English

Bëjnë karambol 6 automjete në Tiranë-Durrës, plagosen 7 vetë

Tiranë, 24 Korrik 2011 NOA - Gjashtë automjete janë përfshirë në një karambol dhe për pasojë mbetën të plagosur shtatë persona. Aksidenti i cili rrezikoi të kishte përmasa tragjike ndodhi në autostradën Tiranë-Durrës pranë “City Park”, mbrëmjen e së shtunës.

Burime nga policia thanë për agjencinë NOA se në aksident u përfshinë gjashtë makina të cilët u përplasën me njëra-tjetrën.

Policia rrugore shkoi në vendngjarje dhe nisi hetimet për të zbardhur rrethanat e aksidentit. Paraprakisht dyshohet se fillimisht janë përplasur dy makina ndërsa 4 të tjerat nuk kanë mundur të frenojnë duke u përplasur në grup.

Të plagosurit u transportuan në Spital Ushtarak të Tiranës nga ku mësohet se tre prej tyre kishte marrë plagë dhe iu nënshtruan kujdesit mjekësor. Kurse katër të tjerët, pas mjekimit u dërguan menjëherë në banesën e tyre.

Policia po vazhdon hetimet për të zbuluar fajtorët e aksidentit.

e.t/NOA

KOMENTE