Lajme > Lajme Temash > Qeveria
 

Tom Doshi

 • Rihapen kazinotë e Tiranës, duke sfiduar urdhrin Pak ditë pas bllokimit të kazinove dhe lojërave të fatit në Tiranë, deputeti i PS, Tom Doshi futi 5500 kompjetra kazinosh, të cilët kanë filluar aktivitetin në Tiranë dhe disa qytete të vendit. Kështu pra, "Fund Marrëzisë" u kthye në fillim i marrëzisë, pasi kazinotë jo vetëm që nuk u mbyllën, por u shtuan edhe më shumë.
 • Dimër plot surpriza po troket në Tiranën politike Tom Doshi, deputet i PS-së këtij dikushi i vë emrin e djalit të kryeministrit. Në Tiranë ka të paktën dy vjet që përmendet një mundësi e tillë.
 • "Qeveria e Re" e Shqipërisë. Emrat e ministrave Ky nuk është një informacion zyrtar, por jane emra që qarkullojne në media dhe korridoret e politikes në Tiranë
 • Topalli: Mësuesit e Shkodrës dhe të gjithë Shqipërisë, do votojnë 44 Jozefina Topalli dhe kadidatët për deputetë të Qarkut Shkodër patën një bashkëbisedim me profesorë, mësuese e mësues të qytetit për planin konkret të PD-së për arsimin.
 • Rama: Nëse komunizmi vazhdon dhe sot, ai jeton vetëm në kokën e Saliut I pari që e mori fjalën ishte kandidati për deputet në këtë qark, Tom Doshi, i cili tha se Shkodra, për vite me radhë, është drejtuar nga hajdutë. “Shkodra është e drejtuar nga hajdutë .
 • Lista zyrtare e kandidatëve të Partisë Socialiste LISTA ZYRTARE E KANDIDATËVE TË PS QARKU TIRANË 1. PANDELI MAJKO 2. SAIMIR TAHIRI 3.
 • Kryeministri përgojon ligësisht deputetët e PS, shprehet Rama Heqjen e imunitetit e pengon Tom Doshi? Gënjeshtër! Tom Doshi është pa imunitet, me votën e tij e tonën! Këshilli i Miliarderëve në PS s’do heqjen e imunitetit vijon kryeministri!
 • Edi Rama : Kostoja e trefishtë e shurdhërisë Ndue Kola, Asllan Dogjani, Ndrec Deda, Qemal Minxhozi, Sadri Abazi, Paulin Sterkaj, Tom Doshi, janë në vijën e parë të përpjekjes për t’u ardhur në ndihmë njerëzve së bashku me të zgjedhurit tanë vendorë të zonave të veriut.
 • U hiqet imuniteti 3 deputetëve Gjithashtu Kuvendi votoi me 116 vota pro, 9 kundër dhe 4 abstenime për heqjen e imunitetit të deputetit Tom Doshi, dhe 107 vota pro, 19 kundra dhe 3 abstenime për heqjen e imunitetit të deputetit socialist Besnik Bare.
 • Sot, pritet tu hiqet imuniteti 3 deputetëve socialistë Kuvendi do të mblidhet sot për të hequr imunitetin 3 deputetëve socialistë Taulant Balla, Besnik Bare dhe Tom Doshi të cilët do të kalojnë nën hetimin Prokurorisë për ngjarjen e 21 janarit.
