Lajme > Lajme Ditore > Janar - Mars 2011
 

Lajmet e datës 16 Mars 2011

 • Shëndeti: Deti brenda në një dhomë E mërkurë, 16 mars 2011, NOA- “Deti brenda në një dhomë”, është emërtimi i produktit të limituar të dhomës “Aerosal” e realizuar nga Guillermo Mariotto.
 • Tiranë, një 17-vjeçare shfrytëzohet nga babai si prostitutë te Pallati i Kulturës Ky lajm është pjesë e paketës së shërbimeve për abonentët. Nëse doni të pajiseni me një emër përdoruesi dhe fjalëkalim që të përfitoni lajmet ekskluzive dhe shërbimet e tjera të Agjencisë NOA, dërgoni një kërkesë tek pr@noa.
 • Energji bërthamore? PO! - Vendet aziatike nuk heqin dorë nga energjia atomike Tiranë, 16 mars 2011, NOA - Shtetet aziatike të brezit të zjarrit në Paqësor jetojnë vërtet mbi vullkan. Me rregullsi të frikshme rajoni tronditet.
 • Libi, 4 gazetarë amerikanë deklarohen të zhdukur E mërkurë, 16 mars 2011, NOA- “New York Times” ka deklaruar të humbur katër gazetarët e saj të dërguar në Libi. Ky lajm është publikuar ditën e sotme nga kjo e përditshme amerikane, e cila ka thënë se reporterët kishin kontaktuar për herë të fundit me redaksinë nga qyteti i Ajdabijës, dy ditë
 • LSI çel nesër fushatën në kryeqytet, prezantohen emrat dhe synimet e 8 majit Tiranë, 16 mars 2011, NOA- Lëvizja Socialiste për Integrim pritet të zhvillojë ditën e nesërme në orën 17:00 tek "Pallati i Kongreseve" nisjen e fushatës për Kryeqytetin.
 • Topalli-Bekkering: Inkurajim përfaqësisë së gruas në vendimmarrje Tiranë, 16 mars 2011, NOA- Kryetarja e Parlamentit Jozefina Topalli u takua sot me Michelle Bekkering, Drejtoreshën e Rrjetit demokratik të grave të Institutit Ndërkombëtar Republikan, (IRI) me qendër në Uashington.
 • Meta në Lezhë: 8 maji festa e votës së lirë, vazhdimësia e projekteve të mëdha Lezhë, 16 mars 2011, NOA- Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta në kuadër të takimeve paraelektorale ditën e sotme u ndal në Lezhë së bashku me kryetarin e kësaj partie në këtë rreth, Viktor Tusha.
 • FDBK: Shqiptarët s'do ta durojnë dhe as tolerojnë ricopëtimin e Kosovës Tiranë, 16 Mars 2011 NOA - Fronti Demokratik i Bashkimit Kombëtar, reagoi sot ndaj Raportit të Grupit Ndërkombëtar të Krizave nr. 211) duke iu referuar një rekomandimi që FDBK thotë se është krejtësisht absurd dhe proserb.
 • Topalli: Identiteti i shqiptarëve simbolizohet në Kompleksin e ri parlamentar Tiranë, 16 mars 2011, NOA- Në kuadër të vizitave në ambientet e Kryesisë së Kuvendit për të parë ekspozitën e maketeve të Kompleksit të ri parlamentar, të pranishëm kanë qenë qytetarë, studentë dhe pedagogë.
 • Shqipëria nuk është Egjipt Shqipëria nuk është Egjipt. Shqipëria nuk është Tunizi. Shqipëria sigurisht nuk është as Libi. E pikërisht për këtë arsye shqiptarët meritojnë që të kenë një shoqëri dhe një qeveri ku ministri i brendshëm largohet pasi vret demonstruesit siç bëri Ministri i Brendshëm i Ben Aliut në Tunizi
 • Delegacioni francez informohet për krizën politike në vend Shkup, 16 Mars 2011 NOA/ Zulejha Ramadani - Kryetari i Demokracisë së Re, Imer Selmani dje ka realizuar një takim me delegacionin francez të kryesuar nga Atasheu administrativ për çështje strategjike pranë Ministrisë së Mbrojtjes së Francës, Renaud Dorlhiac.
