gjarper ateher ka gjasa hahahahahaah
 • Gentian Musa Bushgjokaj00:35 - 31 Tetor 2012
  per deri sa nuk lindin arme jena prap mire vlla,me pas ndodhe kjo,kishin hanger plumb e nxjerr kallash vlla
 • Muharem Berisha19:46 - 30 Tetor 2012
  e pse nuk e kan inqizu at gjarper gjigat kur e kan hek pi barkut
 • Sevdije Shatri19:40 - 30 Tetor 2012
  sasht e vertet................
 • Resul Roonaldoo14:44 - 30 Tetor 2012
  Uauauaua sic duket si genjeshter por ishalla nuk osht e vertet zoti i ndihmoft
 • Kosta Kostandino11:39 - 30 Tetor 2012
  une them qe jan gjera qe ndodhin
 • Qufi.A10:37 - 30 Tetor 2012
  Ju me qito rrena kurr skini me perparuu
 • Raje23:17 - 29 Tetor 2012
  Cfare tjeter do te degjojm se na hoqet trurin fare me kto budalliqe qe nxirrni ktu!!!!!!!!!
 • Xhavit Fazliu22:56 - 29 Tetor 2012
  Mos te ju duket tmerr, dhe epa besueshme, sepse c'do gje qe nuk e perjetojme ne vet na duket epa besueshme ka mundesi me ndodhe, pa u habitur.
 • Elis Gllava22:44 - 29 Tetor 2012
  e pa besueshme
 • Seem Dupi22:33 - 29 Tetor 2012
  I KENI QI ROPT DUKE GENJYER E KENI PRISHUR KOHEN KTEJ NGA VLORA :p
 • toni20:12 - 29 Tetor 2012
  qa kini tjeter sen me rrejt
 • laco18:24 - 29 Tetor 2012
  si ka mundesi qe nuk e ka pickur do ta merrte uria?genjeshter
 • rodosi16:36 - 29 Tetor 2012
  nuk ka as nje mundesi qe gjarperi te jetoj ne barkun e gruas prandaj eshte nje genjeshter me bishte
 • kapone16:11 - 29 Tetor 2012
  gje qe sbesohet kjo si rrika gjarpri gjith ate koh ne bark genjeshter
 • Besnik Kerqeli15:52 - 29 Tetor 2012
  tmerr:...!!!
 • Lena Ena Ena15:51 - 29 Tetor 2012
  hauahuaauahu ca genjeshtre po na mbiten genjashtrat ska kujt ti besosh me ne kte bot
 • Lorena Elena 13:42 - 29 Tetor 2012
  ja ka fut kot...
 • Angela13:10 - 29 Tetor 2012
  E Pabesueshme !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Luljeta Alili12:55 - 29 Tetor 2012
  se besoj kete gje une seshte e mundur te ndodh nje gje e till
 • Djali Vetmuar10:32 - 29 Tetor 2012
  shum e rrall
 • Valon Krasniqi10:20 - 29 Tetor 2012
  hajde rren hajde
 • mitropanos gaci 07:34 - 29 Tetor 2012
  ROPT
 • mitropanos gaci 07:32 - 29 Tetor 2012
  MU KU ARIJN ADM..te PER NJE LIKE DHE NE BYTH DO QIHEN NDONJE DITE QE TE MARIN LIKE DHE KOMENTE SE NUK DO TI BESOJ ME NJERI
 • Bledi Cuni18:34 - 24 Qershor 2012
  po pse nuk thoni me mire se ne barkun e nje gjarperi te madh qendron nje grua
 • Sazan Kuqi08:15 - 08 Qershor 2012
  FILMA FANTASTIKO SHKENCOR ME MEJKSIN PO SI KA MUNDESI SI NUK E KA TRETUR STOMAKU KUR KA QENE I VOGEL POR MBETI SHTATZAN ,PO GJARPNI U RRIT NE STOMAK E JO NE MITER HAHAHAHAHAH SA MADHESHTORE
 • Driton Demi23:31 - 14 Prill 2012
  o vraje thuj halles ku ipate syt ehehehhe
 • Saimir Myrteza09:47 - 14 Prill 2012
  ca imagjanate te forte paska pas ai ose ajo qe e paska shkrujt kte hahahah bravo :P
 • BOTA17:22 - 13 Prill 2012
  PO KUSH ISHTE AI I ZGJUAR, QE E KA SHKRUAJTUR KETE NDODHI, SE PASKA PAS SHUME MEND,HAHAHAHAHAHAHAHAHA..............
