Lajme > Lajme Temash > Ngjyrat
 

E Kuqe

 • Kapen 2 të shumëkërkuarit për vrasje 2005 sepse në vendin e quajtur Kodra e Kuqe Zall-Herr, në ambjentet e lokali, pas një debati për motive castit, me shtetasin Albert Gjoka, ka vrarë me arme zjarri automatike shtetasin Arben Zguri ushtar me pagesë në Repartin Ushtarak 1400 si dhe
 • Acidi folik dhe rëndësia e tij që para shtatzanisë Fasulja e kuqe - përmban 115 mcg folate në gjysëm gote. 6. Brokoli - siguron rreth 104 mcg të folateve në një filxhan , ose rreth një të katërtën e kërkesës tuaj ditore.
 • Ç'farë janë infeksionet urinare. Shenjat dhe masat te fëmijët njollat e kuqe në pelena, ulja e temperaturës; duhet të ngjallin gjithmonë dyshime për një IU; prandaj duhet kërkuar analiza e urinës
 • Veshjet në Brazil me simbolin e shqiponjës shqiptare apo diçka tjetër 73, 2007) thotë: “Ngjyra e kuqe ka qenë shenja dalluese e fisnikëve në kohërat e vjetra. Pra është afër mendjes që edhe stërgjyshërit tanë ta kenë përdorur në këtë kuptim”.
 • Pikat me rrisk tepër të lartë, njollat e zeza të aksidenteve rrugore në Shqipëri (VIDEO) Njollat e kuqe në hartë janë pikat tradicionale ku vijohet të ketë jetë të humbura, ndërkohë që njollat blu dhe jeshile janë krahasimi me vendburimet e aksidenteve në vite. Shkaqet e këtyre aksidenteve janë nga më të ndryshmet, që nga tejkalimi i shpejtësisë, rrugët në ndertim, mungesa e sinjalistikës, pakujdesia njerëzore
 • Ilir Meta flet për armët kimike në emisionin e Babaramos. Intervista e plotë ishte një zgjidhje e gabuar e krizës siriane, sepse një javë përpara se të bëhej kjo rezolutë, Presidenti Obama kishte deklaruar: “Asad ka kaluar vijën e kuqe. Ne do të ndërhyjmë dhe do të ndëshkojmë”.
 • Arvizu: Nuk po kuptohet qëndrimi i Edi Ramës. Shqetësimi i tij ka qenë siguria e shqiptarëve Sokol Balla: Megjithatë, ajo që ju specifikoni si vijë e kuqe është kapërcyer sot nga Basha dhe Partia Demokratike? Ambasadori Arvizu: Kur më thanë që sot eci përpara në Bulevard, ka qenë shumë ndryshe nga ai kuptim që unë mendova se arrita.
 • Vitaminat. Përse shërbejnë dhe ku gjenden Vitamina B12 është e nevojshme për qelizat e kuqe të gjakut; gjendet në mish, qumësht dhe peshk. Vitamina C - e nevojshme për lëkurë të shëndetshme, mbrojtjen e qelizave dhe thithjen e hekurit; gjendet në fruta dhe perime.
 • Ankesat më të zakonshme në shtatzani Ajo gjendet në qelizat e kuqe të gjakut, duke dhënë ngjyrën karakteristike të kuqe. Tendenca për të përshkruar suplemente hekuri gjatë anemisë në shtatzëni është reduktuar, por kjo nuk do të thotë se nuk duhet të përdoret kur këshillohet nga mjeku.
 • Edi Rama: Breshkat "Sali dhe Fatos" do të jenë me mua dhe në detyrën e re Dy gjëra që janë interesante  në këto zgjedhje: e ndërrove  ngjyrën e kuqe për arsye se në  fillim ke qenë pjesë e një revolucioni edhe politik, edhe kulturor,  edhe ideologjik në vitet 1990 dhe  tash ju pret një revolucion tjetër,  ikja nga tranzicioni.
 • Dhe çokollatat përmbajnë xhelatinë prej mish derri Kontrolloni pjesën e pasme, nëse në të gjendet kjo shenjë si në foton në krah(një pikë e kuqe brenda një katrori) atëhere çokollata ka përbërës xhelatine e prodhuar nga mishi i derrit. Kjo për të gjithë ata që nuk e hanë mishin e derrit.
 • Kreshnik Spahiu: Berisha që nga sot është i ndjeri Berisha sepse për shqiptarët ka vdekur politikisht si një lëvizje e cila ka një qëllim dhe një synim, të pastrojë elitën politike shqiptare nga fundërrinat, nga mbetjet, ta pastrojë nga e gjithë mafia, e kuqe apo blu. Ne jemi lëvizja e qëndrës.
