Lajme > Lajme Temash > Sporte > Futbollistë botërorë
 

Ronaldo

 • Cristiano Ronaldo injoron Platinin (VIDEO) A thua të jetë një "hakmarrje" ndaj Platinit dhe një mbështetje ndaj shqiptarëve? Kristiano Ronaldo i bën një injorim fare të hapur, duke mos i dhënë dorën por është larguar më tej për të takuar përfaqsesit e tjerë
 • Cristiano Ronaldo flet për të birin dhe nënën e djalit të tij. Po Irina? (VIDEO) Cristiano Ronaldo nuk ka ngut për t’u martuar. Portugezi, gjatë një interviste për kanalin “TVI”, ka folur për marrëdhënien e tij me Irina Shayk, duke shpjeguar se shkon shumë dakord me modelen bukuroshe:
 • Irina Shayk, përlotet për çmimin e madh të Ronaldos Ceremonia e Topit të Artë ka sjellë edhe emocione. E dashura e lojtarit më të mirë në botë Irina Shayk, ka shpërthyer ne lot sapo Ronaldo ka marrë fjalën i përlotur, pasi është bërë e ditur që është fituesi
 • Shqiptari që përqafoi Ronaldon në fushë lirohet nga akuzat (VIDEO) Shqiptari me nënshtetësi kanadeze 20 vjeçari Ronald Gjoka, nuk do të jetë më nën hetim për shkak të përqafimit të idhullit të tij Cristiano Ronaldo vitin e kaluar gjatë ndeshjes Real Madrid – Chelsea të luajtur
 • Cristiano Ronaldo kërkon mos dënimin e shqiptarit që e përqafoi në fushë (VIDEO) Por i vënë në dijeni për këtë fakt, Ronaldo ka dalë në mbrojtje të tifozit të tij të zjarrtë. Asi portugez në letrën e tij u kërkon autoriteteve amerikane që të falin shqiptarin dhe ta lejojnë atë që të vazhdojë jetën e tij në Shtetet e Bashkuara
 • Irina Shayk, dështon në prezantimin e këpucëve (FOTO) Ndërkohë që 27 vjeçarja e dashura e futbollistit të Real, Christiano Ronaldo, Irina Shayk është përpjekur që fokusimi të jetë te sandalet dhe këpucët e kësaj marke, të gjithë janë fokusuar te trupi i saj.
 • Irina Shayk super seksi edhe brenda ujit (FOTO) Modelja 27-vjeçare, e cila ka qenë në një mardhënie me futbollistin e Real Madrid Cristiano Ronaldo për dy vitet e fundit, tregon një gamë të gjerë bikini përmes fotove të xhiruara në një plazh tropikal por edhe nën ujë në një pishinë.
 • Cristiano Ronaldo, mbulohet me gjak në fytyrë (VIDEO) Cristiano Ronaldo do të humbasë ndeshjen miqësore të Portugalisë në Gabon, ditën e mërkurë,pas marrjes së një plage në syrin e tij të majtë gjatë ndeshjes së një dite më parë Levante-Real Madrid.
 • Lionel Messi merr çmimin Këpuca e Artë Lionel Messi merr çmimin Këpuca e Artë, çmim që jepet nga gazeta sportive spanjolle ‘Marca’ për golëshënuesin më të mirë në kampionatin spanjoll. 25-vjeçari Messi shënoi 50 gola për Barcelonën, në Ligën BBVA duke e shmangur nga shokët e tjerë spanjollë si Cristiano Ronaldo-n e Real Madridit
 • Djali i Cristiano Ronaldos bën tifoz për babin e vet Dy-vjeçari Cristiano Ronaldo Jr, ishte magjepsës ku lodronte i gëzuar në krahët dhe syrin vëzhgues të gjysheve të tij dhe anëtarëve të tjera duke parë dhe thirur me atë zërin e tij prej fëmije, babanë e tij që luante në fushë.
 • Irina Shayk shkon pa reçipeta në ceremoninë e UEFA-s (FOTO) vjen puna për jetën e saj të përditshme ajo preferon të shkojë pa reçipeta edhe në ambiente publike madje në evenimente me të dashurin e saj Christiano Ronaldo. Super modelja ka dëgjuar me vëmendje se si partneri i saj i ka folur asaj për barazimin në ceremoninë e Ligës së Kampionëve, UEFA në Forumin Grimaldi në Monte
 • Në shtrat me Irina Shayk, e dashura e Ronaldos (FOTO) Për dy vitet e fundit, Irina Shayk ka qenë në takim me futbollistin Cristiano Ronaldo. Modelja ruse 26 vjeçare, ka treguar trupin e saj të pabesueshme për një fushatë të re për markën La Clover me të brendshme kineze.
