Lajme > Lajme Temash > Shtetet në SHBA
 

Hawaii

 • Gruaja amerikane me mbiemrin më të gjatë ndalohet nga policia. Problem qeveritar Sistemi i kompjuterave në qeverinë Hawaii do të përmirësohet deri në fund të vitit , duke lejuar që ajo të ketë emrin e saj të plotë në licencën e saj lëvizëse dhe kartë identiteti . Aktualisht dokumentacioni i saj i vetëm ka një version të cunguar të emrit të saj, për shkak se sistemi kompjuterik në Hawaii nuk mund të trajtojë më shumë
 • I jep gji fëmijës lakuriq duke bërë joga "E vërteta është që ne jetonim në një komunitet të vogël në Hawaii, ku veshja jonë ishte opsionale dhe yoga ishte një domosdoshmëri! Unë isha duke bërë gjërat që bëja çdo ditë, rutinën e përditshme, kur papritur vajza ime si një bizele e vogël erdhi dhe filloi të pinte qumësht ndërsa unë nuk
 • Abuzimi fizik gjatë fëmijërisë, sjell probleme me tiroiden në të ardhmen " tha bashkë-autoria e studimit Loriena Yancura, një profesore e asociuar për familje dhe në shkencat e departamentit të konsumit në Universitetin e Hawaii, në konferencën për shtyp. "Një rrugë e rëndësishme për kërkime në të ardhmen është e mundshme për të hetuar mosfunksionimin në prodhimin e hormonit e ''fight-or-flight''
 • Koreja e Veriut: Ka erdhur koha të lajmë hesapet me SHBA-në SHBA kontinentale dhe bazat në Hawaii, Guam dhe Korea e Jugut janë quajtur të gjithë si objektiva të mundshme. Raketat më të përparuara të Koresë së Veriut mendohet të jenë në gjendje për të arritur Alaskën, por jo pjesën tjetër të kontinentit amerikan.
 • Motra e 4-ët Kardashian një bukuri e rrallë Kendall nuk është e përqendruar vetëm në karrierën e saj të modelimit, pasi ajo është e vendosur të bëjë gjithashtu debutimin e saj aktrues, në Hawaii Five-O gjatë këtij muaji.
 • Ishujt Hawai mendohet se kanë shpëtuar nga cunami Një kërcënim cunami në zinxhirin e ishujve në Hawaii është ulur, pasi valët e larta nuk arritën të materializohen. Paralajmërimi është lëshuar pas një tërmeti me magnitudë 7,7 ballë që goditi brigjet perëndimore të Kanadasë.
 • Rover Curiosity zbulon një shkëmb të pazakontë "Këta lloje janë të përhapur në Tokë, në ishujt oqeanike të tilla si Hawaii, dhe St Helena, dhe Azores, dhe gjithashtu në zonat e luginave si Rio Grande dhe kështu me radhë pra, përsëri, nuk është e zakonshme, por ajo është shumë mirënjohur, "i tha bashkë hetuesi i misionit
 • Kim Kardashian, ka pozuar për Playboy. Jam ndier në siklet (FOTO) Aktualisht Kim ndodhet me të dashurin e saj Kanye West me pushime në Hawaii.
 • Britney Spears trupi i rinisë së përhershme Ajo është parë me burrin dhe 2 djemtë e saj, për një pushim disa ditor në plazhin e tyre të preferuar në Hawaii.
 • Leonardo DiCaprio shihet në Hawaii me të dashurën e re (FOTO) Atherë një djalë tepër i ri, me energji të reja, sot 37 vjeçari është duke pushuar me të dashurën e tij 23 vjeçare në brigjet Hawaii.
 • Megan Fox ndan surprizën nga plazhi Hawaii (FOTO) kishte mbajtur të fshehur shtatzaninë e saj me Brian Austin Green, nuk kishte se si ta fshihte më, kur ajo u shfaq me bikini gjatë pushimeve të saj në Hawaii. Çifti është parë në momente të ndryshme të mardhënies së tyre dashurore, si ai i puthte barkun pasi ndihej i lumtur për shtimin e familjes së tyre
 • Eddie Murphy dhe e dashura e tij e re (FOTO) Eddie ka dy fëmijë dhe së bashku me ta dhe të dashurën e tij të re po pushojnë në plazhet Hawaii.
