Lajme > Lajme Temash > Veshje
 

Këpucë

 • INSTAT, tregon për një rritje të deficitit tregtar me 20,4% Në muajin Tetor 2014 eksportet e mallrave arritën vlerën 22 mld lekë, duke u ulur me 0,3 % në krahasim me Tetor 2013 dhe duke u rritur me 4,2 % në krahasim me Shtator
 • Rreziku nga ngrohja prej sobave me dru "Që nga këpucë të vjetra, dollapë rrobash, dru të lyer me llak. Si rezultat, një sobë sa një oxhak fabrike që ndot ambjentin." Sepse nëse u vihet zjarri materialeve të tilla të cilat janë lyer më parë me bojëra mbrojtëse për drurin ose llak ato çlirojnë dioksidin, një lëndë helmuese
 • Blijini këpucët ne fund te ditës Ja disa këshilla qe duhet te ndiqni para se te blini një pale këpucë. Me takat e larta ka gjithmonë një histori dashurie dhe urrejtjeje.
 • Sokol Olldashi vdiq nga shoku i rëndë traumatiko - hemoragjik Shtetasi i aksidentuar ka pasur të veshura një palë këpucë, pantallona kadife ngjyrë kafe, rrip mesi, triko-pulovër me ngjyrë jeshile, pjesa e sipërme e trupit qëndronte e vendosur, e mbështetur mbi platformën në formë drejtkendeshi të baxhës, dhe koka dhe të dyja
 • Jeni në dilemë për modën e sezonit? Lexoni Këto këpucë vijnë si formë e çizmeve të shkurtra, por janë me majë dhe tabani i tyre është i trashë. Cilat do të jenë ngjyrat më në modë në veshjet tona në këtë periudhë?
 • Mesazhet që një femër i dërgon parreshtur një mashkulli, kur ndjen diçka 20 Kur ti e fton për të pirë diçka, ajo vesh një palë këpucë të reja, një veshje të re dhe një çantë, ndryshe nga ato që kishte në orarin e punës 21 Është vonë dhe ajo s’ka pasur kohë të mjaftueshme për t’u trukuar, por nuk ka harruar rimelin
 • 9 shenja kur ju nuk duhet të ushtroni sportin Këpucët zgjidhni më të mirat, madje në dyqanet sportive mund të ketë trajnues të cilët mund t'ju sugjerojnë dhe shpjegojnë se cilat këpucë duhet të zgjidhni. Pra për çdo sport ju duhet të zgjidhni veshjet e duhura pse jo me këshillat e profesionistëve.
 • Mario Moretti Polegato, presidenti i Patentës "Geox", si arriti të bëhej nr 1 në Itali dhe 2 në botë Kështu ai krijoi Geox , këpucë që marrin frymë. Mario Moretti Polegato është Kryetar i Grupit Geox , e cila është renditur marka nr 1 e këpucëve në Itali dhe 2 në mbarë botën. Grupi Geox numëron 30,000 punonjës, të drejtpërdrejtë ose indirekt , ajo eksporton produktet e saj në 103 vende.
 • Morthi dhe si të kujdeseni gjatë dimrit Parandalimi: me të ftohtin e madh, ju duhet të vishni çorape të trasha, doreza dhe këpucë të ngrohta të përshtatshme për dimër. Në raste të veçanta te këpucët mund të vendosni taban termik. Veshët duhet t’i mbuloni me një beretë që t’ju mbajë ngrohtë apo me kufje të posaçme veshësh që ju mbajnë ngrohtë.
 • Veshjet e familjes Beckam, listohen në eBay Ata i dhanë më shumë se 20 kuti me rroba, çanta dhe këpucë në një përpjekje për të mbledhur para për viktimat e Tajfunit. Davidi dhe Victoria Beckham i dhuruan Kryqit të kuq këto kuti me veshje por ato kanë përfunduar tashmë në duart e më pak të ndershmëve.
 • Kandidoza vulvovaginale. Si shkaktohet, masat dhe parandalimi Ato bëhen aq seksi, sa edhe një këpucë e vjetër!.? Gruaja ka djegie gjatë urinimit dhe interkursës. Indet vaginale janë të inflamuara, të skuqura dhe me sekrecione si gjizë.
 • Ja çdo të thotë ndershmëri. Alpinisti gjen thesar dhe e dorëzon thesari është gjetur në vendin e quajtur Bossons, ku shpesh në sipërfaqe ndër vite kanë dalë mbetjet nga dy avionët e “Air India”, përfshirë gazeta, letra, këpucë, copëza të avionit madje edhe mbetje njerëzore.
