Lajme > Lajme Temash > Sporte > Futbollistë botërorë
 

Benzema

 • Ish-prostitutë, sot pjestare e biznesit të modës (FOTO) Ajo ndihet e lumtur me jetën e saj tani 20 vjeç, ndërsa ishte vetëm 16 kur ajo u takua futbollistin francez Franck Ribery, 28, Karim Benzema, 23, dhe Sidney Govou, 31, të cilët u akuzua për pagimin e mijëra paund për seks me vajzën e mitur.
 • Bayern Munich : Real Madrid. 17 prill. Si e parashikoni ndeshjen? Real Madrid: Casillas, Arbeloa, Pepe, Ramos, Marcelo, Khedira, Alonso, Di Maria, Ozil, Ronaldo, Benzema.
 • Ish - prostituta debuton me të brendshme në Java Couture Fashion (FOTO) ligjor në Francë, por femrat duhet të jenë mbi 18 vjeç e lart , ndërkohë Zahia ishte vetëm 16 kur ajo takoi futbollistët francezë Franck Ribery, Karim Benzema dhe Sidney Govou të cilët u akuzuan pasi kishin paguar 1000 paund për seks.
 • Franca fiton ngushtë ndaj kuqezinjve (FOTO e VIDEO) Goli i parë u shënua në minutën e 12-të nga Karim Benzema dhe vetëm gjashtë minuta më pas erdhi goli i dytë nga MVila. Goli i parë erdhi kur Ujkani dështoi në përpjekjen për të kontrolluar topin dhe Benzema shënon në hyrje të zonës duke çuar Francën në avantazh.
 • Franca fiton ngushtë ndaj kuqezinjve Goli i parë u shënua në minutën e 12-të nga Karim Benzema dhe vetëm gjashtë minuta më pas erdhi goli i dytë nga MVila. Goli i parë erdhi kur Ujkani dështoi në përpjekjen për të kontrolluar topin dhe Benzema shënon në hyrje të zonës duke çuar Francën në avantazh.
 • Bogdani shënon kundër Francës, ngushtohet avantazhi i “Gjelave” Goli i parë u shënua në minutën e 12-të nga Karim Benzema dhe vetëm gjashtë minuta më pas erdhi goli i dytë nga MVila. Goli i parë erdhi kur Ujkani dështoi në përpjekjen për të kontrolluar topin dhe Benzema shënon në hyrje të zonës duke çuar Francën në avantazh.
 • Gooool! Erion Bogdani shënon kundër Francës Goli i parë u shënua në minutën e 12-të nga Karim Benzema dhe vetëm gjashtë minuta më pas erdhi goli i dytë nga MVila. Goli i parë erdhi kur Ujkani dështoi në përpjekjen për të kontrolluar topin dhe Benzema shënon në hyrje të zonës duke çuar Francën në avantazh.
 • Shqipëri- Francë, pjesa e parë mbyllet 0: 2 Ndërsa atmosfera entuziaste ziente në stadium, ka qenë Benzema ai që në minutën e 11 u ka prerë harenë, pasi ka shënuar golin e parë, ndërsa Vila ka ndëshkuar sërish në minutën e 17 duke udhëhequr bindshëm ndaj kombëtares shqiptare.
 • “Gjelat” shënojnë 2 herë në rrjetën kuqezi Goli i parë u shënua në minutën e 12-të nga Karim Benzema dhe vetëm gjashtë minuta më pas erdhi goli i dytë nga MVila. Goli i parë erdhi kur Ujkani dështoi në përpjekjen për të kontrolluar topin dhe Benzema shënon në hyrje të zonës duke çuar Francën në avantazh.
 • Trajneri i “Gjelave”: Agresiviteti, pika e fortë e Shqipërisë Yje si Riberi, Benzema, Patris Evra, Nasri apo Abidal, do të përballen më 2 shtator me kuqezinjtë, në një sfidë tepër të rëndësishme në Euro 2012. Francezët kërkojnë 3 pikët në “Qemal Stafa”, për të ruajtur kreun e grupit D.
 • Barcelona mund Realin e Madridit, fiton Superkupën e Spanjës Në pjesën e dytë të ndeshjes, Benzema e barazoi sërish rezultatin por dy minuta para se të mbyllej koha e rregullt e finales së Superkupës, Messi shënon golin e tretë të Barçës. Minutat e fundit të ndeshjes, plot përplasje mes lojtarëve të dy ekipeve duke e tensionuar për afro gjashtë minuta situarën në fushën e blertë.