 • Barcelona 3 Real Madrid 2, në superkupën spanjolle 0-1 RONALDO C.(55) 1-1 PEDRO (56) 2-1 MESSI L. (Pen70) 3-1 INIESTA A. (78) 3-2 DI MARIA A.(85)
 • Cristiano Ronaldo dhe Irina Shayk seksi në plazhin St Tropez (FOTO) Ajo shpreh aftësitë në fushën e modës ndërsa ai tregon aftësitë e tij në futboll. Irina Shayk dhe Ronaldo janë parë së bashku duke shijuar diellin në plazhin e St Tropez.
 • Cristiano Ronaldo: Unë jam më i mirë se Messi njerëz thonë se unë jam i mirë, njerëz të tjerë thonë se është atë, por në fund të ditës, ata do të vendosë se kush është lojtari më i mirë", ka thënë Ronaldo CNN në një intervistë ekskluzive para se të Champions League-s këtë fundjavë përfundimtar mes Bayern Munich dhe Chelsea në Allianz Arena Mynih.
 • Cristiano Ronaldo dhe Irina Shayk, një dashuri e vërtetë (FOTO) Ata janë të lidhur së bashku në më pak se 2 vjet, por së bashku në ngjarje publike shihen rrallë. Por rrallë dhe për mall.
 • Real Madrid eleminohet, Bayern Munich në finale Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 2:1 për Real Madrid me 2 gola të shënuar nga Ronaldo dhe një gol për Bayern të shënuar nga Robben. Por ky rezultat u mbajt deri në minutën e 120 me kohë shtesë.
 • Barcelona 1-2 Real Madrid Cristiano Ronaldo shënoi golin e fitores kështu Real Madrid mori një hap gjigant drejt një titulli të parë La Liga që nga viti 2008 me fitoren ndaj Barcelonës në Camp Nou. Barcelona shkaktoi disfatën e parë në shtëpi pas 54 ndeshjeve dhe meritave të tilla pas një ekrani pothuajse me një taktikë të përsosur.
 • Bayern Munich : Real Madrid. 17 prill. Si e parashikoni ndeshjen? Real Madrid: Casillas, Arbeloa, Pepe, Ramos, Marcelo, Khedira, Alonso, Di Maria, Ozil, Ronaldo, Benzema.
 • E dashura e Ronaldos tregon kurbat e trupit perfekt (FOTO) 26 vjeçarja dhe e dashura e futbollistit Ronaldo, Irina Shayk, ka bërë një figurë mjaft të sukseshme për njarjen e modës Jeffrey Fashion Cares. Ajo përmes një fustani bojëqielli të zënë ka treguar çdo kurbë të trupit të saj në mënyrë perfekte.
 • Ronaldo pas ndeshjes së djeshme 1:1 bërtet: Kjo është një grabitje, vetëm një vjedhje Mourinho, së bashku me stafin e tij dhe lojtarët, nuk pranoi të flasë në media pas ndeshjes, por Ronaldo u dëgjua duke thirrur "Kjo është një grabitje, vetëm një vjedhje" Villarreal dha një performancë të gjallë në debutimin e Miguel Angel Lotina, trajneri i tretë i ekipit më të trazuar të sezonit, dhe duke falënderuar
 • Ronaldo dëshiron të jetë president i federatës së futbollit Ronaldo, i cili fitoi Kupën e Botës me Brazilin në 2002, tha se nuk e di nëse ai do të jetë një kandidat për presidencën, por në qoftë se CBF më pyet: "Unë do të pranoj" shprehet Ronaldo.
 • Kush kaloi në çerek finale Real Madrid apo CSKA Moscow? Ndërsa golat e shënuar për Real Madrid ishin nga Ronaldo (2), Benezema dhe Tosic.
 • Janë ato për Ronaldon? Një PVC-veshur nga Irina Shayk dhe Jessica White gjatë një ndeshje basketbolli (FOTO) Irina Shayk me siguri ka patur në mendje të dashurin e saj Cristiano Ronaldo kur ajo ka vendosur të takojë Jessica White dhe së bashku të shkojnë për të ndjekur lojën New York Knicks, por dhe pse ato një moment kanë vendosur ta neglizhojnë atë, duke marrë foto seksi me telefonin e tyre.