 • 3 deputetët socialistë diskutohen sot nga këshilli i mandateve dhe imuniteteve do të nisë sot shqyrtimin e kërkesës së prokurorisë për heqjen e imunitetit të tre deputetëve socialistë Tauland Balla, Besnik Bare dhe Tom Doshi. Në mbledhjen e Këshillit të Mandateve që do të zhvillohet sot në orën 10:00 pritet të japin argumentat e tyre të tre deputetët socialistë ndaj akuzave të prokurorisë
 • Mbledhja e këshillit të mandateve. Pritet heqja e imunitetit të 3 deputetëve socialistë pritet të thërrasë sot mbledhjen e këshillit të mandateve për të diskutuar heqjen e imunitetit të tre deputetëve socialistë Taulant Balla, Besnik Baraj dhe Tom Doshi. Këshilli i mandateve të Kuvendit në mbledhjen e sotme pritet të marrë në shqyrtim kërkesën e Prokurorisë së Përgjithshme për heqjen e imunitetit të tre deputetëve
 • Ina Rama shpjegon arsyet e 3 të arrestuarve gjatë konferencës për shtyp Për të sqaruar plotësisht pozicionin e deputetëve Besnik Baraj, Tom Doshi dhe Taulant Balla në raport me ngjarjet e datës 21.01.2011, për veprën penale të "Organizimit dhe pjesmarjes në grumbullime dhe manifestime të paligjshme", lind e domosdoshme kryerja e disa veprimeve hetimore
 • Gjykata e Tiranës ka prerë tre urdhër arrestet e para për ngjarjet e 21 janarit. Ndrea Prendi, Margarit Kume, Armando Kasaj "Prokuroria e Përgjithshme i ka kërkuar kuvendit dhënien e autorizimit për heqjen e imunitetit te deputetëve socialistë Besnik Baraj, Tom Doshi dhe Taulant Balla, me qellim hetimin e tyre", tha Ina Rama.
 • Dështon përpjekja e PS, Kastriot Islami mbetet në delegacionin në KiE Grupi parlamentar i PS-së votoi me shumicë votash për ç’regjistrimin e Islamit nga PS, ndërkohë që deputetët Arben Malaj, Tom Doshi, Marko Bello dhe Hazir Gashi, votuan kundër përjashtimit të tij. Dy deputetët Et’hem Ruka dhe Pandeli Majko abstenuan, ndërsa Ben Blushi dhe Andis Harasani nuk morën pjesë në mbledhje.
 • Përjashtimi, Islami rendit pse-të: Diktati i Ramës po shkatërron PS Ndërkohë katër deputetë socialistë kanë qenë kundër përjashtimit të deputetit Islami nga radhët e PS-së, mes tyre Arben Malaj, Marko Bello, Tom Doshi, si dhe abstenuan, deputetët Pandeli Majko e Et'hem Ruka.
 • Deputeti Kastriot Islami përjashtohet nga Grupi i PS Ndërkohë katër deputetë socialistë kanë qenë kundër përjashtimit të deputetit Islami nga radhët e PS-së, mes tyre Arben Malaj, Marko Bello, Tom Doshi, si dhe abstenuan, deputetët Pandeli Majko e Et'hem Ruka.
 • Antiamerikanizmi, ç’është ky!? Kush nuk e identifikon këtu Edi Ramën, liderin e socialistëve, biznesmenin Tom Doshi, si dhe makinerinë informative të së majtës, nuk di të lexojë as mbi rreshta. Ambasadori Arvizu, prononcimi i të cilit në këtë stil u quajt shokant nga shumëkush, nuk e bëri këtë që të injoronte kabllogramin e Wikiliks-it, as që publikisht
 • SHBA: Kërkuam ndaljen e bojkotit, Ruçi tha se PS s’pranon ultimatume Dokumenti i Wikileaks: Tom Doshi shumëzoi me 0, ambasadorin e SHBA Vizita e parë në Kosovë, Topi – SHBA: Nuk dua të dubloj Berishën Ambasada e SHBA: Në PD nuk e durojnë dot ndikimin e Topallit te Berisha
 • Withers përçon zërin e Blushit kundër Ramës në SHBA Dokumenti i Wikileaks: Tom Doshi shumëzoi me 0, ambasadorin e SHBA Vizita e parë në Kosovë, Topi – SHBA: Nuk dua të dubloj Berishën Ambasada e SHBA: Në PD nuk e durojnë dot ndikimin e Topallit te Berisha
 • Dokumenti i Wikileaks: Tom Doshi shumëzoi me 0, ambasadorin e SHBA Tiranë, 27 Gusht 2011 NOA/ Albana Qehajaj – Një raport i posaçëm për deputetin socialist Tom Doshi i është dërguar Departamentit të Shtetit nga ambasadori i mëparshëm Xhon Uidhërs.
