Lajme > Lajme Ditore > Janar - Mars 2011
 

Lajmet e datës 28 Janar 2011

 • Aksident fatal, vdes fëmija, 7 plagosen Tiranë, 28 Janar 2011 NOA/ Ervin Tirana – Një fëmijë vetëm dy vjeç ka humbur jetën tragjikisht mbrëmjen e sotme pas një aksident fatal që ndodhi në Urën e Tapizës pranë kryeqytetit.
 • Rama: Ku qëndron keqkuptimi me “21 janarin” Tiranë, 28 Janar 2011 NOA/ Ervin Tirana – Në atë që ndodhi më 21 janar 2011 ka një keqkuptim që lidhet me peshën që ka ajo ditë ku u vranë tre vetë dhe u plagosën mbi 100 të tjerë në demonstratën e dhunshme të opozitës.
 • Policia: Në tubimin e PS, 6 mijë të pranishëm Tiranë, 28 Janar 2011 NOA – Në tubimin e sotëm homazh të opozitës, sipas policisë shqiptare merrnin pjesë jo më shumë se gjashtë mijë njeërëz.
 • Më 31 janar PE diskuton situatën në Shqipëri E enjte, 28 janar 2011, NOA- Në ditën e fundit të muajit janar, Parlamenti Europian do të disktuojë situatën e trazuar që ekziston në Shqipëri prej 8 ditësh.
 • Policia: Demonstrata-homazh u zhvillua paqësisht, nuk pati të lënduar Tiranë, 28 janar 2011, NOA- Pak më parë Policia e Shtetit shpërndau për mediat një deklaratë për shtyp, lidhur me demonstratën-homazh të socialistëve.
 • Papandreu: Greqia së shpejti del nga kriza E premte, 28 janar 2011, NOA- Kryeministri i Greqisë, Jorgos Papandreu, ka deklaruar se Greqia shumë shpejt do të dalë nga kriza falë nismave të marra nga qeveria për një hap të tillë.
 • Haxhinasto: Shqipëria, kontribut të veçantë në rajon E enjte, 28 janar 2011, NOA- Zëvëndës kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Edmond Haxhinasto ditën e sotme ka marrë pjesë në ministerialin e SEECP në Malin e Zi.
 • Haxhinasto: Ne, kontribut të veçantë në rajon E enjte, 28 janar 2011, NOA- Zëvëndës kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Edmond Haxhinasto ditën e sotme ka marrë pjesë në ministerialin e SEECP në Malin e Zi.
 • Donatorët e huaj: Rrezikohet e ardhmja ekonomike Tiranë, 28 Janar 2011 NOA/ Ervin Tirana – “Tensionet e vazhdueshme mund të kenë mbi arritjet aktuale të vendit, mbi mjedisin e biznesit si dhe mbi zhvillimin e ardhshëm e të qëndrueshëm ekonomik dhe njerëzor”.
 • Vdes nëna e djalit të Cristiano Ronaldos E premte, 28 janar 2011, NOA- Nëna e djalit të vogël të Cristiano Ronaldo mësohet të ketë vdekur. Ndonëse nuk është konfirmuar zyrtarisht, motra e futbollistit të Real Madridit, Cristiano Ronaldo, Katia Aveiro, 33-vjeçare, thotë se nëna e djalit të vogël të lojtarit është e vdekur.
 • Kriza parlamentare prek Maqedoninë, opozita bojkoton Shkup, 28 janar 2011, NOA- Kriza parlamentare duket se po troket edhe në Maqedoni Ky fakt duket se vjen pas vendimit të opozitarëve të LSDM-së për të bojkotuar punën e Kuvendit të Maqedonisë.
 • Përfundon misioni i FA në Afganistan. Ministri Imami: Ju i dhatë nder dhe lavdi vendit Tiranë, 28 janar 2011, NOA- Ditën e sotme u kthyen në Shqipëri, kontigjenti i 3-të shtesë Komando dhe kontigjenti i 7-të i Batalionit Malor, Vau-Dejë, të cilët prej 6 muajsh shërbyen me mision në Heart të Afganistanit.