 • Real Madrid - Barcelona përfundon ndeshja (1 - 2) Sapo ka përfunduar ndeshja Real Madrid - Barcelona. Gjithë ai fillim i mbarë me gol të shënuar nga Ronaldo i cili u dha shpresë lojtarëve dhe tifozave, për Real Madridin u kthye në një fund të keq për të,
 • Messi, Xavi dhe C.Ronaldo, këta janë superkandidatët e Topit të Artë Zvicër, 6 Dhjetor 2011 NOA/R.Bulku - Yjet e futbollit, Lionel Messi, Xavi dhe Cristiano Ronaldo janë tre kandidatët për të fituar trofeun e Topit të Artë 2011 nga FIFA.
 • Chelsea në gjurmët e Ocampos Futbollisti në fjalë është shumë premtues dhe gjatë këtij sezoni po shfaqet në nivele tepër të larta, ndaj edhe shtypi e konsideron atë si “Cristiano Ronaldo i ardhshëm”. Ocampos pëlqehet shumë në kampionatin anglez të Premier League dhe Chelsea është skuadra e parë pretendente për mesfushorin argjentinas.
 • Chelsea dëshiron Gonzalo Higuain paratë që mund të fitojë thotë se do t'i investojë në një ëndërr të vjetër: Wayne Rooney, që presidenti i Merengues dëshiron ta shohë përkrah Cristiano Ronaldo, ashtu si në kohët e Manchester United. r.
 • “Paqe” mes Irina Shayk dhe Cristiano Ronaldo vëzhguar gjatë mbrëmjes së gala Prix de la Moda që është zhvilluar në Madrid është ai i formuar nga fituesja e çmimit Irina Shayk dhe i fejuari Cristiano Ronaldo. Ajo është prezantuar me një fustan të gjatë të hapur dhe tepër të shndritshëm, ndërsa ai tepër elegant me një veshje klasike kostumi mbrëmje.
 • CR7, xhest antisportiv tifozëve boshnjak Bosnje, 12 nëntor NOA - Cristiano Ronaldo ka humbur durimin. Talenti i futbollit portugez, më përfaqësuesen e tij në Sarajevë, i është përgjigjur tifozëve ose më saktë provokimeve të tyre në Bosnje duke i drejtuar gishtin e mesit.
 • Ronaldo, një unazë diamanti për Irina Shayk Megjithatë gjatë ceremonisë në Madrid, ku Ronaldo arriti të fitojë trofeun si golashënuesi më i mirë në Evropë duke marrë Këpucën e Artë 2011, incidenti dukej se kishte kaluar dhe harruar. r.b/NOA
 • Barça kërkon ekzkluzivitetin tek Topi i Artë Ronaldo , Casilian, Xabi Alonso ,Ozil dhe Kedira. Midis ekipeve përfaqësuese është Spanja ajo që udhëheq me 9 kandidatura e ndjekur nga Gjermania me 7 ( Shajtjajger , Lahm , Gomez, Tomas Myler , Klose dhe dy
 • Policia shpjegon aksidentin e 4 familjarëve të vdekur në Gjipalaj Nga kjo ngjarje gjetën vdekjen Baki Keçi, 42 vjeç, Mimoza Keçi, 39 vjeç, Ronaldo Keçi, 14 vjeç dhe i fundit dhe më i vogëli, trupi i pajetë i të cilit u kërkua për disa orë në ujërat e kanalit Arbër Keçi 10 vjeç.
 • Irina dhe Chrissy, bukuri dixhitale Merita padyshim shkon në drejtim të bukurosheve Irina, e fejuara aktuale e futbollistit Cristiano Ronaldo dhe Chrissy Teigen, ylli i The Run. Do të jenë pikërisht dy bukuroshet e sipërpërmendura protagoniste të lojës së garave më të paparashikueshme dhe më pasionantet e historisë së video-lojërave.
 • Cristiano Ronaldo në gjurmët e Eto’o Rusi, 14 Shtator NOA - Cristiano Ronaldo në gjurmët e Samuel Eto’o? Jo menjëherë po që në një të ardhme nuk të mohohet diçka e tillë.
 • Video-Lojëra, PES 2102 do të paraqitet me C.Ronaldon Gjermani, 25 Gusht NOA - Cristiano Ronaldo, futbollisti i Real Madrid, do të jetë kopertina e re e PES 2012. Pro Evolution Soccer duhet theksuar se është loja e futbollit më e shitur në mbarë botën.
 • Barcelona mund Realin e Madridit, fiton Superkupën e Spanjës Gjashtë minuta më vonë ishte Ronaldo që riktheu në pikën zero ndeshjen duke barazuar me një gol i cili gëzimin nuk e pati shumë të gjatë pasi në fund të pjesës së parë, ishte Messi që e kaloi sërish Barcelonën në avantazh.