 • Real: Kaka është i pashitshëm Në këtë intervistë ai krahas Kakasë ka theksuar se dhe dy sulmuesit e Realit, argjentinasi Gonzalo Higuain dhe francezi Karim Benzema, janë të “pashitshëm”. r.
 • Juventus-Aguero, ndërhyn dhe Murinjo Megjithatë ndërkohë nga Spanja, vijnë zëra të fortë të një interesimi të Murinjos dhe Realit të Madridit, të cilët janë të gatshëm të shesin Benzema dhe të kenë në dispozicion një shifër prej 40 milionë eurosh në drejtim të Atletikos, kundrejt 30 të formuara nga Juventus për Aguero.
 • Arsenal, gati 30 milionë për Benzema bërë të qartë se është në kërkim të një sulmuesi dhe pikërisht për këtë arsye drejtuesit e klubit me në krye Arsene Wenger i kanë hedhur sytë tek Karim Benzema. E ardhmja e talentit francez, cili aktualisht është në radhët e Real Madrid, mund të jetë pikërisht në Premier League.
 • Jo vetëm Kaka do të largohet nga Reali Mes tyre për tu përmendur është dhe emri i bomberit Karim Benzema. Një rendiment disi më të përmirësuar në pjesën e fundit të sezonit, me sa duket nuk ka mjaftuar për francezin që ti mbushë mendjen Murinjos për ta mbajtur në skuadër.
 • Real Madrid mendon për Rooney com, merengues duan një sulmues të madh sezonin e ardhshëm, kjo duke parë vështirësitë në rikuperim të Higuain dhe Benzema, të cilët vazhdojnë të mos bindin. Me sa duket zgjedhja ka rënë mbi sulmuesin e Manchester United, një dëshirë e vjetër e Hose Murinjos, për të cilin drejtuesit e Realit janë të gatshëm të hedhin
 • Del Pieros dhe Juventus, lamtumira po afron Emrat e tjerë që preferohen nga drejtuesit bardhë e zinj janë ato të: Dzeko, që qëndron objektivi numër një, Maxi Lopez i Catanias, Benzema dhe Suarez. r.
 • Juve-Benzema, negociatat mund të përfundojnë në Janar Torino, 6 tetor NOA - Kthehet në modë sërish emri i Karim Benzema në shtëpinë e Juventusit. Bardhezinjtë janë prej kohësh në kërkim të një sulmuesi peshe dhe për muajin janar mund të jetë pikërisht francezi zgjidhja e problemeve të tyre.
 • Ribery pranon: Kam kryer marrëdhënie seksuale me Zahia Megjithatë, Benzema, i cili është i përfshirë dhe ai në këtë çështje ka mohuar gjithçka duke mos pranuar asnjë akuzë të ngritur drejt tij. r.
 • Manchester United interesohet për Benzema Sipas të përditshmes britanike “Daily Star”, skuadra e Sir Alex është duke vëzhguar me interes sulmuesin e Realit të Madridit, Karim Benzema. Mourinjo, faktikisht, nuk ka aspak në planet e tij Benzeman si sulmues kryesor dhe kjo mund të jetë një arsye, e cila mund të lehtësojë transferimin e
 • Reali për çështjen Benzema-Ribery: Sulmuesi ynë është i pafajshëm Spanjë, 23 Korrik NOA - Mbështetje e plotë e klubit të Realit të Madridit, për sulmuesin e tyre francez Karim Benzema pas skandalit te perfolur seksual.
 • Sport-Botëror/ Kombëtaret E Dështuara Në Botëror, Drejt Riformatimit Një tjetër i ri premtues është Samir Nasri që bashkë me Karim Benzema mund të formojnë sulmin. Sakho i datëlindjes 1990 është një tjetër emër premtues, ndërsa nuk duhen lënë jashtë vëmendjes as Sagna, Corchia, Diaby, Yann M'Vila, Capoue, Younousse Sankhare, Anthony Modeste
 • Sport- "Afrika E Jugut 2010", Botërori Ku Mungojnë Yjet listës iu shtuan edhe Borrielo me Xhuzepe Rosin Në listën e të ftuarve të trajnerit të Francës, Raymond Domenek, vërehet mungesa e sulmuesit Karim Benzema. Ish-futbollisti i Lionit e ka paguar shtrenjtë transferimin e tij disamilionësh tek Real Madridi, ku nuk ka luajtur rregullisht.