 • Emiliani El13:30 - 13 Prill 2012
  uuuuuuuuu q.rrrr
 • Liza Rrushini13:03 - 13 Prill 2012
  po pse besoni kte???
 • sokol Gegiçi12:13 - 13 Prill 2012
  emo se ja kan fut kot ..si do rika gjarpi pa e pickuar ne stomak se me zorre ate apo ti cante zorren me qe qenka i madh ...dhe spitali do e leka me vdek ja kan fut kot fare
 • Aneta Kourti juventus15:28 - 12 Prill 2012
  O ZOT I MADH ,,,PO CA DUHET ME BE GRUAJA E SHKRETE PER TE MBIJETUAR,,,NGAQE NUK KA PER TE PAGUAR DUHET TA LENI TE VDESI,,,
 • dini18:09 - 11 Prill 2012
  hahahah edhe njonit i kish bo vaki diqka e till po ati juka kput gishti e jakan ngjit cicen e dhis, sot e ate dit, po pike qumsht prej ti.
 • mister 13:54 - 10 Prill 2012
  ahhhaahahhahah sa e papar kjo
 • mister 13:52 - 10 Prill 2012
  hahahahahaahha shum e papar kjo si ka mundsi me u rrit gjarpri brenda barkut te nje gruaje ahhaahha :P :P :P
 • bledar Rrahi13:28 - 10 Prill 2012
  hahaha edhe thuhet per me besu lejmet kjo edhe e gjitha rren
 • tani taipit13:22 - 10 Prill 2012
  1111111111
 • tani taipit13:21 - 10 Prill 2012
  edhe komshies time i ka ndodhur nje histori e tille po jo nje gjerparer po 5 ishin rritur ne barkun e saj
 • Egzon Gërbavci11:34 - 10 Prill 2012
  Valla po rreni na mytet///
 • Taka Xhuljo23:38 - 09 Prill 2012
  Pjeserisht e besueshme, shum nga gjarperinjte e ujit nuk jan helmues, ngaqe eshte gelltitur i vogel mund te jet pershtatur me kushtet per te jetuar. Por s'arrij te kuptoj se si nuk paska qene problem madhesia e tij mbrenda ne stomak? Po gjarpri si nuk paska tentuar te gjej rrug per te dale?
 • Liman Kryeziu16:15 - 09 Prill 2012
  rren ash kjo ZOTI asht një
 • hermes Tusha15:18 - 09 Prill 2012
  haahahhahahahahahah sa gallate te ritet ne bark nje gjarper hahahahahahahhahahahahahaaaaaaahahahahahahahahahhahahahahahah
 • Franko El14:36 - 09 Prill 2012
  po mos u tgallni ore se nuk ba mbot vaki te rritet nje gjarper ne bark. gjarpri nje her nuk kishte se cfare te ushqeheshe po prap do te ishte vdekjeprurse ti afroheshe e jo me ta mbaje ne bark
 • albi15:11 - 08 Prill 2012
  mos lini nam se ska ba vaki nje gjarper ne bark te nje njeriu...po nuk duron zoti ma ,,ta permbys nje her e mire
 • Freddy Fejzo13:42 - 08 Prill 2012
  Lexues me falni, por si mund te besohet nje gje e tille??? si mund te rritet nje gjarper gjigand sic thuhet me siper??? si do mundej ky gjarper te jetonte pa prezencen e oksigjenit??? kush eshte ushqimi i tij qe eshte yshqyer gjat gjith kesaj kohe??? aq me keq nese ky ''gjarper'' do te ket qene helmues, atehere si i rezistoi kjo grua??? per mendimin tim eshte nje lajm i rremte vetem dhe vetem qe te beje kurioz lexuesit...
 • xhexhi19:17 - 07 Prill 2012
  E pa besushme pasi per 7 muaj gjarperi do te kishte dale vete
 • Quni Joti13:12 - 07 Prill 2012
  e pa besueshme ...
 • Quni Joti13:11 - 07 Prill 2012
  e pa besueshme ..
 • Maliq Meta17:53 - 06 Prill 2012
  P ti po flete per mitren apo per stomakun
 • Julian Sinani12:34 - 06 Prill 2012
  dritheruese.............
 • Ana Anny12:20 - 06 Prill 2012
  bobo sa e pavertete qe duket pupupu
 • Klaudia Flati10:29 - 05 Prill 2012
  sh e ekstreme kjo............
 • Vis Rexhaj01:57 - 05 Prill 2012
  o Budallenj qe jeni i besoni kesaj pralle ,po ajo gruaja e kish dhjer nje mij her ate gjarper po kishte pas ne bark po ca budallejsh qe jeni si mund te rritet ne bark gjarperi pa dal nga zorret papapapapaa sa te pa pare qe jeni....................