 • INSTAT. Indeksi i Çmimeve të Konsumit, Shkurt 2013 Indeksi i grupit "Veshje dhe këpucë" ka shënuar një ulje prej 0.6 përqind. Indeksi i grupit "Transporti" ka shënuar një ulje prej 0.1 përqind.
 • Irina Shayk, dështon në prezantimin e këpucëve (FOTO) Ajo ka nisur prezantimin e një marke të re spanjolle Xti, për këpucë dhe sandale. Ndërkohë që 27 vjeçarja e dashura e futbollistit të Real, Christiano Ronaldo, Irina Shayk është përpjekur që fokusimi të jetë te sandalet dhe këpucët e kësaj marke, të gjithë janë fokusuar te trupi
 • "Big Brother 6". Sekretet e banorëve (VIDEO) Mbrëmjen e të shtunës plot emocione, surpriza dhe mister, ka nisur edicioni i 6-të i 'Big Brother', aventura 100-ditore që mbledh brenda një shtëpie njerëz të panjohur, të cilët do të jenë nën vëzhgim 24 orë
 • Shet online këpucët e tij Nike. Pushohet nga puna postuar një mesazh në Facebook, kur nëna e tij e pyeti për të pastruar nga veshjet e tij, dhomën e gjumit të tij, të shoqëruar me reklamat e pesë palëve këpucë Nike. Ai i kishte fituar nga puna që bënte prej disa vitesh në dyqanin e NIKE në Oxford Street.
 • Këpuca godet presidentin iranian Ahmadinexhad korrespondenti i agjencisë së lajmeve, tregon një djalosh që bërtet kundër Ahmadinexhad si dhe duke u përpjekur për të goditur kokën e presidentit me një këpucë, por ai është ndaluar menjëherë nga truprojat e tij.
 • Çifti Obama kërcejnë Ballo-n përshëndetëse (VIDEO) Michelle mbante në një unazë diamanti nga projektuesi bizhuteri Kimberly McDonald, dhe këpucë nga Jimmy Choo. Në fund të festimeve inauguruese, veshjet e Zonjës së Parë dhe pajisjet shoqëruese do të shkojnë në Arkivat Kombëtare.
 • Ecja në këmbë apo këmba-dorës, ndodhi e para ndryshonin nga ato të një njeriu që e ka kaluar jetën duke ecur asfalteve a trotuareve të një qytetit (në fakt, njerëzit që kalojnë dekada duke veshur këpucë me takë të lartë, përjetojnë një shkurtim të fibrave të muskujve të këmbëve).
 • Gruaja rrëshket në shkallët lëvizëse (VIDEO) nesh mund të udhëtojnë në ambjente me shkallë lëvizëse pa shumë vështirësi, por për shumë të tjerë është mjaft e vështirë sidomos për gratë kur përdorin këpucë me taka të larta. Në një video CCTV nga Rrjeti hekurudhor, i cili po i bën thirrje udhëtarëve të kujdesen në stacionet hekurudhore gjatë Krishtlindjeve, tregohen disa raste
 • INSTAT: Ulet defiçiti tregtar për muajin shtator 2012 Zyra e INSTAT ka publikuar raportin mbi tregëtine e jashtme për muajin shtator 2012. Defiçiti tregtar i këtij muaji është 27,6 miliard lekë, duke shënuar një
 • Këpucë perfekte për Halloween (FOTO) larg dhe për të gjithë ata që nuk kanë vendosur akoma se çfarë të veshin për atë ditë, stilistët Mariana Fantich dhe Dominic Young kanë hedhur në treg këpucë të çuditshme ku goma e tyre përbëhet plot nga 1050 dhëmbë madje dhe prej "floriri".
 • Këpucë super të çuditshme. Me siguri për Lady Gagan (FOTO) do të provojë ndoshta një lloj këpce me dizenjim tepër të veçantë nga studentja e Afrikës Jugore Leanie van der Vyver, e cila arriti të dizenjonte këto këpucë si projekt për diplomimin e saj. Leanie, nga Cape Town, Afrika e Jugut ka projektuar projektin e saj të diplomimit në Académie Rietveld Gerrit në Amsterdam.
 • INSTAT. Bilanci i tregëtisë së jashtme Defiçiti tregtar në muajin Gusht është 28,3 miliardë lekë, duke shënuar një rritje prej 0.4 përqind krahasuar me muajin paraardhës dhe një ulje prej 13.
 • Haxhinasto dhe Gaiani vizitë në kompanitë që janë financuar nga Linja e Kredisë Italo-Shqiptar k, kompani prodhim këpucë, të cilat janë financuar, për një pjesë të investimeve të tyre, nga Linja e Kredisë prej 25 milion Euro e Programit Italo-Shqiptar për zhvillimin e SME-ve në Shqipëri. Zv.
