Lajme > Lajme Temash > Kultura > Argëtim > Këngëtarë nga bota
 

Kanye West

 • Kim Kardashian dhe Kanye West ne ceremoni martesore spektakolare Ata kanë shpenzuar miliona, kane ftuar qindra miq nga e gjithe bota duke monopolizuar vëmendjen e botës. Kim Kardashian dhe Kanye West kane dhene premtimet e tyre per martesen në majën e një kodre me pamje Firence.
 • Pallati i Versajës vendi i dasmës së Kardashian-West Kanye West dhe e fejuara e tij Kim Kardashian duken se po planifikojnë dasmën e tyre. Po KU? Si kritikues i vazhdueshëm i institucioneve, vendi i fundit për të cilin do të mund të pritej se është i interesuar Kanye West-i është ndërtesa, e cila ende qëndron si simboli më i dallueshëm
 • Kim Kardashian e fokusuar në humbjen e peshës së fituar (FOTO) 32-vjeçarja është parë me bashkëshortin e saj Kanye West dhe vajzën e tyre. Një burim tregon se Kim është e fokusuar tërësisht në humbje peshe dhe ka një trajner të ri personal i cili shkon në shtëpi.
 • Kanye West duke bërë bujë jo vetëm me këngët (VIDEO) Kanye West, është duke bërë shumë bujë jo vetëm me këngët e reja, albumin “Yeezus” , por edhe me ndodhitë e fundit në jetën personale. Pas lindjes së vajzës së vogël, mosshfaqjes së Kim në publik, ndarjes nga jeta të gjyshit të tij, e shumë të tjera, 36-vjeçari është rikthyer duke
 • Kim Kardashian zbulon sekretin e të pasmeve të saj Kim Kardashian dhe Kanye West presin fëmijën e tyre të parë. Por si duket ata kanë vendosur që të bëjnë një udhëtim nëpër vendet më të mrekullueshme në botë para se të bëhen prindër pasi fëmija do të kërkojë më tepër përkushtim dhe ditët e tyre do të jenë të zëna.
 • Kim Kardashian shtatzënë me Kanye West Bukuroshja që po pret fëmiun e saj të parë me Kanye West është kontaktuar nga David Dginguerian, një producent amerikan, që po punon për të krijuar një ueb faqe me emër MyPregnancy.com.
 • Kim Kardashian shijon mëngjesin në plazhin Miami me shokun e saj Fotot janë marrë disa orë para se ajo të nisej në një udhëtim surprizë për në Itali me të dashurin e saj Kanye West ku festoi ditëlindjen e saj të 32-të përmes shumë surprizave të bëra nga i dashuri i saj.
 • Kim Kardashian macja më seksi për Halloween Kim Kardashian dhe Kanye West janë frymëzuar duke veshur kostumet e tyre për Halloween duke u kthyer në personazhe të Batman. Çifti mbërriti në Liv në Fountainebleau Miami Beach për të festuar Halloween dhe ditëlindjen e Kim që e kishte disa ditë më parë.
 • Kim Kardashian, jam 32 vjeç vetëm zyrtarisht, por "nuk jam" aq në të vërtetë Ajo është parë të festojë ditëlindjen e saj në një surprizë të bërë nga i dashuri i saj Kanye West. Veshur në mënyrë elegnte të dy kanë udhëtuar për në Itali, ku kanë qëndruar për të festuar në Romë në hotelin lluksoz Cipriani dhe më pas kanë shkuar në Venecia.
 • Kim Kardashian ka harruar të veshë të brendshmet (FOTO) Jetesa në plazh duket se ka patur një efekt mbi ndjenjën e veshjes së Kim Kardashian. Ajo së bashku me të dashurin e saj Kanye West, është parë duke shkuar për darkë natën e së dielës, në restorantin Prime 112 në MIami, me një veshje më të përshtatshme se sa një ditë në pishinë.
 • Zbulohet kasetë seksi e Kany West Kanye West thuhet se është filmuar në një video intime me një grua të paidentifikuar pak para se ai të fillonte takim me Kim Kardashian. Filmi e tregon atë në një dhomë hoteli, me një grua të martuar e cila dëgjohet të thotë në fillim të kasetës që ajo është mbi moshën 18 vjeç dhe ishte e lumtur
 • Kim Kardashian në kërkim të së ardhmes Kima me një fustan me ripa bardh e zi ka treguar edhe njëherë trupin e saj seksi, që si duket është dhe një dëshirë e të dashurit të saj Kanye West i cili vendosi që të ndryshonte stilin e saj të të veshurit.
 • Kim Kardashian dhe veshjet e saj të blera nga i dashuri Kanye Kim Kardashian është parë me veshjet e saj të reja të zgjedhura nga i dashuri i saj Kanye West në rrugët e Nju Jorkut si dhe në fetivalin "Made In America" me Jay-Z. Megjithatë 31 vjeçarja dukej si "pa rehat" ose ndoshta si gjithmonë është stili i saj për të tërhequr vëmendjen.
 • Kim Kardashian, ka pozuar për Playboy. Jam ndier në siklet (FOTO) Aktualisht Kim ndodhet me të dashurin e saj Kanye West me pushime në Hawaii.