 • Sigurim shëndetsor për të gjitha kategoritë që nuk munden Kjo qeveri ka dhënë një seri kontratash me një euro dhe atyre, të cilët e kanë shndërruar euron si coha e kuqe e demit, e kanë gabim. Para se të vendosej kjo, janë dhënë pa një euro fare, dhjetëra mijëra metër katror tokë, troje turistike dhe nuk kritikohet se janë ndërtuar zona turistike dhe
 • Femër atraktive për 10 minuta Kur t’i keni bërë të gjithë hapat e mësipërm, mos harroni t’ia hidhni një vështrim duarve tuaja, ku në këtë rast rekomandoheni të aplikoni ngjyrën e kuqe mbi thonjtë tuaj. Vishni taka
 • Jashtëqitja. 5 shenja serioze që tregojnë shëndetin tuaj E ndritshme e kuqe zakonisht sugjeron se gjaku vjen nga pjesa e poshtme e sistemit të tretjes, të tilla si, rektumi ose anusi, zorra e trashë. E zbehtë e bardhë ose e verdhë mund të tregojë gjithashtu një problem.
 • Dritë e kuqe për Maqedoninë dhe Serbinë lidhur me regjimin e vizave Gjashtë shtetet anëtare të BE kthyen dritën e kuqe për Maqedoninë dhe Serbinë. Komisioni Evropian (KE) ka marrë një letër nga gjashtë ministrat e jashtëm, të cilët kërkuan rishikimin në mekanizmin për mbrojtjen kundër kërkesave të shumta për azil, shkruan e përditshmja maqedonase
 • Objekte misterioze identike, shfaqen në dy vende të ndryshme. UFO? (VIDEO) Ata ishin si një orbitë e kuqe e dukshme për të gjithë përdoruesit e aplikimit online në Jacksonville në Teksas dhe në Sky City Casino Hotel on 32 Indian Service Route 30, Acoma Pueblo në New Mexico.
 • Burrat dhe gratë i shohin ngjyrat ndryshe. Studim Kjo do të thotë se në qoftë se të dy gjinitë shikojnë një portokalli, ajo do të shfaqet më shumë se portokalli duke anuar më shumë e kuqe për burrin se sa për gruan. Në mënyrë të ngjashme, bari duket i verdhë për një burrë dhe i gjelbër për një grua.
 • Gruaja indiane lufton 24 vjet për të provuar që është gjallë. Histori e vërtetë Atë që ajo kujton edhe pse është kënaqësia e saj ishte një veshje e kuqe sari e ndritshme martesore dhe me zë të lartë kënga e filmit Hindi nga një altoparlant në majën e një peme jashtë shtëpisë së prindërve të saj.
 • Arrestohet futbollisti i Manchester City Courtney Meppen-Walter, 18 vjeç, u arrestua pasi një Mercedes argjendi dhe një Nissan Micra e kuqe u përplasën në veri të Mançesterit, duke lënë një burrë 32-vjeçar dhe një grua 37-vjeçare të vdekur.
 • Kur sperma është normale? Çfarë është sperma normale? Sperma është zakonisht e bardhë apo gri, por nganjëherë mund të duket e verdhë. Sperma rozë apo e kuqe sugjeron se gjaku është i pranishëm.
 • Kina pret ndihmësin e Asaad, Bouthaina Shaaban Ajo pritet të kërkojë viza më shumë për punëtorët e ndihmës së huaj si Gjysmëhëna e Kuqe siriane dhe arabe lufton për të shpërndarë ushqimin. OKB thotë se rreth dy milion civilë sirianë tani janë prekur nga kriza dhe më shumë se një milion kanë ikur nga shtëpitë e tyre.
 • Ç'duhet të pini kur keni Anemi Mbi miliona njerëz kanë anemi, sipas statistikave të fundit. Anemia është një kusht që lind kur trupi juaj nuk prodhon mjaft qelizat e kuqe të gjakut ose kur nuk qelizat e kuqe nuk kanë mjaftueshëm hemoglobinë brenda tyre.
 • Lidhja Arabe paralajmëron Izraelin të qëndrojë larg nga xhamia Al-Aksa "Qyteti i Jeruzalemit dhe në kokën e tij në xhaminë Al-Aqsa Xhamia, është një vijë e kuqe që nuk duhet të kalohet, dhe çdo sulm mbi atë patjetër do të rrezikojë sigurinë dhe stabilitetin e tërë rajonit", thuhet në deklaratë.
 • Sëmundja e Bujar Nishanit. Mentor Petrela tregon të vërtetën Patologjikisht, ajo është e kuqe në ngjyrë vjollcë, duke u paraqitur si një mjedër. Cavernomas përmbajnë produkte të gjakut në faza të ndryshme të evolucionit dhe janë zakonisht më pak se 3 centimetra në madhësi.