 • 3 persona nga Devolli ndalohen nga policia. Dyshohen kontrabandë konfeksionesh Konfeksionet ku përfshiheshin, atlete, këpucë, komplete çarçafësh dyshohen t’i kenë sjellë kontrabande nga Greqia. Është sekuestruar e malli në në cilësinë e provës materiale, ndërsa u bë edhe bllokimi i kamionit me targa DV 29-35 A i drejtuar nga shtetasi Melsi Çollaku
 • NASA: Rover zbulon lëvizje dhe forma objektesh në Mars. A janë UFO? Marsi Curiosty (PS) kap një gisht të mundshëm të lashtë, një objekt formë kubi, një këpucë ose sandale dhe një krijesë e mundshme marsiane," shkroi Hannard në përshkrimin e videos. "A janë këto anomali reale, truket e dritës apo diçka tjetër,".
 • Indeksi i Çmimeve të Konsumit, korrik 2012 Indeksi i grupit "Veshje dhe këpucë" ka shënuar një ulje prej 0.8 përqind. Indeksi i grupit "Qera, ujë lëndë djegëse dhe energji" shënoi një ulje prej 0.1 përqind.
 • Gjarpri me dorë tmerron gruan në mes të natës Zonja Duan, nga Suining në jugperëndim të Kinës, tha se mori pasta një këpucë dhe e gjuajti atë deri në ngordhje. Ajo thuhet se ruajti trupin e tij në një shishe të alkoolit, për t'ja dhënë Departamentit të Shkencave Jetësore në Universitetin West Normale të Kinës
 • Katy Perry me prindër pastorë por me fustan seksi (FOTO) Këngëtarja 27-vjeçare ka kompletuar pamjen e saj me një palë këpucë kadife të kuqe si ajo promovon filmin "Part Of Me" në Rio de Janeiro në Brazil. Disa orë më vonë,Perry u kthye gjithë modesti, duke ndryshuar në një fustan argjendi për premierën gjatë natës së filmit të saj dokumentar.
 • Universiteti i Oksfordit ndryshon rregullat e veshjes studentore Sipas ligjeve të vjetra në veshjen akademike - të njohur si subfusc - studentëve meshkuj u kërkohej që të veshin një kostum të errët dhe çorape, këpucë të zeza, një kravatë të bardhë dhe një këmishë të thjeshtë të bardhë dhe jakë nën fustanet e tyre të zeza.
 • Vëllai i Madonnës dizenjues i këpucëve me efekt 3-dimensional cilit krenohet me CV e tij, me titujt e mëposhtme të punës: projektuesi, artist, fotograf dhe balerin, dhe tani ka krijuar dhunti krijuese në një linjë këpucë të quajtur Ciccone Collection. Ciccone Collection janë këpucë mode, funksionale dhe për fëmijë gra dhe burra të të gjitha moshave.
 • Vajza e Victoria Beckham hedh hapat e parë në Dublin Veshur me një fustan blu dhe këpucë të zeza për ngjarjen, Harper rrezatonte si ajo ecte së bashku, e ngazëllyer në mënyrë të qartë nga ajo që gëzonte për hapat e parë të saj në jetë.
 • 3 vjeçarja që nuk gjen këpucë për këmbët e saj (FOTO) nga një anomali e padiagnostikuar akoma, për shkak se këmbët e saj rriten me shpejtësi dhe në mënyrë të çrregullt duke bërë që të mos gjejë asnjë palë këpucë për këmbën e saj. Familja e saj është e varfër dhe kanë ngritur fonde për mbledhjen e parave me qëllim që të ketë mundësi të vizitohet në spital.
 • Këpucët më të shpejta në botë. Zbulim i ri (VIDEO) Studenti i degës dizajn ka shpikur "këpucët më të shpejta" për atletët. Një palë këpucë prototip janë projektuar nga studenti Luc Fusaro dhe që peshojnë më pak se 200 gram janë përshtatur për aftësitë fizike të një atleti individual.
 • Sofia Vergara, këmbët e saj një armë seksi e sigurtë (FOTO) Sofia Vergara aktorja kolumbiane 39 vjeçare është parë me një palë geta rrjetë peshkimi dhe këpucë të larta në xhirimet e filmit të saj të ri "Machete Kills". Ajo ndihmohet nga djali i saj në momentin e përfundimit të një skene.
 • Sam Faiers, autorja e librit më të shitur 21 vjeçarja dhe ylli i programit TOWIE shkëlqente në një fustan të shndritshëm dhe këpucë të zeza. Këtë radhë ai vra dy zogj, pasi përveçse e ftuar në festë ajo do të radhitjen në listën zyrtare të librave më të shitur ku ajo u paraqit me librin Living Life The Essex Way.