 • Kim Kardashian mashtron policin për targat e makinës (FOTO) Ajo u bashkua me të dashurin e saj Kanye West i cili gjithashtu erdhi për hapjen e dyqanit të saj. Polici ka prerë biletën në kohën që ajo ishte brenda në dyqan pasi nuk i ka shpëtuar parkimi i gabuar i saj.
 • Beyonce fiton çmimin Best Female R&B Artist (FOTO) Ajo bashkë me burrin e saj Jay-Z ishte ulur pranë Solange, motrës së saj, dhe Kanye West dhe Kim Kardashian. Fituesit e BET Awards 2012 Best Group: The Throne (Kanye West & Jay-Z)
 • Rihanna në një përqafim të ngrohtë me Rita Orën (FOTO) Në festë merrnin pjesë mjaft emra si Kim Kardashian me një pjesë të familjes, Gwyneth Paltrow, Stella McCartney, Kanye West, Dianna Agron.
 • Kim Kardashian me makinë 500 000 dollarë (FOTO) Kardashian është parë dje në Los Anxhelos, se si u përpoq për të bërë një dalje të bujshme nga makina sportive Mercedes SLR McLaren e të dashurit të saj Kanye West. Ajo bashkë me motrën e saj, gjatë xhiros me makinën 500 000 mijë dollarë kanë ndaluar te motra tjetër e cila po pret fëmijën e 2-të për ta takuar.
 • Mardhënia Kim Kardashian me Kanye West nuk është serioze, shprehet motra e Kim (FOTO) Është pak e vështirë të besohet pohimi i Khloe-s se mardhënia Kim Kardashian me Kanye West nuk është serioze. Por çifti është parë në një përurim të hapjes së restorantit të një prej anëtarëve të familjes Kardashian.
 • Kim Kardashian dhe fotot seksi prapa skenës. Dashuria e saj e re (FOTO) Kim e cila kohët e fundit është në takim me 34-vjeçarin e reperit Kanye West - ka shpenzuar 10 ditë për një udhëtim të familjes në Republikën Domenikane. Prindërit e saj ndihen të lumtur për lidhjen e saj ndërkohë babai i saj(njerku) nuk duket shumë aptimist për lidhjen e Kim, megjithatë shprehet se
 • Justin Bieber i bien pantallonat në rrugë (FOTO) Bieber filloi regjistrimin e albumit të tij të fundit, vitin e kaluar dhe kjo u konfirmua se Kanye West dhe Drake do të shfaqë në të.
 • Adam Levine nudo me të fejuarën Adam do të prezantohet dhe për Victoria’s Secret Fashion Show me rreperin Kanye West, kjo bazuar në revistën Rolling Stone. Shfaqja do të transmetohet më 29 nëntor. r.b/NOA
 • MTV Ema, sfida është sërish mes Lady Gaga dhe Katy Perry si Snoop Dogg, My Chemical Romance, Jennifer Lopez, LMFAO, Jessie J, Beyoncé, Coldplay, Eminem, Arcade Fire, Red Hot Chili Peppers, Far East Movement, Kanye West, Linkin Park, Wiz Khalifa e Kings of Leon, të gjithë me nga dy nominime.
 • Katy Perry, rekord në klasifikime ” (featuring Kanye West). Ky rekord është arritur vetëm nga mbreti i muzikës pop, që në vitet 1987-88 arriti majën e klasifikimit me “I Just Can’t Stop Loving You”, “Bad”, “The Eay You Make Me Feel”, “Man in the Mirror”
 • Katy Perry, një aliene joshëse T” në një duet me Kanye West, një këngë e cila është e përfshirë në albumin “Teenage Dream”. r.
 • Dalin foto seksi për Nicky Minaj SHBA, 21 dhjetor NOA - Karriera e Nicki Minaj dhe Kanye West është kryqëzuar për të disatën herë. Të dy rreperat janë ballafaquar si në renditjen e klasifikimeve, ashtu dhe në përfshirjen e skandaleve seksuale.
 • Themeluesi i rrjetit Facebook shpallet Personaliteti i Vitit 2010 Në brendësi edhe lista e plotë e njerëzve të rëndësishëm të vitit Uashington, 15 Dhjetor 2010 NOA/ Rid Bulku - Mark Elliot Zuckerberg, krijuesi i rrjetit social të Facebook, është zgjedhur si njeriu i vitit 2010.
 • "We are the world", kënga e 25 viteve më parë, tani për Haitin Kënga do të ketë në mesin e saj këngëtarë me emër si Barbra Streisand, Natalie Cole, Celine Dion, Tony Bennett, Kanye West, Miley Cyrus, Carlos Santana, Brian Wilson, Jennifer Hudson dhe Al Jardine e Beach Boys.
 • Beyonce e tregoi veten, jo thjesht e bukur (Video) Riddick, Kanye West & E.Wilson (Athanasios Alatas) (Jay-Z, Rihanna & Kanye West) BEST RAP ALBUM Eminem: Relapse BEST FEMALE COUNTRY VOCAL PERFORMANCE Taylor Swift: White Horse BEST MALE COUNTRY VOCAL PERFORMANCE
 • Jay-z: Doja që gruaja ime, Beyonce të merrte çmimin, West nuk gaboi Amerikë, 23 shtator NOA - Jay-Z qorton Kanye West për sjelljen e tij të vrazhdë këtë vit në MTV Video Music Awards pasi reperi ka ndërprerë fjalimin e Taylor Swift.