Lajme > Lajme Temash > Media dhe Shtypi > Gazeta Shqiptare
 

Rilindja Demokratike

 • Edi Rama në Kuvend: beteja me krimin dhe me drogën ka shënuar rezultate të paimagjinueshme Por, ju përgëzoj se Partia Demokratike që nuk kishte paguar punëtorët e vetë i bëri me shpejtësi pagesat, edhe Rilindja Demokratike. Edhe për këtë ju falënderoj sepse ju përgjigjet thirrjes së qeverisë që edhe ju të futeni në rregullin e ligjit, të paktën në ato strukturat tuaja.
 • Maqedoni: Zgjedhjet dhe emrat fitues. Kërçova do të udhëhiqet nga një shqiptar (VIDEO) zgjedhjet e djeshme lokale fitoi më së shumti vota në 54 komuna, koalicioni i LSDM-së në shtatë, BDI në 12, PDSH, Partia Përparimtare serbe në Maqedoni, Rilindja Demokratike Kombëtare, Partia Demokratike e Turqve dhe Lidhja e Romëve në nga një, ndërsa në dy komuna fituan kandidatë të pavarur.
 • Veriu i Kosovës nuk preket deklaron partia shqiptare në pushtet në Maqedoni Ndërkohë partia shqiptare nga opozita, Rilindja Demokratike Shqiptare (RDK) është shprehur më but dhe ka ftuar partitë e tjera shqiptare në Maqedoni që të ruajnë “qetësinë”. “Partitë politike shqiptare duhet ta ruajnë qetësinë pa marrë parasysh veprimet e ndryshme të cilat mund t’i bëjnë partitë politike serbe në Kosovë
 • Pasqyra e Shtypit, 21 Dhjetor 2011 Gazeta Rilindja Demokratike hapet me titullin: Islami, dënim në emër të popullit. Kjo gazetë vlerëson se “pinjolli i diktaturës rikthen përjashtimet dhe gjyqet politike në Partinë Socialiste”.
 • Pasqyra e Shtypit, 20 Dhjetor 2011 Tiranë, 20 dhjetor 2011, NOA - Në këtë hapësirë gjendet një pasqyrë e titujve të gazetave në Tiranë, për ditën e martë, 20 dhjetor 2011. Edicioni I
 • Pasqyra e shtypit, 18 dhjetor 2011 Tiranë, 18 dhjetor 2011, NOA - Në këtë hapësirë gjendet një pasqyrë e titujve të gazetave në Tiranë, për ditën e diel, 18 dhjetor 2011. Edicioni i I:
 • Në 2012-ën Qeveri e zgjeruar në Maqedoni Shkup, 15 nëntor 2011, NOA - Përhapja e krizës ekonomike dhe mundësia e problemeve dhe revoltave sociale do të mund të çojë drejt formimit të një Qeverie të zgjeruar në Maqedoni.
 • “Kurban”, NOA publikon faqet që bëri publike z.Rama ", pastaj kur censuroi në gazetën "Rilindja Demokratike" peticionin e nënshkruar ditën e "Refleksioneve" tona bashkë me te burgosurin politik shkrimtarin Kasem Trebeshin a, nga treqind e ca studente, pedagoge e qytetare ne Akademinë e Arteve, ne adrese te
 • Ahmeti premton zgjidhjen e statusit të UÇK-së Shkup, 26 qershor, NOA - Tashmë 10 vjet pas përfundimit të konfliktit të vitit 2001, statusi i ish-pjesëtarëve të UÇK-së mbetet i pazgjidhur, edhe pse shumë herë është diskutuar dhe është paraqitur si prioritet i partive
 • Maqedonia mbyll sot fushatën, nesër heshtje zgjedhore Ndërsa Rilindja Demokratike Kombëtare mbajti tubimin me qytetarët e Shkupit dhe ku kryetari i RDK-së, Rufi Osmani deklaroi se RDK do ti çoj në një muze politikë konkurrentët. Më tej Bashkimi Demokratik Shqiptar nën drejtimin e kryetarit Bardhyl Mahmuti nga Tetova në takimin përmbyllës të mbrëmjes së sotme u shopreh se, simpatizuesit
 • Ja çfarë ofrojnë partitë shqiptare në zgjedhje Shkup, 1 maj, NOA - Në zgjedhjet e 5 qershorit rreth gjashtë parti shqiptare do të garojnë me programet dhe platformat e tyre politike. Dosje, analiza, vizione, fakte dhe oferta konkrete për zgjidhjen e çështjeve të shqiptarëve janë pjesë e platformave dhe programeve politike.