 • Turqia shprehet se mbi 2,000 sirianë vijnë çdo 3 ditë drejt saj Refugjatët janë të vendosur në kampet Hëna e Kuqe turke në krahinat juglindore të Gaziantep, Hatay, Sanliurfa dhe Kilis. Katër civilë u vranë në natën e së hënës, në një "operacion të madh ushtarak" në fushën Kfar Oweid e Idlib, një krahinë në kufi me Turqinë
 • 2 vjeçarja që mbahet në jetë nën efektin e dritave blu Ultra Vjollcë (FOTO) Asaj i mungon një enzimë jetike që shkatërron kimikatet toksike që gjenden në qelizat e kuqe të gjakut dhe nëse këto kimikate nuk janë shkatërruar nga veprimi i kësaj enzime ajo mund të vdesi. Për të ndihmuar që ajo të jetojë me kusht, Areesha tani shpenzon të paktën gjysmën e çdo dite e rrethuar nga 20 drita blu ultra vjollcë.
 • Modelja Lydia Bright e djegur si një salçiçe (FOTO) 21-vjeçarja bjonde e veshur një bikini të verdhëtërhoqi vëmendjen nga lëkura e saj shumë e kuqe pasi ajo shpenzoi kohë me miqtë e saj. Ironikisht, Lydia ka ruajtur gjithmonë se ajo preferon të duket e zbehtë sesa të ketë një ngjyrë bronxi.
 • Çfarë kontrasti. Ju pëlqen dita e parë e plazhit? (FOTO) Kujdesni kur shkoni në plazh ditën e parë. Nëse tregoheni të kujdesshme ngjyra e kuqe e lehtë do të kthehet në ngjyrë të artë shumë shpejt. Lydia Rose Bright aktore e serialit TOWIE, ka shkuar me pushime në Dubai por nuk ka ngurruar të tregojë pjesët e trupit të saj nën efektet e diellit
 • Sekreti për jetëgjatësinë zbulohet në përbërësit e verës së kuqe Shkencëtarët pohojnë se kanë zbuluar sekretin se si një përbërës në verën e kuqe mund të jetë çelësi për një jetë më të gjatë. Përbërësit e verës kryesisht komponenti resveratrol, përbëjnë një mrekulli në anti-plakje si dhe kanë aftësi për të punuar kundër kancerit, sëmundjeve të
 • E kuqja është e lidhur me epsh, dashuri romantike dhe pjellori femërore Vullnetarët u pyetën të gjykonin qëllimin seksual të një gruaje të bazuar vetëm në ngjyrën e kuqe të veshjes e cila rezultoi me një ndikim të fuqishëm seksual. Gjithashtu studimi tregoi se burrat e shohin të kuqen si një ftesë për seks.
 • Studenti i Biologjisë zbulon jetën e padukshme për syrin e njeriut (FOTO) "Disa objekte lëshojnë një pjesë të UV e cila absorbohet në formë të dritës, të cilat mund të jenë jeshile, e kuqe apo blu. Ngjyra e fluoreshencës do të varet nga kimikati që ju përdorni.
 • Tomislav Nikoliç i interesuar të bashkëpunojë me Koshtunicën për rrëzimin e Tadic ne mund të bëjmë është të sjellim së bashku të gjithë politikanët, elitën intelektuale dhe krerët serbë në Kosovë dhe Metohi dhe të përcaktojmë linjat e kuqe të politikës së përbashkët. Dhe asnjë rezultat mund të arrihet nëse ne marrim një qëndrim të unifikuar për këtë çështje vitale kombëtare ", përfundoi ai.
 • Ngjyra Pink ose Rozë nuk ekziston. Na vjen keq vajza është vetëm një iluzion (VIDEO) Problemi qëndron në faktin se trëndafili është një kombinim ngjyrash, e kuqe dhe vjollcë, dy ngjyra të cilat - nëse i shihni në një ylber - janë në anën e kundërta të spektrit. 628
 • Seks për herë të fundit? Nuk e mbaj mend Preferon ngjyrën e kuqe dhe që e vogël ka dashur t’i ngjajë së ëmës. Intervista e saj dhënë për gazetën Panorama. Hera e fundit që keni qeshur me shpirt?
 • Toka e djegur,shpirti i përvëluar shprehet Fahri Xharra Është vetëm një pjesë nga pjesa e madhe deri te Molla e Kuqe ,ku dikur flitej dhe jetohej shqip. Nuk e kam për qëllim që me anën e këtij shkrimi që t`i lypi dikujt diçka ,por vetëm t`a bëjë të dijtur se dikur e jofortlargë në kohë, ishim ne aty.
 • Marsi do të shkëlqejë i kuq në qiell. Shiheni në 7 mars 2012 (FOTO) Por shansi më i mirë për të parë në Mars do të jetë në natën e shtunë, kur ai do të jetë qartë i dukshëm pa një teleskop, si një pikë e kuqe në qiellin e natës.