 • Fotot më të bukura të valëve Fotografët Nick Selway, 28,dhe Pal CJ Kale, 35, kanë arritur të fotografojnë valët që përplasen dhe rrokullisen në një plazh tropikal në Hawaii. Ata përmes tyre duan të tregojnë të gjithëve se sa e bukur është Natyra dhe sa e bukur është jeta që ne jetojmë.
 • Sa shpejt lodhet Rihanna. Përsëri me pushime (FOTO) Përsëri me pushime në Hawaii. Rihanna është parë me pushime këtë fundjavë përsëri në plazhin Hawaii. Ajo si gjithmonë ka tërhequr vëmendjen e kamerave dhe kur e di se kamerat janë drejtuar drejt saj ajo di si dhe të marrë pozicionet për to.
 • Coco përdor të pasmet si balancë për të mësuar serf (FOTO) Gjatë pushimeve në Hawaii ajo përherë të parë ka prekur valët duke mësuar serf. Para se të futej në ujë për të praktikuar serf, ajo morri jashtë ujit, mësime se si duhet të vepronte nga një specialist serfi.
 • Rihanna heq rrobat e banjës në Hawaii (FOTO) Ylli 24 vjeçar ka treguar trupin e saj si dhe në një moment ajo ka hequr rrobat e banjës gjatë pushimeve në Hawaii. Foto të tjera nga momentet që ajo ka kaluar gjatë pushimeve, i ka postuar në faqen e saj.
 • Julia Roberts, 44 vjeç dhe nënë e 3 fëmijëve Pas promovimit të filmit Mirror Mirror ajo po bën ca ditë pushime në Hawaii. Aje shprehet se ndihet e kënaqur me fëmijët në shtëpi madje luan me ta dhe u bën surpriza që fëmijëve u pëlqejnë.
 • Indiana Evans dhe Brenton Thwaites, në filmin Laguna Blu (FOTO) Indiana Evans dhe Brenton Thwaites janë duke xhiruar skena të lagështa të filmit duke u përpëlitur në rërën e ishujve Hawaii. Ata duan të sjellin versionin e viteve 1980 të filmit që luhej me aktorët Brooke Shields dhe Christopher Atkins.
 • Llava e vullkanit shkatërron dhe shtëpinë e fundit Shpërthimi i Pu'u 'Ō'ō–Kpaianaha në ishullin e Hawaii filloi që në Janar të 1983 dhe deri tani nuk ka pushuar. Deri në janar 2011 rrjedha e lavës kishte mbuluar 47.
 • Marinsi amerikan homoseksual. Puthje publike Ai sapo ka zbritur është pritur nga i dashuri i tij ku i është hedhur në krahë duke u puthur në buzë gjatë përqafimit në Hawaii. Rreshteri Brandon Morgan e Oakdale, në Kaliforni, u kap si ai u hodh në krahët e të dashurit, që quhet Dalan Wells.
 • Nick Vujicic pa gjymtyrë dhe martesa e tij. Shpresë për të tjerët (FOTO) pabesueshëm për secilin nga ne që e shohim, oratori dhe frymëzuesi për njerëzit me aftësi të kufizuar dhe për këdo Nick Vujicic dhe gruaja e tij, në plazh në Hawaii, kënaqen si çdo çift tjetër në muajin e mjaltit.
 • Rihanna më në fund fluturon nga Hawaii drejt Los Angeles Por ajo që i ka zgjatur pushimet ka qënë Rihana e cila mund të themi që u harrua në ishujt Hawaii. Por, Rihana edhe pse ishte për pushime dhe duhej të rrinte larg mediave, dhe vëmendjes të tyre, ajo gjithnjë ka qenë aktive duke postuar fotografi nga momentet e pushimit, në rrjetin e
 • Rihana në Hawaii me kostum banjoje Hot ( FOTO ) Rihana e cila është duke pushuar në ishujt Hawaii, paraqitet me veshje argjendi Hot nën diellin e atjeshëm. Mezi-ka cossie - bërë nga rrjeta lakuriq dhe shirita pozicionuar në mënyrë strategjike ngjyrë argjendi - e tregon atë një super yll
 • Rihana në shtrat (FOTO) prezanton veshjet e reja Armani Reklamat e reja të veshjeve intime të Armanit që u prezantuan nga Rihana u cilësuan seksi për vitin 2011. Ajo duket më joshëse se kurrë duke korrur një sukses të dytë dhe këtë radhë jo më bionde por brune dhe tepër joshëse.