 • Manchester United ofron 21 milionë për Boriellon Krahas Benzema në listën e sulmuesve që pëlqehen nga tekniku Sir Alex Ferguson, është shtuar dhe sulmuesi i Milanit, Marco Borriello. Ferguson është i bindur se Borriello është sulmuesi i përkryer që mund të luajë përkrah Rooney dhe për këtë fakt skuadra e United është e gatshme të ofrojë
 • United kthehet tek Benzema NOA - Alex Ferguson është rikthyer sërish tek dëshira e tij për të pasur në radhët e skuadrës së Manchester United, sulmuesin francez të Realit, Karim Benzema. United ka shfaqur interes për të dhe sezonin e shkuar por, Reali ofrojë një shumë prej 35 milionë eurosh duke shmangur konkurrencën e ekipit anglez.
 • Real - Barça, pa Kaka dhe Ibra Real Madrid: Casillas, Dudek, Arbeloa, Albiol, Sergio Ramos, Garay, Marcelo, Metzelder, Xabi Alonso, Gago, Lass, Diarra, Guti, Van der Vaart, Granero, Benzema, Higuain, Raul, Cristiano Ronaldo. Barcelona: Valdes, Pinto, Pique, Puyol, Alves, Milito, Ma¡rquez, Maxëell, Chygrynskiy, Toura©, Keita, Sergio, Xavi, Iniesta, Jeffren, Messi, Henry, Pedro
 • Reali i Madidit, Benzema tek Milani për Paton Spanjë, 7 Prill NOA - Shtypi spanjoll, orët e fundit ka pohuar për një tentativë tepër të vështirë në merkato për sa i përket klubit të tyre të Realit të Madridit.
 • Nistelroj braktis Realin, shkon në Hamburg Sivjet në Real kanë ardhur Ronaldo, Kaka dhe Benzema dhe Nistelroj 33 - vjeçar mbeti në bankën e rezervistëve. /rfe/
 • Skandal në stadium, ndërpritet 90 minuta Real i Madridit-Gramozi nga një black-out Tiranë, 20 Janar NOA Përmbledhje - Black out përfshiu për më shumë se një orë e gjysmë, stadiumin kombëtar "Qemal Stafa", pasi energjia elektrike u ndërpre papritur, sapo skuadrat e Realit të Madridit dhe
 • Skandal, black-out nderpret ndeshjen Gramozi-Real i Madridit Rifreskimi i fundit: 20:32:28 Ndizen dritat e stadiumit "Qemal Stafa", fillon pjesa e dyte e ndeshjes Tiranë, 20 Janar NOA Update minutë pas minute - Ekipet e Realit të Madridit dhe Gramozit hynë në fushë për të nisur pjesën e dytë të ndeshjes mes tyre në
 • Real i Madridit-Gramozi i Ersekës 2-1, minutë pas minute tek NOA Kurse ne minuten e 80 ka kaluar ne avantazh ekipi i Realit te Madridit, pasi Benzema me nje gol qe arriti te beje ne rrjeten e Gramozit, e coi rezultatin ne 2-1.
 • Benitez kërkon holandezin, Van Nilsteroi, një hap larg Liverpulit Gjiganti spanjoll, me afrimet e Kristiano Ranaldos, Benzema, Kaka dhe Huguain, nuk pritet që t'i krijojë hapësirën e duhur 33- vjetarit. Arsenali dhe Blekbërni janë dy ekipet të tjera që kanë shfaqur interes për të fituar shërbimet holandezit.
 • Publikohet fotoja e aksidentit të Benzema Spanjë, 2 dhjetor NOA - Kjo është foto e aksidentit që është shkaktuar nga lojtari i Real Madridit, Karim Benzema me makinën e tij të markës "Audi".
 • Tre lojtarët e Real Madrid agjërojnë Spanjë, 24 gusht NOA - Yjeve të Real Madridit si Karim Benzema, Lassana Diarra dhe Mahamadou Diarra nuk do t'iu pengojë agjërimi për të luajtur. Muaji i Ramazanit ka filluar nga 22 gushti sipas kalendarit islamik dhe myslimanët do të ndalin bukën, pijen dhe gjërat tjera prej agimit gjerë në perëndimin