 • Evis13:09 - 04 Prill 2012
  imagjinoni kenaqesine e gruas....sikur i ati gjarperit te kete qe vet PITONI,ose ANAKONDA
 • Butrint Selmani10:13 - 04 Prill 2012
  rren e kullume se tashthi gjarpni kish dal prej barkut te ksaj gruje e kjo gru ish dek deri tashti
 • Toni Montana17:57 - 03 Prill 2012
  i besoj kesaj ngjarje pasi nje e tille i ka ndodhur komshies sime nese ja kujton edhe sot ajo behet shume keq pasi kaloi depresion te madh
 • Shkelzen Xhemajli11:10 - 03 Prill 2012
  kjo mundet me u kane vertet, ngone qet kang Adem ramadani Hysen Aga-, qekjo esht ngjarje e vertet qe e ka pas gjarprin ne bark hyseni
 • F Tønny PolyBòý15:00 - 02 Prill 2012
  woooow
 • erisida 21:50 - 01 Prill 2012
  eshte e vertet une e besoj sepse kjo gje i ka ndodhur dhe nji komshijes sime kohe me par ka qen duke flejt gjum me gojen hap dhe gjarperi i eshte futur ne bark dhe eshte rritur atije eshte po i njejti vazhdim si ka nodh me gruan ne kete lajm SA KEQ NJE GJARPER NE BARK ....
 • Aleks Hila17:45 - 01 Prill 2012
  lesh lesh avash ore ta kishte kafshuar mu ne bark pstaj po ti ishte futur kur ajo ishte e vogel gjarpri do kish vdek po prap gjrpri do ishte tretur kshu qe kjo s'esht e vertet :P...
 • Linda Lindush11:03 - 01 Prill 2012
  tyfff mjer per grat kan zon te pjellin ene hajvona ghyna per ghinin femrore
 • Mia Migel15:02 - 31 Mars 2012
  Gjynoh e shkreta
 • un Un De14:37 - 31 Mars 2012
  kjo u rrennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn.............. e kullume qe thojn ne gjuh populoreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee epiffffffffffffffffffffffffffffffffffff nuk po hahet me kurgjo kjo rrennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn juhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
 • VLora 11:35 - 31 Mars 2012
  cncncnncnc rren e kullume :P
 • Geralda Sulaj10:27 - 31 Mars 2012
  rrene te papame keni bo se ai deri tani do i kishte ngul dhomet...as me rrejt sdini o njerez...thoni edhe gjarper i MADH..po hajd te ishte i vogel mund ta besonte ndonjeri...
 • Nderim Fc18:14 - 30 Mars 2012
  ufffa tash ku edin njeri a e ver8 ajo...
 • mandi Tafa13:27 - 30 Mars 2012
  wow sa e papare ka bere dashuri me nga nje gjarper gjigand dhe ka ngelur shtatzane :P hahahahhahahahahhahahahahah
 • Hoti Itoh10:08 - 30 Mars 2012
  WTF EJ JU DIJA FAQE SERIOZE UNE PO JO KSHU DUKE GENJYER ATY KU BIE NE SY :d
 • bali15:20 - 29 Mars 2012
  me kon me glltit gjarprin deri tash kishte vdek ejo gjall me gjarper ne bark ende ka jet
 • Elona13:27 - 29 Mars 2012
  Pffffff, mashtrim, sikur t'ishte e vertete do e financonte vete shteti e s'do kishte nevoje per te kerkuar para.....................
 • WZ20:21 - 28 Mars 2012
  http://www.nytimes.com/1864/07/10/news/snake-in-a-woman-s-stomach.html
 • Tony Hoti17:47 - 28 Mars 2012
  Pershendetje per te gjithe , bukur e tha edhe relandini pse vlla ne ifo amerikane shum shiqoj por nuk ndegjoj kesi marrina nje grua kerkon ndihme ka Gjarper ne bark hahhahah e burr kon e pat ajo gruja hahaa kjo eshte tek shqiptaret po me doket edhe naj dite kur te nin nje gru e kish Korkodillin ne bark po ku ish ajo bre ne kine hahhahahha , leni keto gjera se keto jane marrina te cilet njerzit e menqur mundohen te gjejne menyra si te perfitojne per mes interneti
 • relandini16:33 - 28 Mars 2012
  Pershendezje.. dhe degjoni te gjithe..mos u merni me keto genjeshtra,dhe mos besoni.. shikoni ne gjuhen angleze dhe ne gjuhen gjermane ne internet,,ne kerkim per informacion......do te jeni te sigurte ,,se ky informacion nuk ekziston...mos wall europa dhe amerika jane kaq budallenj,,dhe nuk e dine kete histori,,,kjo tregon se ne shqiptaret jemi shume te zgjuar dhe i dime te gjitha,edhe genjeshtrat.. keto genjeshtra jane te turpshme... mpf... te gjithve..