 • Thaçi: Rritje e pagave deri në 50 %, punëtorët do të kenë standardet e Evropës Prishtinë, 16 mars 2011, NOA- Qeveria e Kosovës, nën drejtimin e kryeministrit Hashim Thaçi ka zhvilluar mbledhjen e saj të radhës. Gjatë saj është miratuar Plani vjetor i Punës së Qeverisë për vitin 2011; Strategjia Legjislative për vitin 2011; Plani i Veprimit për Partneritetit Evropian
 • Parashikimi i motit për 17 Mars 2011 Tiranë, 17 mars 2011, NOA - Dita e enjte do te karakterizohet nga vranësira dhe shira ne te gjithe territorin shqiptar ku shira me intensitet te larte do te kete ne veri dhe veriperendim ndersa me vranesira dhe shira te dobet do te jete ne pjesa tjetër e vendit.
 • EULEX, fletëarrest për ish-ministrin Fatmir Limaj, dyshohet për krime lufte Prishtinë, 16 mars 2011, NOA- Ish-ministri i Transportit në Kosovë Fatmir Limaj dyshohet për krime lufte dhe lidhur me këtë fakt ndaj tij policia e EULEX-it ka bërë gati një fletëarrest.
 • "Geopolitics and the Balkans" Subscribers only. Please send your request: pr@noa. al Ljubljana, March 16, 2011 NOA - In the framework of the "West Balkans and the EU" lecture cyle the International Institute for Middle-East and Balkan Studies (IFIMES) present the lecture delivered by retired
 • Qeveria Amerikane dhe ICITAP, i dhuron Policisë së Shtetit jelekë anti-plumb Tiranë, 16 mars 2011, NOA- Qeveria Amerikane nëpërmjet programit ICITAP i ka dhuruar Policisë së Shtetit një sasi të konsiderueshme jelekësh anti-plumb.
 • ICTY donates books to Kosovo Universities and Centre for Human Rights Hague, March 16, 2011 NOA - The Tribunal today made a significant donation of legal journals to the Law Faculty libraries of the Universities of Pristina and Prizren as well as to the Centre for Human Rights, which is located at the University of Pristina.
 • Tribunali i dhuron libra Universiteteve të Kosovës Hagë, 16 mars 2011 NOA - Tribunali iu dhuroi një numër të konsiderueshëm revistash juridike bibliotekave të Fakulteteve Juridike të Universiteteve të Prishtinës dhe Prizrenit si dhe Qendrës për të Drejtat e Njeriut të Universitetit të Prishtinës.
 • Rama: Vetëm PS rikthen shpresën dhe i nxjerr nga burgu i padrejtësisë shqiptarët Pukë, 16 mars 2011, NOA- (Update) Gjatë takimit të zhvilluar në qytetin e Pukës me qytetarët e zonës, kryesocialisti Edi Rama i cilësoi zgjedhjet e 8 majit si rikthimin e shpresës për shqiptarët.
 • Njohja e Qeverisë Për ata që thonë se do të bëhet fjalë vetëm për çështje teknike, përgjigjja është edhe më e qartë: eventualisht dimensionet e vulave të doganave mund të konsiderohen çështje teknike, por sigurisht jo edhe ajo që do të shkruhet në ato vula
 • Skandali, Rama: Banda që lejoi kontrabandën e naftës është në qeveri Pukë, 16 mars 2011, NOA – “Skandali i naftës dhe veprimtaria kriminale e kësaj bande përbëjnë një kulm të padrejtësisë, deklaroi sot nga Puka shefi i opozitës Edi Rama, duke akuzuar se ata që i hapën rrugën kontrabandës së naftës janë në tryezën e qeverisë.
 • Tiranë, dhunë mes fqinjëve për jashtëqitjen e qenit Tiranë, 16 Mars 2011 NOA - Jashtëqitja e qenit ka futur në sherr dy fqinjë të cilët kanë përfunduar më pas në polici. “Qeni yt bo m... pranë derës së shtëpisë sime.
 • ICITAP Facilitates Donation of Bullet-Resistant Vests to the Albanian State Police Subscribers only. Please send your request: pr@noa. al Tirana, March 16, 2011 NOA - At a ceremony held today at the Albanian State Police Headquarters, Deputy Chief of Mission of U.
 • Pas 16 orë rrethimi në pyll, kapet zjarrvënësi Jetmir Lakja Shkodër, 16 mars 2011, NOA – Kapet në flagrancë Jetmir Lakja (Kraja), njeriu që i vuri zjarrin një dyqani në fshatin Oblikë të Shkodrës në orët e mesnatës së mbrëmshme.