 • ‘Beteja politike’ në internet Ndërsa këtyre ditëve ka lansuar ueb faqen edhe partia e re Rilindja demokratike Kombëtare, e kryesuar nga Rufi Osmani. Lansimi i komunikatave, lajmeve dhe informacioneve të paverifikuara vazhdojnë të dominojnë në faqet e ndryshme të internetit, sidomos nëpër forume të ndryshme
 • Rufi Osmani: Nuk mund të kemi koalicion para zgjedhjeve Skenës politike në Maqedoni i bashkëngjitet edhe një parti e re politike shqiptare, Rilindja Demokratike Kombëtare. Cili do të jetë pikësynimi i RDK-së, që e drejtoni ju?
 • Nesër promovimi i partisë së re RDK Shkup, 26 mars 2011, NOA- Të dielën do të promovohet zyrtarisht partia e re Rilindja Demokratike Kombëtare (RDK) e udhëhequr nga Rufi Osmani, kryetari aktual i Gostivarit.
 • Maqedoni, Zgjedhjet e parakohshme, disa deputetë jashtë listave kombëtare dhe me dinjitet të përfaqësohen në institucionin legjislativ”, theksuan nga nisma për formimin e partisë së re, e cila jozyrtarisht është pagëzuar si Rilindja Demokratike Kombëtare (RDK). Kryetari i PPD-së, Sefedin Haruni nënvizoi se partia e tyre do të dal me një listë të saj për të garuar për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, e cila
 • Pasqyra e Shtypit, 7 Janar 2011 Tiranë, 7 Janar, NOA - Gazetat shqiptare janë të mbushura kryesisht me artikuj që flasin për Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, konkretisht mbi procesin e pritshëm të djegies së fletëve të votimit ditën e sotme, qytetet
 • 20 vjetori i RD, Berisha: Vota dhe fjala e lirë liritë themelore të njeriut Tiranë, 6 janar 2011, NOA – Sot në 20-vjetorin e themelimit të gazetës së partisë së parë opozitare në vend ndaj PPSH-së, shefi i Partisë Demokratike, Sali Berisha e cilësoi gazetën “Rilindja demokratike” si hapin e parë
 • Frrok Çupi: Shtypi i pavarur, ka qenë një legjendë Tiranë, 5 janar, NOA - Kryeredaktori i parë i gazetës "Rilindja Demokratike", Frrok Çupi, rrëfen emocionet, entuziazmin, por dhe kërcënimet e regjimit pas daljes së numrit të parë.
 • Gjurmë në fillimet e pluralizmit politik në Shqipëri Për aspektet kryesore të pluralizmit politik në Shqipëri në dy dekadat e fundit, flasin analistët Frrok Çupi dhe Skënder Minxhozi Arben Muka
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Gazeta "Rilindja Demokratike" BUXHETI 2010, 3 MILIARDE LEKE FONDI PER ISH-TE PERNDJEKURIT Ministria e Drejtësisë po verifikon 17 mijë dosje që kanë paraqitur dokumentacionin për përfitimin e kompensimit financiar.