 • Këpuct e Lady Gaga-s janë ato të Geishës japoneze (FOTO) Noritaka Tatehana është njeriu i tmerrshëm i Lady Gaga-s, i cili dizenjoi këpucë, të cilat nuk kanë thembrën dhe janë 10 deri në 18 inç të gjata. Paraqitjet e saj në shfaqje televizive dhe video muzikore, duke veshur këpucët e Tatehan-s e kanë ndihmuar atë që një palë këpucë të shiten më shumë se 15
 • Rita Ora. E ardhmja e saj është e ndritshme (FOTO) Këngëtarja e re pop-star 21 vjeç, u dallua nga turma me një xhaketë verbuese për sytë të Thierry Mugler, pantallona të Christian Blanken dhe këpucë të Christian Louboutin. Pas të hënës sot është dita e dytë për të në X Factor, por ajo nuk do të qëndronte gjithë ditën pasi ishte e angazhuar me punë të tjera dhe do i duhet të
 • Burri lakuriq ecën në rrugë për të blerë suxhuk (VIDEO) Të gjithë heqim rrobat e rënda dhe veshim ato të beharit, por burri që shihni në foto e ka tepruar ndoshta ca, pasi vetëm me çorape dhe këpucë, ka shkuar lakuriq të porositë diçka për të ngrënë në një Fast Food.
 • 6 vjeçarja më e gjatë në Britani. Vuan nga një sëmundje e rrallë (FOTO) Në të vërtetë ajo është më e gjatë se moshatarët e saj, ka këpucë dhe veshje si të moshës 12 vjeçare. Por ajo ka një sëmundje të rrallë që quhet Sindromi Marfan, një gjendje e rrallë që shkakton zgjatjen e krahëve, këmbëve, gishtave.
 • Konferenca e plotë për shtyp e Kryeministrit Berisha, në datën 17 prill dhe kush e bëri këtë , e beri kryetari i grupit, i cili merr urdhra vetëm nga kryetari i partisë dhe nga askush tjetër sepse e panë që do të dilnin jo me këpucë, por me çizme të kuqe nga ky votim. Tani kanë kërkuar një gjë dhe do tu plotësohet.
 • Mami, unë mund të ec përsëri me gishtat e rinj Ava Bainbridge u sëmur rëndë nga meningiti sa ajo luftoi me jetën e saj. Shpëtoi nga vdekja por ajo humbi gishtërinjtë e këmbës dhe një pjesë të mirë të shputës së këmbës, pasi sëmundja kishte prekur aq shumë sa nuk mund të riparoheshin.
 • Mbretëresha Elisabet II feston 60 vjetorin e saj në fron (FOTO) Kate më e rja e pallatit mbretëror kishte veshur një xhaketë italiane blu nga Missoni dhe këpucë 375 euro nga Rupert Sanderson. Dyqani ka mbështetur ushtrinë britanike që nga Luftërat Napoleonike, duke dërguar pako të mbushura me nga shtëpia për trupat e saj.
 • Si të beheni seksi dhe atraktive Vishni diçka që ju bën të ndiheni sexy, këpucë të mira, një gjerdan të këndshëm, një fustan të butë të prerë pak lart mbi gju. 3.
 • Pse kemi duar dhe këmbë të ftohta? - Mos mbathni këpucë të ngushta, nganjëherë lëvizni gishtat sepse me këtë përshpejtoni qarkullimin; - Rregullisht bëni dush duke ndryshuar ujin nga të ngrohtë në të ftohtë (në mëngjes dhe mbrëmje), kjo forcon qarkullimin;
 • Të fshehtat e nënave me fëmijët e tyre * I lënë të mbajnë këpucë të vogla për një kohë shumë të gjatë. * Tepër shpesh e përdorin televizorin si dado. * Nganjëherë më shumë preferojnë të flenë dhe të punojnë, sesa të qëndrojnë me fëmijën.
 • Kim Jong-il, Enver Hoxha para tij ishte një iluminist liberal Një figurë topolake, jotërheqëse, me flokë të fryrë dhe këpucë me taka, fillimisht u mendua se ai nuk i kishte dredhitë dhe stilin populist të Kim të vjetrit. Të shumtët parashikuan se sundimi i tij do të ishte jetëshkurtër.
 • 20 kilometër ndjekje hajdutëve Në makinë policia zbuloi 5 kompjutera tip laptop 2 aparate fotografish, një videokamer dhe disa veshje e këpucë, ndërsa vijon operacioni për kapjen e të tjerëve. a.
 • Shopping online, 3 në 4 janë femra Ky studim ka bërë të ditur gjithashtu se shumica e objekteve të dëshiruara nga përdoruesit e shopping online janë zakonisht veshje dhe këpucë që janë të kohës, sidomos ato të firmave italiane, raporton agjencia e lajmeve NOA.