 • Si ta shërojmë Aneminë. Këshilla Rruazat e kuqe të gjakut formohen në palcën kurrizore dhe gjatë këtij proçesi ajo ka nevojë për hekur, vitaminë dhe proteinë.
 • Majmunët pijnë verë për tu mbrojtur nga gripi Vera e kuqe hollohet me ujë të nxehtë dhe përzihet me sheqer. Karaganda është kopshti zoo më i vjetër në Kazakistan në një ish republikë sovjetike ku ka një dimër ekstrem.
 • Vera e Kuqe dhe përfitimet shëndetsore prej saj Hulumtuesit kanë zbuluar se vera e kuqe ësht mjaft e pasur në flavonoids që janë fantastike për shëndetin tonë. Flavonoids janë të njohur mirë për cilësitë e tyre antioxidante ndihmojnë trupin i rezistojë sëmundjeve të tilla si alergeneve, viruset dhe carcinogens.
 • Ushqimi dhe dieta. Grup gjaku 0 Bizele,Speca, qepujka, Selino, Speca djeges, Kastravec, Kerpulla, Sallate jeshile TE DEMSHME- Patellxhane, Ullinj te kuq e te zinj, Sinap, Lulelakra, Laker e kuqe dhe e bardhe, Patate te kuqe te bardha, Miser i embel.
 • Pjatat e kuqe ulin konsumimin e ushqimit Sipas tyre, truri ynë e lidh ngjyrën e kuqe me rrezikun dhe gjërat e ndaluara, duke na ndihmuar në këtë mënyrë të shmangim konsumin e tepërt. Autorët e studimit sugjerojnë që qeveritë e këtyre vendeve të vendosin përdorimin e paketimeve të kuqe për ushqimet e pashëndetshme dhe pijet që konsumohen
 • Seks i paharrueshëm. 8 gjërat më të suksesshme për ti zbatuar 3.E kuqe për eksitim eksploziv Ngjyra e kuqe është seksi, definitivisht. Ndaj të brendshmet zgjidhini këtë ngjyrë, por dhe të purpurt ose ngjyrë blu të errët si qielli i natës janë seksi.
 • Kërkohet ndihmë Por një thirrje e egër për “blasfemi” nga konsumatorët e detyroi kompaninë të kthehej te kanoçet e kuqe brenda një jave. Ky ndryshim i ka surprizuar këta faktorë, të cilët po e gjejnë të vështirë të pozicionohen në marrëdhëniet e reja me blerësit dhe punonjësit.
 • Transformon në Ferrari një Pontiac, policia sulet dhe ia sekuestron Megjithatë kjo Ferrari e kuqe flakë që ju shihni në foto, nuk rezultonte të ishte e vërtetë pasi bëhej fjalë për një Pontiac modeli “Fiero Ruha”. Pronari i saj, një person nga provinca italiane Ravanusa, është denoncuar nga policia financiare për shkelje të rregullave dhe konkurrencës, raporton agjencia
 • Studimi: Femrat vdesin për meshkujt me faqe të kuqe, u duken më seksi Goettingen, GJERMANI 8 Dhjetor 2011, NOA/Rid Bulku – Jo vetëm një fizik muskulor, por edhe faqet e kuqe të një mashkulli duket se e bëjnë atë të duket mjaft seksi në sytë e një femre.
 • Tirana nën dritat e arta të Fundvitit, atmosfera ndizet nga dekori festiv I shoqëruar nga vajza e tij e madhe, Dafina dhe dhjetëra fëmijë të kryeqytetit, ata ndezën së bashku dritat e kuqe e të verdha të pemës së Krishtlindjes, e lartë 14 metra, nën flokët e improvizuar të borës së parë.
 • Tirana si pica “Margarita” Si në poemat e kuqe të Kadaresë, çfarë kërkonte shqiptari në shekuj? Pak bukë, pak naftë, pak televizor. Ndaj, pyetja më e pakuptimtë për një qytetar të Tiranës është: “Çfarë e dallon Tiranën nga qytetet e tjera?
 • M’preve, t’preva, brisku i Cooperit Kur herën e parë disa studentë e bojatisën me ngjyrë si pikturat e Ticianit ( e kuqe e përflakur ) ai mbajti një qëndrim stoik. Nuk e foli asnjë fjalë duke deklaruar se edhe kjo ishte demokraci. Mirëpo ky stoicizëm nuk zgjati as 24 orë të plota.
 • Faq e Zi Askush nuk pati guxim që flamujt me përmasa gjigande apo flamujt e tjerë me dimensione të mëdha t’i shpalos në pjesën veriore të Kosovës, te “ Molla e Kuqe “, në ” Kosovën lindore “, në majat e Deviqit të Dedë Xho Lulit apo në Zajasin e Xhemë Gostivarit.