 • Deklarimi tek ILDKP, sa është pasuria e Berishës, Ramës, Topit, Topallit, Bashës... Deputeti socialist Tom Doshi, rezulton me 2.7 milionë USD fitim nga shitja e një godine në Australi si dhe me 14.7 milionë euro nga shitje tjetër pasurie në Australi.
 • Lista e deputetëve që përfunduan në Prokurori Paulin Sterkaj, Tom Doshi, Eduart Shalsi, Sajmir Tahiri, Armando Prenga, Fatmir Xhafa, Besnik Bare, Gazmir Bizhga, Dashnor Peza, Taulant Balla, Fidel Ylli, Armando Subashi, Arben Ahmetaj, Artan Gace, Fatmir Toci dhe Blendi Klosi
 • Agravohet situata përballë KQZ, deputetët e PS përplasen me policinë Tiranë, 18 maj, NOA – Deputetët e Partisë Socialiste, Paulin Sterkaj, Tom Doshi dhe Gazmir Bizhga janë përplasur me kordonin e policisë së vendosur në KQZ.
 • Militantë dhe deputetë të PS mblidhen para KQZ Në mes të mbështetësve janë dhe deputetë të Partisë Socialiste, si Tom Doshi, Dashamir Peza, Paulin Sterkaj dhe Fatmir Toçi. Në orën 10:00 pritet që KQZ-ja të nis mbledhje për të marrë vendimin për numërimin e fletëve të votimit.
 • MB: Deklaratat e deputetëve socialistë tentativë për dëmtimin e procesit Tiranë, 7 maj 2011, NOA - Ministria e Brendshme reagoi para pak minutash mbi deklaratat e deputetëve të Partisë Socialiste Paulin Sterkaj dhe Tom Doshi, duke përgënjeshtruar ekzistencën e kartave të identitetit
 • PD, padi Ina Ramës: Po nxjerr dosjet në pazar Bumçi e solli këtë argumet pas marrjes në pyetje të deputetëve socialistë Paulin Stërkaj, tom Doshi e besnik Bare. Në këtë kontekst deputeti Bumçi tha se zonja Rama po boton në shtypin e opozitës dëshmi dhe dokumenta duke faktuar sikundër tha ai, se vazhdon rolin që ka marrë përsipër në skenarin
 • Tre deputetë të PS, përfundojnë në prokurori Paulin Stërkaj, Tom Doshi dhe Besnik Bare, janë përfaqësuesit e selirsë rozë, të cilët po merren aktualisht në pyetje nga hetuesit mbi informacionet që ata disponojnë rreth asaj dite. Burime zyrtare të prokurorisë thanë për agjencinë e Lajmeve NOA, se këta tre deputetë janë thirrur dhe marrë në pyetje si persona që kanë dijeni për ngjarjen
 • Pas Stërkajt e Doshit, edhe Bare në prokurori Tiranë, 11 shkurt, NOA – Pas paraqitjes së deputetëve socialistë, Paulin Stërkaj dhe Tom Doshi, sot në prokurorinë e Tiranës ka shkuar edhe deputeti i tretë i selisë rozë, për të dëshmuar mbi ngjarjet e dhunshme
 • Deputetët Stërkaj dhe Doshi në prokurori, dëshmojnë për 21 Janarin Tiranë, 11 shkurt, NOA – Deputetët socialistë, Paulin Stërkaj dhe Tom Doshi, janë thirrur sot nga organi i akuzës për të dhënë dëshminë e tyre mbi ngjarjet e dhunshme të 21 Janarit.
