Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Topi e Nano ngushëllojnë familjen e Leka Zogut
English

Topi e Nano ngushëllojnë familjen e Leka Zogut

Tiranë, 2 dhjetor 2011, NOA- Presidenti i vendit Bamir Topi ka shkuar sot për të ngushëlluar familjarët e pretendentit për fronin mbretëror Leka Zogu.

Krahas tij, në familjen Zogu ka mbërritur për ngushëllim edhe lideri historik i Partisë Socialiste ish-Kryeministri Fatos Nano, i cili ka ndarë dhimbjen për ndarjen nga jeta të djalit të mbretit Ahmet Zog.

Leka Zogu gjeti vdekjen mëngjesin e së mërkurës në moshën 72-vjeçare. Siç informon agjencia e lajmeve NOA.al, Leka i I-rë ishte shtruar prej afro dhjetë ditësh në Reanimacionin e Spitalit të Neurokirurgjisë, pas një përkeqësimi të shëndetit të tij në zemër dhe në rrugët e frymëmarrjes. Sipas mjekut të njohur neurokirurgut Mentor Petrela, trashëgimtari i fronit Leka i I-rë vuante nga probleme multisistemike.

Ndërkaq Kryeministri Berisha në nderim të pretendentit për fronin mbretëror shpalli ditën e nesërme, ditë zie.

Ceremonia e homazheve do të organizohet ditën e shtunë, nga ora 10.00 deri 12.00, në mjediset e sallës së seancave plenare të Kuvendit të Republikës së Shqipërisë.

a.y/NOA

KOMENTE