 • richard Brown14:38 - 28 Mars 2012
  kjo eshte thjeshte nje genjeshter! nese so ishte e vertete gruaja do te kishte vdekur me kohe!
 • AnDi BoNa13:13 - 28 Mars 2012
  ajo gruja do te kete qene tek der
 • Xony Bislimi11:38 - 28 Mars 2012
  RREN E MADHE ME PAS HI GJARPRI E KISH MYT AT GRUEJEN EDHE lukthi asht shum i fort e kish myt
 • Lavdimi21:49 - 25 Mars 2012
  Ku ka mundesi ne lukth me mbijetu nje gjarrper veq nese eshte rrite ne miter.
 • BLUE20:07 - 25 Mars 2012
  hajde rren hajde po nuk e kuptoj pse njerzit po merren me gjerat e kota kur kan te publikojne gjera reale ,po kjo do te thot se skan pas qa te bejn edhe e kan nxjerr nje muhabet per ti shtuar muhabettet... pffffffffff
 • pucci19:10 - 25 Mars 2012
  un nuk besoj xhall xhapri do ta hante xhall nga brenda
 • Argjend Rexhepi18:53 - 25 Mars 2012
  ahahahhaahhah qfar rrene more vlla hahahaahahahaha pse sju ka rrit n i lop ne bark po gjarper hahahahahah
 • celi17:13 - 25 Mars 2012
  as te mos i shkoj ndermend njeriu ta besoj nje gje te tille sepse ne momentin qe arrin ne stomak, lengu i stomakut shkaterron cdo gje e jo me ne gjarper te vogel sipas asaj gruas edhe nuk ka shance qe te mbijetoj e jo me te rritet
 • Gers Illia16:07 - 25 Mars 2012
  kur te rritej me shume do ta haje prandaj ajo ka kerkuar ndihme
 • Irdi 15:45 - 25 Mars 2012
  lesh me tresh!
 • miri15:31 - 25 Mars 2012
  ca jan kto muhabete se lat kokrren e namit ty rrejt se po bani njerzit me fixime!
 • amorgo15:17 - 25 Mars 2012
  ahahahaaaaaaaa
 • amorgo15:16 - 25 Mars 2012
  hahaaaa ka mundesi duhet ta kete lindur ajo vete
 • avdi haveri Didi berisha14:29 - 25 Mars 2012
  allau osht plot fuqishem aj ndoshta ka munci qe ebon per te kuptuar qe qka jon tu bo poplli jon dit sodit
 • Shaqir Dauti14:26 - 25 Mars 2012
  per shtat muaj gjarpri si qdo gje tjeter do ishte tretur dhe kjo nuk ka shanca te ndodh te jetoj shtat muaj edhe se gjapri ka shkuar drejt tek organet per uj edhe nuk do kishte shanc te jetoj ajo sepse do kishte probleme me tretje ..nuk kam qa te them keni imagjinat te zhvilluar por teper idiote sepse femijet besojne ne keto broçkulla
 • Arber Rrukaj14:10 - 25 Mars 2012
  ajo do kete ngel shtatzene me siguri haha.si u rritka gjarpri ne barkun e njeriut?!!!!
 • Anxhi Merko14:03 - 25 Mars 2012
  tamam futja kot eshte gje koti un se besoj per veten time
 • artane kola14:02 - 25 Mars 2012
  prralla me mbrete ne botene e cudirave si paska mundesi qe nuke e ka treture dote si ka mundesi qe gjarpri te mare fryme ne stomakune e saje si ka mundesi sikure te jete e verte8 qe gjarpri nuk e ka kafshuare ate kure na qenka rriture mose e mashtroni populline me te tilla budalleqe eeee mashtrusaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....? na kenaqete jashte mase
 • Elvis Halla13:59 - 25 Mars 2012
  FUTJA KOTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
 • Ino ßåĐßǿy London13:59 - 25 Mars 2012
  sinqerisht keni shum imagjinat te zhvilluar :PPPPPPPPPPPPP
 • Ervi Caushi13:58 - 25 Mars 2012
  por eshe gjynaf more njerez po hiqjani
 • Driton Deliu13:54 - 25 Mars 2012
  ska mundesi ka munder gjarpri meja ngren organet asaj gruaje kjo asht rrem se a seka diktu ajo te pi ujin a ncncn
 • Oresti Alia13:32 - 25 Mars 2012
  nuk e besoj qe te jetoj koq koh te gjet gjerperi ne bargun e njeriut, sepse do te demtoj organet e mbrence te personit qe te ushqehet sa me mir. mendimi im..