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar alarm në NATO e Bruksel Mjeksia, zhbllokohen specializimet, nisin në shtator Dhunohet amfiteatri i Butrintit, ngulen në mure gozhdë e çadra Gazeta "Rilindja Demokratike" MASAT E REJA NË BETEJËN NDAJ KRIMIT DHE PASTRIMIT TË PARAVE Kryeministri mbledh Komitetin Ndërministror : krimi do të shtypet me të gjitha mjetet
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Gazeta "Rilindja Demokratike" PRESIDENCA E BE GARANCI BERISHËS PËR VIZAT DHE STATUSIN E KANDIDATIT Belgjika do t'i ofrojë Shqipërisë të gjithë mbështetjen për të përshpejtuar hapat e mëtejshme të integrimit të plotë në BE.
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Tituj të tjerë të kësaj gazete: Durrës/Trafiku, sekuestrohet hoteli dhe restoranti Uidhers-Topi, takim për krizën dhe SHISH Gazeta "Rilindja Demokratike" VOTIMI ELEKTRONIK, GATI PËR ZGJEHDJET VENDORE, JA RISITË- Një mënyrë e tillë votimi përdoret në Britani, Austri, Estoni, Francë, Zvicër, SHBA, kanada
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Ruçi: Saliu është i sëmurë Minoreni: Babain e vrava se i nxiu jetën nënës Gazeta Rilindja Demokratike MAXHORANCA, 75 VOTA BUXHETIT / BERISHA: RAMA J'U LA PA KOKRRA Notat që i sëmuri i PS i vendos deputetëve për fjalimet në Kuvend nga Xhaçka që ka më
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Gazeta "Rilindja Demokratike" BERISHA:ASNJË ZYRTAR I LARTË PA MANDAT Tituj të tjerë të kësaj gazete: - GJND fund pretendimeve për shkëmbim territoresh. - Mbaron mandati i Fehmi Abdiut, gati ikja nga Kushtetuesja.
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Gazeta "Rilindja Demokratike" SADRI ABAZI, DEPUTETI I RAMËS QË RRITI PASURINË ME 2.1 MILIARDË LEKË NË VIT NË 09' Hipokrizia e kreut të PS, flet për krizë ekonomike ndërsa milionerët e tij shtojnë pasurinë.
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Gruaj: si shpëtova fëmijët Gazeta "Rilindja Demokratike" DYFISHIMI I RRITJES EKONOMIKE, PARLAMENTI MIRATON PAKETËN- Kuvendi miraton me 71 votat e maxhorancës ndryshimet në buxhet. PS në ritualin e përherëshëm fëminor të Ramës, braktis votimin pas fjalës së Beqes, që nuk arriti të bënte mirë rolin e tellallit pasi nuk kuptohej mirë kur fliste
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Gazeta "Rilindja Demokratike" RAMA 3 MIJË EURO ÇDO DITË PËR NJË TË THITHUR NGA HUNDA Kreu i PS-së pronar i mbi 200 apartamenteve në Tiranë, vila në Durrës dhe qytete të tjera. Tituj të tjerë të kësaj gazete: - BE prezanton në muajin shtator raportin për heqjen e vizave.
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Gazeta "Rilindja Demokratike" KADELI, DEPUTETI I RAMES ME 3 MILION EURO PASURI Deklarata e pasurisë, lista e milionerëve të PS shtohet edhe me deputetin e Lezhës. Tituj të tjerë; FMN vlerëson rritjen e eksporteve dhe dhënien e kredisë Nishani, Strategji për largimin e gjyqtarëve të korruptuar.
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar tjerë Topi : për dekretet e mia vendos Parlamenti Tuneli i Kalimashit, pengmarrja ,vdesin dy vetë Baza e PS, e ndarë për kandidatët e PS Gazeta "Rilindja Demokratike" GARË LUKSI NË PS, SHKRELI, SFIDË SESERIT, 25 MIJË EURO BIZHUTERI Deputetja Seseri deklaroi 16 mijë dollaarë bizhuteri, Ledi Shkreli ia ka kaluar
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Vlorë Shkodër etj Tituj të tjerë: PS per krerët e rretheve Rama debat me Blushin PE, të majtët akuza Doris Pack:Je bërë zëdhënëse e Berishës Gazeta Rilindja Demokratike EUROPA, VOTË PËR HEQJEN E VIZAVE DHE KUNDRA RAMËS Fyle:Është i papranueshëm fakti që ai që humbet zgjedhjet dhe vë në dyshim rezultatin.