 • PD: Pse e paditëm deputetin Armand Prenga Disa muaj më parë prokuroria pushoi çështjen në ngarkim të deputetit socialist Tom Doshi, i cili gjatë zhvillimit të seancës plenare kishte kërcënuar me jetë deputetin e PD, Gent Strazimiri. Ngjarja e rëndë ndodhi në seancën e parë, që grupi i Partisë Socialiste vinte në sallën e seancave të Kuvendit, që pas dhunës së pashembullt të 21 janarit”
 • Grupi i PD padit Prengën në prokurori Disa muaj më parë prokuroria pushoi çështjen në ngarkim të deputetit socialist Tom Doshi, i cili gjatë zhvillimit të seancës plenare kishte kërcënuar me jetë deputetin e PD, Gent Strazimiri. Ngjarja e rëndë ndodhi në seancën e parë, që grupi i Partisë Socialiste vinte në sallën e seancave të Kuvendit, që pas dhunës së pashembullt të 21 janarit
 • Pjerin Ndreu dëshmon në Prokurori për 21 janarin Tiranë, 8 shkurt 2011, NOA- Në vijim të hetimeve të ngjarjeve të demonstratës së 21 janarit, është thirrur në Prokurorinë e Tiranës, Pjerin Ndreu.
 • Tom Doshi dëshmon në Prokurori Tiranë, 7 shkurt, NOA - Tom Doshi dhe Paulin Sterkaj janë dy deputetët e Partisë Socialiste që pritet të dëshmojnë sot në Prokurorinë e Tiranës në lidhje me ngjarjet e datës 21 janar.
 • Fillojnë demonstratat e PS në katër qytete Në Lezhë në krye të demonstruesve janë deputetët, Gjovalin Kadeli, Tom Doshi dhe demonstrues të tjerë. Pritet që në këtë protestë të vijnë qytetarë edhe nga qarku i Dibrës dhe ai i Korçës. a.
 • Grushti i shtetit U mblodhën për t’u shpërndarë nga baronët e krimit të organizuar në krye të PS-së Fidel Ylli, Tom Doshi, Sadri Abazi, Artan Dulaku, Koço Kokëdhima e të tjerë rreth 2 milion euro. Janë shpërndarë 1.
 • Berisha: Puçi shkaktoi dëme, të rikuperojmë imazhin Tiranë, 31 Janar, NOA – Në vend të zotit Lulëzim Basha, do të ishte Tom Doshi; në vend të zotit Bujar Nishani, do të ishte Spartak Ngjela etj. Këto kanë qenë pohimet e kryeministrit Berisha gjatë një mbledhje të Komitetit Ndërministror të Integrimit, duke komentuar sërish demonstratën e dhunshme
 • Lista e plotë, personat që do t’u hetohen telefonatat Tiranë, 29 Janar 2011 NOA/ Ervin Tirana – Komisioni Parlamentar Hetimor “Për hetimin e veprimtarisë së institucioneve shtetërore për zbulimin, identifikimin, përballimin, neutralizimin, pengimin dhe ndëshkimin
 • Berisha: Disponojmë të dhëna për puçin, u ish dhënë garanci për rënien e pushtetit Sipas kryeministrit disponohen të dhëna paraprake të posteve të qeverisë së re, ku sipas tij Ministria e Brendshme, do të drejtohej nga Tom Doshi, Ministrinë e Turizmit, do ta drejtonte sipas Berishës ai që u nxor nga dhoma e të plagosurit, ndërsa Drejtësinë çakalli që bërtiste, duke nënkuptuar
 • Raporti: Ja 10 deputetët më të pasur në Shqipëri, 8 të PS e 2 të LSI
 • Mjaft: Premtime të pambajtura dhe shkelje e rregullores së Kuvendit, më i pasuri i deputetëve nga opozita Në këtë raport publikohen edhe të dhënat e pasurisë së deputetëve, ku deputeti më i pasur me një distancë të madhe nga i dyti, rezulton të jetë deputeti Tom Doshi, me rreth 3 miliardë lekë. Po ashtu, gjatë kësaj periudhe nuk kanë munguar rastet e shkeljes së nenit 62 të Rregullores, sa i takon respektimit të etikës parlamentare.