 • joana 12:55 - 25 Mars 2012
  dhe si ka mundesi t ritet nj gjalper n barkun e njeriut
 • MeTii Ramosaj11:23 - 25 Mars 2012
  Jo kjo ka mund te ndodh sipas mendimit tim se kam ndegjuar edhe me heret qe kane pir uje neper puse dhe ka qellu ndonje gjarper i vogel dhe nuk e ka pare dhe e ka pi ne vend te ujit dhe pas nje kohe aj fillon te rritet ne bark dhe kjo eshte gje normale a per Sex me gjarper ska shanc ...
 • blair11:21 - 25 Mars 2012
  o popull me te vertet e besoni nje gje te tille, pastaj femrat duhet ta kuptojne se provojne te gjitha fantazite che schifo!
 • Burim Kolgeci10:48 - 25 Mars 2012
  kjo esht shum e verete se gjarperi nuk ka qen shum i madh sa po ka lind dhe aj ka fillu mu rrit ne bark nuk esht rast i par qe ndoll ka rast qe ka ndoll edhe te na shqipetaret nese doni mund ta ndegjoni nje keng esht ne gjuhen shqipe popullore qe esht e quajtur kenga Hysen Aga i cili e kendon Adem Ramadani
 • Burim Kolgeci10:43 - 25 Mars 2012
  kjo esht shum e verete se gjarperi nuk ka qen shum i madh sa po ka lind dhe aj ka fillu mu rrit ne bark nuk esht rast i par qe ndoll ka rast qe ka ndoll edhe te na shqipetaret nese doni mund ta ndegjoni nje keng esht ne gjuhen shqipe popullore qe esht e quajtur kenga Hysen Aga i cili e kendon Adem Ramadani
 • Ermal Avdiu10:33 - 25 Mars 2012
  e para e punes gruaja do kishte vdekur po te rinte gjarperi kaq koh n bark
 • ANNA <310:30 - 25 Mars 2012
  edhe pse eshte e pa besueshme.... do thoja se kane ndodhur shume raste si kjo e kesaj gruaje .. nuk thon kot djallin vetem gruaja mund ta rit...
 • Tani 7510:11 - 25 Mars 2012
  Po për këtë arsye çdoherë kur të pini uj apo ndonjë lëng nga enë e mbyllur , duhet pasur kujdes pasi që nuk shohim se çka brenda. Është e pabesueshme por realitet kjo me gjarprin, tmerrrrrr.....
 • Gleidi Albania10:01 - 25 Mars 2012
  nuk ka thene njeri nje genjeshter kaq te papare ne bote kjo eshte e para
 • Anton Luca09:55 - 25 Mars 2012
  E PA BESUESHME SE SI GRUAJA E KA GELLTITUR PA DASHJE NE GOTEN ME UJE DHE NUK E PA QE ISHTE ATY
 • Katrina Pllumbaj21:06 - 15 Nëntor 2011
  nuk kan ku ta marrin ate zbulim mjeksia e atij shteti dhe as ku te merren me ate studim se esht genjeshter sa te frigesojn ata qe e lexojn. .
 • sheribane21:27 - 11 Nëntor 2011
  o allah qysh i ajn moj gjarprin o zot krejt boten mema dhan seha kurr
 • Nart Gërdovci23:09 - 08 Nëntor 2011
  E vertet osht ata kinezt e hajn gjarpnin edhe ky osht fakt qe munet me ndodh e mos ja futni ju
 • Faton Hyseni21:50 - 07 Nëntor 2011
  edhe une kam ndegjuar se nje elefant, ne rruge e ka perbie nje foshnje te nje femer dhe prej asaj dite ka mbetur shtatzen elefanti...
 • Isen Sahitaj20:39 - 07 Nëntor 2011
  kam degjuar genjeshtra me shumic ne jeten time por si kjo kurre,qe mund te pihet me uje munde te jete shume e besueshme per mendimin tim dhe qe te jetonte gjithashtu,por qe te ushqehej shtat muaj ne barke dhe te qendronte aty 7 muaj do te ishte genjeshtra me e madhe,une ate gazetarin do e hiqja nga puna sonte se se ka perkthy mire lajmin!!!!!!!