 • Shkodrani, 16 orë rezistencë me Kallash policisë Kapet autori i zjarrvënies së qëllimshme, pasi ishte i rrethuar nga shërbimet policore që prej 16 orëve Shkodër, 16 Mars 2011 NOA – Plot 16 orë ka rezistuar ndaj forcave policore një person i cili me Kallashnikov i vuri zjarrin një dyqani dhe më pas bëri rezistencë ndaj policisë
 • BE dhe delegacioni kosovar: Dakort për konsultimet e axhendës së dialogut Prishtinë, 16 mars 2011 , NOA – Bashkimi Europian dhe autoritetet e larta të Kosovës janë shprehur të njëmendtë për vazhdimin e konsultimeve për finalizimin e axhendës dhe për mbarëvajtjen e procesit të dialogut teknik mes Kosovës e Serbisë.
 • Topi me ambasadorët: Të respektohen detyrimet kushtetuese për zgjedhjet e 8 majit Tiranë, 16 mars 2011, NOA – Presidenti i Republikës Bamir Topi dhe Ambasadorët e SHBA-ve, BE-së dhe OSBE-së i kanë bërë thirrje klasës politike që të respektohen të gjitha detyrimet kushtetuese dhe ligjore në zgjedhjet vendore të 8 majit.
 • Aksident rrugor tek “21 Dhjetori” Tiranë, 16 Mars 2011 NOA – Një aksident rrugor ka ndodhur para pak minutash në vendin e quajtur “21 Dhjetori”, raporton një bashkëpunëtor i agjencisë NOA në vendin e ngjarjes.
 • Bekkering: Topalli, politikania e suksesshme që s’harron të jetë grua Tiranë, 16 mars 2011, NOA – Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli tha sot se në luftën kundër dhunës në familje Parlamenti ka luajtur një rol lider.
 • Zgjedhjet e 8 majit, Topi takon ambasadorët Arvizu, Sequi e Wollfarth Tiranë, 16 mars 2011, NOA – Kur jemi më pak se një muaj nga nisja e fushatës zgjedhore për zgjedhjet vendore të 8 majit dhe kur dialogu politik mes mazhorancës dhe opozitës ende nuk ka nisur, Presidenti i Republikës Bamir Topi ka thirrur këtë pasdite në një takim Ambasadorin amerikan Aleksandër Arvizu
 • Skandali i karburantit, METE heq licencën e Albanian Airlines dhe 4 kompanive Tiranë, 16 mars 2011 NOA - Ministria e Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës vendosi sot heqjen e licencës për 4 shoqëri të tregtimit të karburanteve dhe pezullimin e veprimtarisë me 30 ditë për 7 shoqëri të tjera, pasi aktiviteti ekonomik i tyre nuk zhvillohej në përputhje me ligjin në fuqi.
 • 16 efektivë të policisë do trajnohen në Hungari Tiranë, 16 mars 2011, NOA - 16 efektivë të strukturave të ndryshme të Policisë së Shtetit, do të marrin pjesë në sesionin e 80-të të trajnimit që zhvillohet në Akademinë Ndërkombëtare të Zbatimit të Ligjit (ILEA) në Hungari.
 • PD: Dje sovjetiku Rama u turr kundër flamurit të NATO-s Tiranë, 16 mars 2011, NOA – Deputeti i Partisë Demokratike Gerti Bogdani duke iu referuar protestës së mbrëmshme të opozitës kushtuar trevjetorit të tragjedisë së Gërdecit ku humbën jetën 26 vetë e akuzoi Kryetarin e Partisë Socialiste Edi Rama se si një pinjoll i ish-bllokmenëve iu turr dje flamurit
 • PS: Flet për luftë kundër drogës i akuzuari për vjedhje e vrasje Tiranë, 16 mars 2011, NOA – Ndërkohë që ministri i Brendshëm Lulzim Basha deklaroi sot se në luftën kundër drogës do të ketë zero tolerancë, ka reaguar selia rozë, duke i rikujtuar ministrit se është nën akuzë për dy vepra penale, për vjedhje e vrasje.
 • Topi: Në një demokraci edhe romët të barabartë mes të barabartëve Tiranë, 16 mars 2011, NOA – Presidenti i Republikës Bamir Topi dënoi sot forcërisht dhunën e ushtruar ndaj familjeve rome dhe sidomos ndaj fëmijëve në fund të muajit shkurt, kur rreth 300 anëtarë të familjeve rome u shpërngulën forcërisht nga një zonë periferike e kryeqytetit.