 • Tom Doshi në Kuvend: Shkodrën e përmbyti qeveria Kjo ka qenë akuza e radhës e lëshuar nga deputeti socialist Tom Doshi gjatë seancës plenare, i cili përfaqëson zonën e Shkodrës në Kuvend, lidhur me situatën e përmbytjeve të javës së kaluar. Sipas tij, ato nuk do të kishin ndodhur aspak nëse qeveria nuk do t’i mbingarkonte kaskadat e hidrocentraleve me sa më shumë ujë, për të prodhuar sa më shumë
 • Mbyllet me grushte sesioni Parlamentar: “Molla e sherrit”, nenet e buxhetit Më i fundit ishte ai mes deputetit të PS-së, Tom Doshi, i cili kërcënoi deputetin e PD-së, Gent Strazimiri në replikat për hapjen e kutive të votimit të zgjedhjeve të 28 qershorit. Një tjetër ishte edhe ai mes deputetit të PS-së, Erion Braçe dhe atij të PD-së, Flamur Noka, për ligjin e auditit, gjatë të cilit pati edhe kërcënime
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar 5 milionë eurot e mia vijnë nga Tom Doshi Të përndjekurit, fondi për vitin 2010 arrin në 30 milion USD./e.gj/
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar Dashnor Peza deklaron se është rritës lopësh dhe ka një pasuri që kalon 1 milion dollarët, ndërsa Tom Doshi ka shtuar pasurinë me 7 milionë euro brenda një viti. Tituj të tjerë të kësaj gazete: Zbardhet urdhri i Ramiz Alisë për vrasjet në kufi Berisha uron Obamën për 4 korrikun Policia: Radarë në autostrada
 • Pasqyra E Shtypit Shqiptar TIRANË, 9 Qershor/ATSH/.- Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të shtypit shqiptar të publikuara të martën: Gazeta "Shqip" RUMANIA "BOMBË" NË TIRANË Presidenti rumun: Ti jepet statusi I minoritetit
 • Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Djeshme Nga Atsh Usaid: Qendra e licensimit shënon një epokë të re zhvillimi për sektorin publik e privat në Shqipëri Grupi PD-së dorëzon kallëzimin penal ndaj deputetit Tom Doshi Borchardt: Procedurat transparente të licencimit, inkurajim për investime të mëtejshme Berisha: Qendra kombetare e licensimit, nje histori e suksesshme
 • Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Sotme Nga Atsh Usaid: Qendra e licensimit shënon një epokë të re zhvillimi për sektorin publik e privat në Shqipëri Grupi PD-së dorëzon kallëzimin penal ndaj deputetit Tom Doshi Borchardt: Procedurat transparente të licencimit, inkurajim për investime të mëtejshme Berisha: Qendra kombetare e licensimit, nje histori e suksesshme
 • Grupi Pd-Së Dorëzon Kallëzimin Penal Ndaj Deputetit Tom Doshi TIRANË, 8 Qershor/ATSH/.- Grupi parlamentar i Partisë Demokratike depozitoi sot në Prokurori kallëzimin penal ndaj deputetit të Partisë Socialiste, Tom Doshi, i cili akuzohet se ka kanosur për shkak të detyrës
 • Balla: Padi penale për Berishën Depozitimi i padisë së Partisë Demokratike për deputetin Tom Doshi ka bërë që dhe Partia Socialiste të përgatis një padi për Kryeministrin e vendit. Është deputeti Taulant Balla ai që ka deklaruar sot para mediave se do të nis procedurat ligjore kundër Kryeministrit Berisha.