 • Emanuel Doci20:12 - 07 Nëntor 2011
  nuk eshte e vertet sepse stomaku ka kaq shume acid te forte saqe vetem hekurin nuk e copeton, si ka mundesi te rritet gjarperi pa ajer( pa mar fryme) kesaj i thone bjeri ti bime hahahahahaha
 • Ar Bess20:12 - 07 Nëntor 2011
  haha, gruaja e par,qe ka ber sex me nje gjarper ,,dhe ka ngel shtatzane :P hahahah
 • Aldo Myrteza20:11 - 07 Nëntor 2011
  aq sa ka ngel gjarpri ne bark ca sdo te kishte honger mrena ne bark
 • rihana20:10 - 07 Nëntor 2011
  genjeshtra me bisht. e kish mire nje pake me larte qe thoshte :ne stomakun e njeriut ka shume acid.. dhe gjarperi eshte tretur sic tretet cdo ushqim qe ne konsumojme......
 • sAmRy20:04 - 07 Nëntor 2011
  ishalla realizohet operimi
 • GEXHI 13:16 - 07 Nëntor 2011
  SHPRESOJ QE TA BEJ OPERACIONIN PASI ESHET 1 NGJARJE SHUME RENDE
 • bami Halla17:33 - 06 Nëntor 2011
  ke shpetuar mir po rri se mir qe ska pjell gjerperinj te tjer
 • Kastriot Delija14:21 - 06 Nëntor 2011
  Shyqyr se nuk e ka hanger e me vdek edhe ni person ne kit bot me shum befasira hahahahahhaahh
 • cand. med.14:11 - 06 Nëntor 2011
  nuk ka mundesi kjo te ndodhe, sepse ne stomakun te njeriut ka shum acid klorhidrik, aj gjarperi vogel, maximum nje dite ka mund te ket met gjalle ne stomakun te saj.... ren!
 • Dardan Hasani13:05 - 06 Nëntor 2011
  hajde rren hajde pfff
 • HASANI09:11 - 06 Nëntor 2011
  ncncncncncn tani vetem kur te ngjojme per ndonje elefant te lindur nga njeriu....apapapap po cjane kkto perralla QR
 • Durim 07:56 - 06 Nëntor 2011
  ja ka fut kot gazetari
 • Alban Lipe20:55 - 05 Nëntor 2011
  nuk ka per tu habit se ketej ka pjell burri.hahhaa
 • >>Ervis Mamaj<<18:25 - 05 Nëntor 2011
  E CUDICME PO NDODHE POR JO KAQ E EGZAGJERUARE SE ME 7 MUAJ DO KISH PASYRE PASOJA FATALE PER ORGANIZMIN
 • Franko Goreni09:33 - 05 Nëntor 2011
  VK PERALLA ME MBRET S DIN C TE THON
 • skenda09:18 - 05 Nëntor 2011
  rast i ngjashem ka ndodhur edhe te ne,ne nje fshat te llapit,ku gruja e ka lind gjarpin,me pastaj gjarperi nuk ka jetu.ama ketu sipas fotos nuk eshte diqka qe nuk po besohet,apo kan futur foto tjeter
 • Adelina02:25 - 05 Nëntor 2011
  o zot kisha verejt se gazetat genjejn po kjo esht e pa mundur e pamundu ti gazetar qe ke publiku kte lajm ku e ke mbaru shkollen a mendon qe populli esht aq budalla ajo qe ka mi me uj gjarprin do te keshte dhimbje lukthi menjeher e dyta ku esht rit gjarpri ne ne vendin ku ritet femija a kjo esht per te qeshur une tkisha perjashtu nga puna gazetaris ahhaahha i lodhurr
 • Edmond Monce02:16 - 05 Nëntor 2011
  ari ne idh sa kot ja kan futur kta
 • Tare Shehu23:24 - 04 Nëntor 2011
  lajm i quditshem?
 • lara21:26 - 04 Nëntor 2011
  po po gjarpri gjigant e barku normal...ei a ka lind a po jo..??
 • lara21:22 - 04 Nëntor 2011
  po po gjarpri gjigant e barku normal...duron dhe pak e pastaj lind...