 • Ronaldo “trashaluqi”, mërzit fansat me barkun e madh Për t'i bërë gjërat edhe më keq, Ronaldo ka prerë flokët në silin “piramidë”, ndërsa ka veshur rroba banje të stilit "fëmijë". Të gjitha këto kanë kontribuar në një rënie të ndjeshme të imazhit në shtypin brazilian.
 • City, me shumë dëshirë për të shpenzuar çmendur për të shpenzuar, ku është folur për një shifër që kap 175 milionë sterlina dhe ketë të gjithë në drejtim të Realit për talentin portugez, Cristiano Ronaldo. Në krahun tjetër nga burime të afërta të klubit anglez thuhet se për Alexis Sanchez tashmë mungojnë vetëm detajet e fundit pasi me shumë mundësi sezonin e ardhshëm
 • City, gati 250 milionë për C.Ronaldo Angli, 13 Qershor NOA - Manchester City kërkon Cristiano Ronaldo dhe një kontakt i parë me lojtarin në fjalë, kjo dhe pas fjalëve të vetë portugezit, ka ekzistuar.
 • Film, Ronaldo do të marrë pjesë në një skenë “hot” Të gjithë ishin vënë në dijeni se Ronaldo do të kishte rolin negativ në këtë film, por ajo çka nuk dihej ishte se fenomeni do të merrte pjesë dhe në disa skena “hot”. Faktikisht kërkohet që në xhirime të jetë pjesë e tyre një skenë seksuale mes Ronaldos dhe Camilla Belle, e cila është një aktore amerikane dhe e njohur
 • Albania loves football - just not the version played in its stadiums Ronaldo?" he asked, his tone indicating he wanted me to choose between them. "Messi," I said. "Of course." He and one of his friends turned to the other and jeered.
 • Shqiptarët e duan futbollin, por në stadium nuk shkojnë Ndeshjet e fundit të kampionatit shqiptar, në një reportazh nga gazeta angleze “Guardian”
 • Një tribunë seksi me Irina Shayk dhe Sara Carbonero Madrid, 10 Maj NOA - Sensualja Irina Shayk ka qenë e pranishme në tribunat e Open të Tenisit në Madrid në shoqërinë e të fejuarit të saj Cristiano Ronaldo dhe kjo për të parë një tjetër kampion spanjoll, si Rafael Nadal.
 • Berluskoni kërkon të sjellë Bale tek Milan Ronaldo është shumë e vështirë që të lëvizin nga klubet e tyre respektive, Bale do të ishte përforcimi ideal për Milanin. r.
 • Reali mendon për Nanin Spanjë, 28 Prill NOA - Hose Murinjos me sa duket nuk i ka mjaftuar Cristiano Ronaldo. Për skuadrën e tij të Real Madrid ai kërkon që pjesë të ekipit të ketë dhe Nanin, mesfushori i krahut portugez që aktualisht ndodhet në radhët e Manchester United nën urdhrat e Alex Ferguson, të cilin tekniku e
 • Milani studion mundësinë C.Ronaldo Madrid, 17 Prill NOA - Pas fjalëve të Berluskonit, Milani është duke studiuar mundësinë për të arritur tek talenti portugez, C. Ronaldo, i cili është paguar 94 milionë di euro nga Reali dhe ka një pagë prej 9.
 • Ndeshja e fundit në 7 qershor, Lamtumirë Ronaldo! E mërkurë, 2 mars 2011, NOA- Ronaldo Luiz Nazario Da Lima i njohur si legjenda e futbollit Brazilian, do luaj ndeshjen e tij të fundit të lamtumirës.
 • Vlerësimi: Ronaldo lojtari i së ardhmes, futbollistët si Messi në zhdukje E enjte, 24 shkurt 2011, NOA- “Kurdo dhe kudo që shihni lojtarë dhe fëmijë nëpër rrugë, tek ata shihni që Ronaldo është lojtar i së ardhmes. Ai dhe Messi janë dy lojtarët më të mirë në botë.
 • Ronaldo mbante veshur pelena në ndeshjet e Brazilit Brazil, 21 Shkurt NOA - Ronaldo, gjatë periudhës në të cilën merrte pjesë në përfaqësuesen e Brazilit, ishte i detyruar të përdorte pelena. Lajmi është bërë i ditur nga shtypi brazilian nëpërmjet deklaratës së Vanderlei Luxemburgo, që sot është në drejtim të Flamengo dhe në vitin 1999 ishte tekniku