 • Sfidojnë vdekjen vetëm për të fotografuar vullkanin Një pasion për tu jetuar, ku çifti ka blerë dhe një shtëpi pranë vullkanit Kilauea në një ishull në Hawaii, por dhe për tu fotografuar (nga dita e takimit të tyre: viti 1986). r.b/NOA
 • “Ishull” gjigand plehrash kërcënon Paqësorin australian Tim Silverwood, i cili është kthyer në Sydney pasi mori pjesë në një ekspeditë ndërkombëtare nëpërmjet Paqësorit perëndimor, duke nisur nga Hawaii në Kanada, për të dokumentuar Gjirin Verior Paqësor.
 • Vullkani Kilauea dhuron spektakël Vullkani Kilauea, në Hawaii, është një shembull i jashtëzakonshëm i këtyre rasteve. Nga dita e mërkurë më datë 3 gusht ujëvara llave kanë dalë në mënyrë të pandërprerë nga krateri, i cili ndodhet në arkipelagun e Big Island.
 • Pushime super luksoze për Jusitn Biber dollarë për çdo natë Justin Bieber dhe të fejuarën së tij Selena Gomez, yllit të ri të Disney, të cilët i kanë lejuar vetes disa ditë relaksim në Maui të Hawaii. Të dy adoleshentët janë fotografuar në plazh, ku Selena është paraqitur me një bikini në ngjyrë rozë dhe si gjithmonë tepër të dashuruar me njëri tjetrin
 • Obama firmos në distancë ligjin kundër terrorizmit Një vit më parë ndërsa ndodhej me pushime në ishujt Hawaii, Barack Obama firmosi ligje të ndryshme të miratuara nga Kongresi Amerikan. Në rastin e “Patriot Act” apo ligjit të ri kundër terrorizmit kishte një skadencë të saktësuar mirë të afateve të hyrjes në fuqi të ligjit të ri, dhe afati
 • Hapësirë, dështon operacioni rus Satelitët, e nisur nga kozmodromi Baikonur në Kazakistan janë rrëzuar në Oqeanin Paqësor jo shumë larg nga Hawaii. Fatmirësisht nuk ka pasur viktima apo dëme të tjera pas aksidentit.
 • Bota e skërfit mban zi për vdekjen e Andy Irons, tre herë kampionin e botës Dallas, 4 nëntor NOA - Zi në botën e sërfit për vdekjen e Andy Irons, tre herë kampion i botës. Irons, 32 vjeçar nga Hawaii, u gjet i vdekur në një dhomë hoteli në Dallas.
 • Zbulohet një planet i ri i banueshëm Keck në ishujt Hawaii. Teleskopi i observatorit karakterizohet nga një spektroskop, i cili mundësonmatjen e saktë të shpejtësisë këndore të yjeve. Në këtë mënyrë është e mundshmetë përcaktohet nëse ekziston apo jo një planet.
 • Gary Hunt, fantastik në Seritë Botërore të Red Bull Cliff Diving 2010 në Meksikë Evropë për konkurrimin në Norvegji (Kragero-Fjord), Itali (Polignano a Mare) dhe Zvicër (Sisikon), përpara se të arrijnë në vendin e origjinës së sportit, Hawaii (USA), më 12 shtator për finalen e madhe.
 • Zonja e Parë e SHBA kërcënohet me vrasje, arrestohet 35-vjeçarja që tregoi tentativën Ajo gjithashtu thotë e dinte fare mirë se ku Obama do të qëndrojnë në Hawaii, dhe kjo ishte arsyeja që ajo kishte udhëtuar nga Bostoni - Massachusetts, në Hawaii, në shtator "për të vrarë një prestarë të familjes presidenciale - përkatësishtë bëhet fjalë për Zonjën e Parë Amerikane