 • Mirlind Memaj20:27 - 04 Nëntor 2011
  nuk i besoj kesaj historie si ka mundesi nje gjarper te jetoj ne barkune njeriut si ka munder te marr ajr e te jetonte os e dot ja shkatrronte barkun brend a me helm ncncn
 • Lili Gashi19:54 - 04 Nëntor 2011
  nuk e besoj dot ket gje te till esht vetem panik ose si te them genjeshter
 • AbuFisnik19:20 - 04 Nëntor 2011
  Ndonjë ditë prite kur të dëgjojmë në lajme se Kosovarët kanë mësuar shqip. Rrena me bisht.
 • km18:25 - 04 Nëntor 2011
  yyyyyyyyyyyyy sa e tmerrshme kjo historia........ishallah eshte e vertete dhe nuk ja fusin kot me kot............
 • Anizel18:22 - 04 Nëntor 2011
  Shqiprent,ai është një lajm që e dhanë të gjitha mediat,dhe ne thjesht jemi lexues,se sa i vërtetë është duhet pyetur ai doktori ne pakistan që e ka nxjerrë.
 • Xhulio18:11 - 04 Nëntor 2011
  o njerez ska fai gjarpri po si del me i burrit e ka then ta provoi me gjarprin se qenka mashalla
 • Miri El17:56 - 04 Nëntor 2011
  e pabesueshme edhe eshte njelloj site kete halla loqe huahuuhhuauhahu
 • bla bla17:49 - 04 Nëntor 2011
  e pa mundur nje gje e till uhauhauha mos e besoni kete
 • Bler Ina15:59 - 04 Nëntor 2011
  e pabesueshme !!!!!!!!! si ka mundesi te rritet nje gjarper ne barkun e nje gruas ??!!!!!!!!! gjarperi sdo e kishte lene te gjalle gruan ??? me cfare ushqehet ne bark ?!!!! nuk do jete e vertete
 • Berat Blakaj15:49 - 04 Nëntor 2011
  e pa mundshem kjo te ndodh
 • leely leely15:38 - 04 Nëntor 2011
  po nese gruaja ka menduar se eshte shtatzane ajo sigurisht se do shkonte ne kontroll mjeksor edhe kjo eshte nje genjeshter e vet O NJEREZ MOS BESONI NE GJITHQKA
 • Majlind Salihu15:33 - 04 Nëntor 2011
  e pse more rreni mu kan e ver8 gjarpri i'a ka te gjitha organet ne bark ncncncncnnc shkas ka lan Hitleri
 • Granit Ahmeti15:27 - 04 Nëntor 2011
  eiii jav qifsha ropt po qka kari po rren breeee :@:@:@::@
 • Beun Smokthina14:26 - 04 Nëntor 2011
  Shtet i pjerdhur,shtet terroristesh,shtet kriminal,shtet idjotesh.
 • mida Saraci14:01 - 04 Nëntor 2011
  i sa gjynah mjer ajo ca tmeri perjeton
 • deshira13:57 - 04 Nëntor 2011
  Tmerr !
 • Igli Kokomani13:57 - 04 Nëntor 2011
  ik mo ju qifsha ropt ju qe sbeso dhe thoni karlliqe
 • bodyguard513:25 - 04 Nëntor 2011
  eshte dicka e pabesueshme sepse kur une kam qene 14 vjec nje shoku im kishte etje dhe ai shkoj te pinte uje ne nje kanal dhe piu me ujin edhe nje gjarper te vogel bas 10 minutash me tha mua se dicka i levizte ne bark dhe i vinte per te vjelle un i thashe te futi gishtat thelle ne germaz dhe ai beri keshtu si i thashe une dhe e volli gjarperin e vogel jashte dhe keshtu ai u habit kur e pa gjarprin dhe i rane te fiket mbas nje shpulle ne faqe qe egodita une erdhi prape ne vehte o njerez kjo eshte nje histori e vertete qe po ju tregoj prandaj pini uje vetem me shishet e tejdukshme urime nga gjermania
 • Panos Emanuela12:53 - 04 Nëntor 2011
  pjirthe pjirthe
 • Leart Ndreshaj12:33 - 04 Nëntor 2011
  ska shanc kjo me ndodh ky far gjarpni koka me kqyr pot mytka e le me pas ne bark ik ore ik
 • Bigi Memeti Memeti12:18 - 04 Nëntor 2011
  ajaja qkas po nika njeri po mun me kon e vertet vakia e zotit qas po bohet ndodh mase e ka perbi te vogel kamujt me ju rrit ne barkk ncnncnc qka te ndish mos u qudit hiq sod
 • ASH11:46 - 04 Nëntor 2011
  PO keni fakte ,diqka me foto me pa se te cila grua ka qen ,apo si ka ndodh se diqka e pabesushme
 • Leonard Kasa11:27 - 04 Nëntor 2011
  cpakeni qen vetem budalliqe dine me postuar por shikoni e beni ndonje gje interesante jo keto gjera te pa vlera....se nuk i han njeri jo ......