 • Basha: Tolerancë zero ndaj dogës në kryeqytet Tiranë, 16 mars, NOA - Ministri i Brendshëm Lulzim Basha deklaroi sot se forcat e policisë do të luftojnë në maksimum për të ulur nivelin e konsumimit dhe tregtimit të lëndëve narkotike në kryeqytet.
 • Arrestohet se nuk pagoi taksat Korçë, 16 mars, NOA – Policia e Korçës ka arrestuar pas tre vitesh një 49-vjeçar i cili kërkohej pasi nuk kishte paguar taksat. Korrespodenti i Agjencisë NOA raporton se personi i ndaluar dje nga policia është Arian Hafesllari, banues në fshatin Vërdovë të Pogradecit.
 • PS: Kontrabanda e naftës, nën kujdesin e veçantë të Berishës Tiranë, 16 mars, NOA - Partia Socialiste ka akuzuar sot kryeministrin Sali Berisha si personin e përfshirë direkt në kontrabandën e naftës “Virgine”.
 • Djeg lokalin dhe qëllon me armë, në kërkim 40-vjeçari Shkodër, 16 mars, NOA – Një 40-vjeçar është shpallur në kërkim nga policia e Shkodrës pasi ka djegur lokalin e bashkëfshatarit të tij. Korrespodenti i Agjencisë NOA në Shkodër raporton se personi i shpallur në kërkim është Jetmir Lakja (Kraja), banues në fshatin Oblikë.
 • Arrestohet 5 të rinj, kryen tre vjedhje brenda një dite Shkodër, 16 mars, NOA – Policia e Shkodrës ka arrestuar pesë të rinj, të cilët brenda një ditë kanë kryer tre vjedhje. Korrespodenti i Agjencisë NOA raporton se të rinjtë e arrestuar janë; Gentian Emini, 28 vjeç, banues në Kavajë Ali Muça, 20 vjeç banues në Peqin, Valentin S.
 • Imami: Shqipëria, rol pozitiv në rajon Mal i Zi, 16 mars, NOA - Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami deklaroi në takimin e ministrave të mbrojtjes së Ballkanit se Shqipëria do të vazhdojë të ketë rol pozitiv në rajon.
 • OSBE, SHBA e BE: Dhuna ndaj romëve të mos përsëritet më Tiranë, 16 mars NOA – Dhuna dhe dëbimi i rreth 50 familjeve rome nga banesat e tyre në periferi të Tiranës, pak ditë më parë, ka rritur shqetësimin e organizatave dhe selive diplomatike ndërkombëtare për respektimin e të drejtave të njeriut në vend.
 • OSCE, U.S. and EU urge Albanian authorities Subscribers only, send your request at pr@noa.al OSCE, U.S. and EU urge Albanian authorities to investigate removal of Roma families, provide social assistance to displaced
 • Franca tërheq gazetarët nga Japonia Paris, 16 mars, NOA - Mediat franceze kanë njoftuar sot se pjesa më e madhe e gazetarëve të tyre, që gjenden në Japoni, janë larguar nga ky vend, për shkak të problemeve që mund të shfaqen nga radioaktiviteti.
 • Speciale - Festa e Verës 2011 në Elbasan Elbasan, 15 Mars 2011 NOA - Festa e verës solli një atmosferë festive për qytetarët e Elbasanit me koncert me këngëtarët më në zë të muzikës shqiptare Maja, Altin Goci, Valbona Mema, Frederik Ndoci, Elvana Gjata etj.
 • Ndalohet 50-vjeçarja, grabiti varësen e floririt Korçë, 16 mars, NOA – Një grua 50 vjeçare është ndaluar nga policia e Korçës pasi dyshohet si autore e grabitjes së një varëse floriri. Qytetarja me inicialet F.
 • Arvizu: Nuk ka kohë për ndryshime në Kod Lushnjë, 16 mars, NOA - Ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu ka deklaruar sot se afrimi i zgjedhjeve lokale nuk krijon mundësi për ndërhyrje në ligjin zgjedhor.
 • “Kam parë UFO në qiejt e Londrës” Londër, 16 Mars NOA - Dy fotografi në harkun e pak sekondave: në një prej të dyjave shfaqet një objekt tepër misterioz në qiell. Po hëna? Një refleks i aparatit fotografik?