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Reklamat, Prifti kundër Bashkisë Pasuria e Berishës dhe deputetëve të PS Nga Henri Çili/Një kontradiktë gjatë mandatit të Withers Gazeta "Rilindja Demokratike" MILIARDAT E PASURIVE TË DEPUTETËVE TË RAMËS, NGA DOSHI TEK DASH PEZA Sipas deklarateve të pasurive, 60 % e deputetëve socialistë kanë pasuri nga
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar tituj të tjerë: -Ekonomia është e gjallë, Edi Rama i verbër ndaj sukseseseve - Faktohet vjedhja e të dhënave që Edvini po u bën qytetarëve Gazeta "Rilindja Demokratike" RAMIZ ALIA: TE VIHET PARA PERGJEGJESISE ISMAIL KADARE Në gushtin 90, diktatura kerkoi ne sherbim te PPSH te shkrimtarit të madh paralajmeroi shpalljen
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Gazeta "Rilindja Demokratike" SI U VRA ARTIN BASHA TEK AMBASADAT I riu 17 vjeçar vdiq në spital 6 ditë pas plagosjes, dyshime se Sigurimi e helmoi. Basha është goditur me armë teksa ishte duke kaluar murin e Ambasadës Gjermane.
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar -Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazete: Vonohet qellimisht vendimi per pronat "Albpetrol" largon nga puna 370 punonjes Gazeta "Rilindja Demokratike" 2 KORRIKU "90, NGA VENDI I TELAVE ME GJEMBA, SOT NË NATO DHE BE Berisha: Pas ngjarjeve te ambasadave regjimi montoi dhunen dhe terrorin.
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Gazeta "Rilindja Demokratike" BIZNESI I VOGËL TË MOS PAGUAJË TAKSA MBI 10% Bashkia e Tiranës vijon të vjelë tatime, taksa dhe tarifa që tejkalojnë disa herë kufirin e vendosur nga ligji, sipas të cilit, tatimet dhe taksat nuk
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Gazeta "Rilindja Demokratike" LUFTA NDAJ KRIMIT, JA PRONAT E MAFIES QË JANË SEKUESTRUAR Ligji Antimafia, mijëra metra katrorë troje në bregdet, hotele, vila, dyqane, apartamente, automjete dhe para kesh të krimit të organizuar
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Berisha: Rrugët rurale do t'i përfundojmë në 2013 Gazeta "Rilindja Demokratike" EUROPA E IDENTIFIKON RAMEN SI PROBLEM PER AFRIMIN NE BE PPE: Kërkesat e PS, në kundërshtim me Kushtetutën, ligjin dhe vendimet e gjyqësorit.
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar gazete: Mbetjet spitalore, rrezik për banorët Vendimi, të hiqen vizat me Shqipërinë Kuvendi/SHISH, buxheti i pamjaftueshëm për të punuar Gazeta "Rilindja Demokratike" EUROPA, VOTIM UNANIM PRO SHQIPËRISË KUNDËR RAMËS - Dështon përpjekja e kryetarit të PS për të vendosur amendamentin kundër heqjes së vizave.
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Gazeta "Rilindja Demokratike": EVROPA HEDH NË KOSHIN E PLEHRAVE KRIZËN-RAMA. Rrëzohet kërkesa e PS-së për të shtyrë miratimin e rezolutës për vizat dhe integrimin.