 • Erda Erda11:18 - 04 Nëntor 2011
  o zot sa gje e tmerrshme eshte kjo qe i ka ndodhur asaj gruas.une do vdisja po te me ndodhte nje gje e tille
 • LINA11:15 - 04 Nëntor 2011
  shum keq koka po mos mu kan e vertet se qet kerkush kta, qas ka
 • Shaban Dragobuzhda11:13 - 04 Nëntor 2011
  Naj dit kan me than se asht tu rrit nje elefant ne nje bark te nje njeriu.
 • Nino Nice11:11 - 04 Nëntor 2011
  po ca jan kto genjeshtra mi njerez.....mir e pati njeri ktuu jo mos po rritet nai ufooo ahahaahahhahahahaha sa kam qesh
 • Ola MaRku11:03 - 04 Nëntor 2011
  budalliqe dhe mashtime se si te zhvasni lek nga populli i mere...po te kish qene e vertet gjarpri do e kish pickuar,si do qendroka aigjith ate kohe pa u ushqyer...pupupupu na turperuat me keto genjeshtra....mashtruesa.....
 • Linda Selanik10:51 - 04 Nëntor 2011
  GENJESHTRE ME BISH IK MAR SE GENJEJN
 • 2pac10:44 - 04 Nëntor 2011
  Shtrihu bej si e vdekur....
 • Elson Bytyqi15:11 - 28 Tetor 2011
  kjo gjè èsht e pabesushme...
 • Ani Tushi13:53 - 28 Tetor 2011
  a te vrafte zoti ty moj..
 • Ledi11:40 - 28 Tetor 2011
  Pirdh pirdh se lirohesh!
 • ylli11:24 - 28 Tetor 2011
  shyqyr qe nuk thone qe po rritet nje ufo. se per te tjera histori me marrina jemi mesuar te degjojme.si puna e fidanit te lisit tek nje person tjeter e keshtu me rradhe. aman ,se po ti lexojne minorenet tremben e rrezik spme uje e as flasin se ndonje dite nga goja te u hyje ,ndonje zog,flutur apo maqine garash .
 • Bixhi09:47 - 28 Tetor 2011
  Na ishte nje here......perrall
 • Rudina Gerald13:27 - 27 Tetor 2011
  sa e frikshme
 • besi iseb12:19 - 27 Tetor 2011
  vk po rritet dinozaur
 • Zenun Gjocaj11:46 - 23 Tetor 2011
  eshte nji genjeshter qe nuk munde te peshohet as me peshen e hekurit
 • Elisi Vlore10:40 - 23 Tetor 2011
  kjo eshte e pa besueshme si ariti ai gjarper te ritet ne barkun e nje pa rrezikuar aspak jeten e asaj gruaje de ne fund do ti kthejne edhe njerzit ne kafsh keta...!
 • LA'OMBRA ALBANIA 09:45 - 05 Gusht 2011
  JO PO RITET NDONJE DINOSAUR .....PO NESE CA NUK BEN VAKI SOT PRITE KUR TE RITET NDONJE IPOPOTAM
 • Nora Cene13:29 - 01 Gusht 2011
  ME DUKET E PABESUSHME , MJEKESI KOTI . VETEM GENJEJNE SGUZON TE FUTESH NE OPERACION SEPSE DEL I VDEKUR . LIBRI NE DORN E MJEKUT ME DUKET SI GJARPERI NE BARKUN E GRUAS....!
 • Shqiperia Ime12:46 - 01 Gusht 2011
  e cuditshme :P
 • Tani09:25 - 01 Gusht 2011
  lajm i vecante.
 • Ledio Shametaj03:37 - 01 Gusht 2011
  kal fare ky gjarpri :P
 • Klodi Selimi00:37 - 01 Gusht 2011
  Vertet dicka shume e rralle dhe e pa degjuar,gjithsesi mjeksia duhet te hedhi hapat e saj dhe te zbuloj.
 • Klodi Shahini00:06 - 01 Gusht 2011
  gje shum interesnte
 • Beun Smokthina23:54 - 31 Korrik 2011
  Mendoje se kjo eshte nje dicka e pazakonte qe ndodh,ndoshta e para here ne historine e mjeksise.Vet shteti i idjoteve duhet ta ndihmojne gruan,sepse operacioni do te jete nje zbulim per mjekesin.Bile duhet te jete nje rast ku duhet te kryhen studime rreth ketij rasti