 • Lufta kundër drogës, 7 mijë kg hashash në 2010 Tiranë, 16 mars, NOA – Vetëm gjatë vitit 2010 policia ka arritur të sekuestrojë rreth 7 mijë kilogramë hashash dhe të zbulojë 170 parcela ku kultivohej lënda narkotike.
 • Berisha: Tekste shkollore falas për fëmijët e emigrantëve Tiranë, 16 mars, NOA Update – Tekstet shkollore duhet të shpërndahen falas nga ana e autoriteteve mësimore për fëmijët e emigrantëve. Një fakt të tillë e ka bërë me dije kryeministri Berisha gjatë mbledhjes së sotme të qeverisë, duke e publikuar këtë si masën më të re lehtësuese të marrë prej
 • Qeveria fal detyrimet e energjisë elektrike, deri në privatizimin nga CEZ Tiranë, 16 mars, NOA Update – Falja e detyrimeve të papaguara të energjisë elektrike, për periudhën deri para momentit që sektori i shpërndarjes së energjisë të privatizohej nga austriakët CEZ, ka qenë nisma e radhës që kryeministri Berisha ka komunikuar gjatë mbledhjes së sotme të qeverisë.
 • Qeveria, 100 mijë USD ndihmë për Japoninë Tiranë, 16 mars, NOA – Qeveria shqiptare do të akordojë një fond prej 100 mijë dollarësh si ndihmë për Japoninë e shkatërruar nga tërmeti dhe tsunami i ditës së premte.
 • Maqedoni, zbulohet automobili që shkon me ujë Shkup, 16 mars, NOA - Inovacionet nuk janë të rralla gati në të gjitha fushat e shkencës dhe shumë herë kalojnë heshtazi pa kurrfarë buje, gati nuk merret vesh për ato inovacione që janë mjaft të dobishme.
 • Rivendosja e raporteve me SHBA, ditë historike për kombin Nga Sali Berisha* Ne nderojmë një datë të veçante, një ditë historike në marrëdhëniet e Shqipërisë dhe kombit shqiptar me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kombin e madh amerikan, shtyllën kryesore të lirisë në botë.
 • Inter mund Bajernin, italianët spektakël para gjermanëve Mynih, 16 mars, NOA – Një spektakël të vërtetë ka dhuruar ndeshja e mbrëmshme mes ekipit italian të Interit dhe atij gjerman të Bajernit të Mynihut.
 • BE: Reforma e Euros, kërkon rregulla më të rrepta Berlin, 16 mars, NOA - Hap pas hapi, shtetet anëtare të Bashkimit Evropian, po i afrohen reformës së euros. Këtë të martë ata miratuan rregulla më të rrepta për të ashtuquajturin Pakt të Stabilitetit dhe të Rritjes.
 • BE: Frika post-Japoni, të testohen 143 centralet atomike që kemi Bruksel, 16 mars, NOA – Duke u tronditur nga ajo që ndodhi në Japoni me centralin Fukushima, Bashkimi Evropian duket se ka pësuar një shok të vërtetë në lidhje me çështjen e sigurisë së centraleve bërthamore.
 • Japonia ngre duart përpjetë: SHBA-BE, na ndihmoni! Tokio, 16 mars, NOA – Pasi ka treguar mjaft durim dhe maturi në përballimin e emergjencës së krijuar nga tërmeti dhe tsunami i javës së kaluar, duket se Japonia është dorëzuar dhe kërkon tashmë ndihmë nga shtetet e fuqishme të botës.
 • Elisabeth Klatzer: Më shumë para për gratë, nga pushteti vendor Tiranë, 16 Mars, NOA- Më shumë se 100 përfaqësues të pushtetit qendror dhe vendor, përfaqësues të organizatave ndërkombëtare, partnerë dhe donatorë u mblodhën në Tiranë për të diskutuar dhe ndarë praktikat më të mira se si pushteti vendor mund të adresojë më mirë të drejtat dhe nevojat e grave, burrave
 • Gjykata e Përmetit çon kombësinë në Kushtetuese Përmet, 16 mars, NOA- Pas gjykatës së Sarandës, një tjetër gjykatë në vend, i ka drejtuar kërkesë Gjykatës Kushtetuese për rishikimin e ligjit “Për gjendjen civile”, në kuadrin e problematikës së ndryshimit të kombësisë së qytetarëve.