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Tituj të tjerë: - Bujqësia, Genc Ruli shet makinat për 900 euro copën - Rusmali në Strasburg, shtyhen dekretet e Topit Gazeta "Rilindja Demokratike" QEVERIA ASHPËRSON BETEJËN PËR SEKUESTRON E PASURIVE TË KRIMIT Maxhoranca, gati dy ligje të reja për të intesifikuar luftën ndaj krimit të
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar kryesorë të kësaj gazete: Notat e letërsisë, përgjgjia për gjimnazistët në Tiranë e rrethe Qeveria i imponoi BSH, Hotel "Dajtin", Banka e miratoi dje "Rilindja Demokratike" RAPORTI, EKONOMIA SHQIPTARE AFËR 10 VENDEVE MË TË ZHVILLUARA TË BE Drejtoria e Përgjithshme e Çështjeve të Ekonomisë dhe Financave në BE: Shqipëria
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Gazeta "Rilindja Demokratike" LOBIM PËR ALEANCËN, 12 PIKAT E KONTRATËS SË PD Transparenca/ Bëhen publike pikat e marrëveshjes për lobimin e anëtarësimit të vendit në NATO. Tituj të tjerë të kësaj gazete: Brukseli shpall në vjeshtë opinionin për statusin kandidat në BE.
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar PD:Nuk ka asnje draft Tituj të tjerë: Gërdeci, familjarët:TVSH dhe banka s'dhanë lekët Spitalet, shefat e pavionëve test nga të huajt Gazeta "Rilindja Demokratike" BERISHA:RAMA LE TË MBYLLET NË KUTI, INTEGRIMI NUK DO TË NDALET Kryeministri Sali Berisha deklaroi diten e djeshme se", Jam këtu për tu zotuar se asgjë
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar më 1 korrik Kriza politike/Berisha: Rama po rikthen politikën e "Bllokut" Kriza politike/Edi Rama: Kompromis, por kusht transparenca Gazeta "Rilindja Demokratike" MESAZHI I SHBA: TË ECET PARA, BERISHA, UDHËHEQËS LEGJITIM Zëvendëssekretari i Shtetit, James Stajnberg, deklaron mbështetjen amerikane ndaj përpjekjeve
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Ekonomisë së Polonisë, Rafal Baniak në vizitën e tij në Tiranë deklarom: Shqipëria dhe Polonia të vetmet vende të Evropës që patën rritej ekonomike Gazeta Rilindja Demokratike TOM DOSHI RREZIKON BURGUN, PADITET NË PROKURORI NGA PD Grupi parlamentar i referohet nenit 238 të Kodit Penal, sipas të cilit për veprën penale të
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar fasonët: Ndihmë me kredi të buta Antimafia, 10 dosjet për sekuestrim të pasurive Rama ndërron sloganin, tur në bazë: Hap kutitë, liro vizat Gazeta "Rilindja Demokratike" RRITJE E KONSIDERUESHME E PAGAVE DHE PENSIONEVE Shqipëria, i vetmi vend në Europë që përgatitet të rrisë të ardhurat për buxhetorët.
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar gazete: Servet Pëllumbi: Lesi pagoi Islamin 500 USD për foton time me librin e MarksitMarrëveshje politike LSI-PD, Jep dorëheqjen drejtori i KESH "Rilindja Demokratike" 27 VENDET ANËTARE TË BE: DO TË VOTOJMË HEQJEN E VIZAVE Presidenca Spanjolle: " Të gjithë janë dakort.
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Gazeta "Rilindja Demokratike" VJEN KONFIRMIMI I SARAJEVËS, SHUMË SHPEJT HEQJA E VIZAVE Samiti përshëndet propozimin e Komisionit për të shtirirë regjimin pa viza tek qytetarët e Shqipërisë. Fule, Fajon, Fratini dhe Moratinos deklarojnë prerë se situata politike nuk mund të jetë pengesë për heqjen e vizave.
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Starton çmenduria e makinave, në garë 12 shtete Gazeta "Rilindja Demokratike" EUROPES I SOSET DURIMI ME RAMEN, GJERMANIA: MJAFT ME ME BLLOKADEN Ish-ministri gjerman për Evropën, socialdemokrati Erler deklaron se" bllokada" ndaj reformave po e dëmton Shqipërinë.