 • Pasqyra e Shtypit, 16 Mars 2011 Tiranë, 16 mars, NOA - Gazetat shqiptare paraqesin listat paraprake të kandidatëve të PD dhe PS për zgjedhjet e 8 Majit, sikundër paraqesin edhe mesazhin e politikës amerikane ndaj asaj shqiptare në 20-vjetorin e marrëdhënieve SHBA-Shqipëri.
 • SHBA: Urgjent ndërhyrje ushtarake në Libi! Uashington, 16 mars, NOA – Zgjidhja e situatës së konfliktuar në Libi, paraqet nevojën urgjente për të formuluar një strategji politike. Ky ka qenë reagimi më i fundit i mbërritur nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, lidhur me Libinë, duke pohuar se vendi arab i Afrikës Veriore paraqet nevojën
 • Gruevski-Cërvenkovski, përballje me kushtet për krizën maqedonase Shkup, 16 mars, NOA – Edhe pse u mblodhën në një takim të përbashkët që zgjati mbi 10 orë, liderët e politikës maqedonase, nuk arritën dot që të konkludojnë diçka konkrete lidhur me zgjedhjet e parakohshme në vend.
 • EULEX: Ekziston baza e mjaftueshme për hetimet mbi trafikun e organeve Strasburg, 16 mars, NOA - EULEX-i ka kapacitete të mjaftueshme dhe mandat për të bërë hetime mbi akuzat për trafik organesh të paraqitura në raportin e Dick Marty.
 • Kundrejt politikës së rrejshme morale Nga Bujar Plloshtani Duhet shkoqur ta dimë se çfarë kërkoj unë nga politikani: në radhë të parë ai të spostohet nga fjala që vesh gjykim demagogjik, dhe e dyta të heqë dora përfundimisht nga përfitimi i paligjshëm; por të thellohet më tepër ndaj veprimit të ndërgjegjshëm mbi
 • Reali konfirmon Murinjon Madrid, 16 Mars NOA - Angli mund të presë pasi Hose Murinjo do të jetë trajneri i Real Madrid dhe për sezonin e ardhshëm. Sipas “Marca”, faktikisht, presidenti Florentino Perez ka vendosur të konfirmojë edhe një herë tjetër “Special One”, pra për sezonin 2011-12 në drejtim të klubit.
 • Irina, një tjetër paraqitje seksi Madrid, 16 Mars NOA - Irina Shayk ka fluturuar në Madrid për të prezantuar koleksionin e ri të këpucëve Xti. Modelja është treguar tepër seksi kundrejt fotografëve dhe si gjithmonë me një buzëqeshje të stampuar në fytyrën e saj.
 • Motorola Gleam, pasardhësi i RAZR V3 SHBA, 16 Mars NOA - Eleganti Motorola Gleam, pasardhësi i RAZR V3 që është njoftuar muajin e kaluar, do të debutojë këto ditë dhe në tregun italian, më një çmim i cili është tepër interesant pasi bëhet fjalë për 99 euro.
 • Atlantis i “zhdukur” nga një cunami SHBA, 16 Mars NOA - Atlantis mund të ndodhet në veri të Cadice, e “varrosur” nën një moçal. Sipas një grupi shkencëtarësh amerikanë një cunami ka “zhdukur qytetin”.
 • Gjermani, tekniku Loew rinovon sërish Gjermani, 16 Mars NOA - Federata e Futbollit në Gjermani (Dfb) ka njoftuar se tekniku i përfaqësueses Joachim Loew ka rinovuar kontratën e tij deri në më 31 korrik të vitit 2014.
 • Pornostarja tenton vetëvrasjen Los Anxhelos, 16Mars NOA - Ka bërë shfaqjen e saj në skenat e televizionit gjatë muajit janar dhe kjo pas një feste që ka kaluar me bazë kokaine dhe seks “non-stop” së bashku me aktorin Charlie Sheen.
 • Parker-Tomei mes martesave dhe gënjeshtrave Nju Jork, 16 Mars NOA - nuk kërkon të heqë dorë aspak nga romantizmi i saj. Aktorja faktikisht do të jetë protagoniste me Marisa Tomei në komedinë “Married and Cheating”.
 • Largohet nga dyqani i berberit pas një agresioni Stamford, 16 Mars NOA - Fotoja e tij ka përfunduar në të gjitha gazetat: është kryer menjëherë pas arrestimit të David Davis, i akuzuar për plagosjen e një klienti më një palë gërshërë, në dyqanin e berberit në të cilin po priste flokët e tij.