 • PSE: Ndal presionit ndaj Prokurorisë, të nisë dialogu E premte, 28 janar 2011, NOA- Partia e Socialistëve Europianë, nëpërmjet një deklarate për mediat bëri thirrje që të vendoset dialogu politik dhe qetësia në Shqipëri.
 • Rama: Do të ngremë popullin në këmbë, për të hapur një kapitull të ri Tiranë, 28 janar 2011, NOA- (Update) Në konferencën e mbajtur pak më parë për mediat, kreu i opozitës Edi Rama tha se, lidhur me dialogun politik, nuk hezitohet për një hap të tillë.
 • Arrestohet në SHBA shqiptari me pasaportë false Nigara Falls (SHBA), 28 janar 2011, NOA - Një qytetar shqiptar është arrestuar sot në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për falsifikim dokumentesh dhe keqpërdorim të mjeteve të identifikimit.
 • PD: Rama tregoi se është përgjegjësi i vetëm i puçit Tiranë, 28 janar 2011, NOA- Deputeti demokrat Aldo Bummci pak minuta më parë reagoi lidhur demonstratën-homazh. “Sot u bëmë dëshmitar të një skenari tjetër ku ideatori i dhunshëm i 21 janarit u kthye te vendi i krimit”, u shpreh Bumçi.
 • Rama: Nuk merremi me zgjedhjet e 8 majit Tiranë, 28 janar 2011, NOA- (Update) Në vijim të fjalës së tij kreu i opozitës Edi Rama deklaroi se, opozita do të vazhdojë protesta për zgjedhje të parakohshme.
 • Demonstrata e 21 janarit, 5 ditë afat për provat Tiranë, 28 Janar 2011 NOA/ Ervin Tirana - Në selinë e Kryesisë së Kuvendit Komisioni Parlamentar Hetimor “Për hetimin e veprimtarisë së institucioneve shtetërore për zbulimin, identifikimin, përballimin, neutralizimin, pengimin dhe ndëshkimin e veprimit të organizuar kriminal për dhunimin e institucioneve
 • Anti-government protest Subscribers Only Tirana, January 28, 2011 NOA - Tens of thousands of Albanians holding flowers and candles marched silently through Albania's capital Friday in a peaceful anti-government demonstration to honor three opposition supporters shot dead during a
 • Çelet OpenLeaks, faqja rivale e WikiLeaks Çelet OpenLeaks, faqja rivale e WikiLeaks. Daniel Domshait Berg, një nga themeluesit e WikiLeaks-it, tha se ka filluar aktivitetin OpenLeaks, një faqe interneti rivale e WikiLeaks-it.
 • Rama: I kërkoj SHBA e BE, të mos tolerojnë Tiranë, 28 janar 2011, NOA – Post-demonstratës homazh për nderimin e tre viktimave të 21 janarit, në një konferencë të posaçme në dy gjuhë, Kryetari i opozitës Edi Rama nisi në anglisht sot apelin e tij për ndërkombëtarët, partnerët dhe miqtë e Shqipërisë që në emër të kësaj Shqipërie që u pa sot
 • Protestuesit hyjnë në sheshin kryesor të Kajros Kajro, 28 Janar 2011 - Mijëra protestues anti-qeveritarë kanë dëbuar nga sheshi kryesor i Kajros policët duke i sulmuar me gurë, xhama dhe shkopinj.
 • Të mundësh kancerin Një projekt i ri mundëson mbrojtjen nga kanceri i qafës së mitrës për gratë shqiptare Tiranë, 28 Janar 2011 NOA - Ne kuadrin e muajit ndërkombëtar te luftës kundër kancerit te qafës se mitrës tek gratë, Fondacioni Vodafone Albania dhe një spital privat, nëpërmjet programit
 • Joint Declaration of Development and Integration Partners in Albania Subscribers Only Tirana, January 28, 2011 NOA – “We have been following with deep sorrow and growing concern the recent tragic events in Tirana and the increase in political tension in the country”.
 • Vodafone, oferta të reja për shërbimin 3G Tiranë, 28 Janar 2011 NOA - Rrjeti 3G tashmë është shtrirë në Tiranë dhe sipas burimeve nga kompania e fuqishme globale Vodafone , rrjeti 3G do të mbulojë brenda pak muajve të ardhshëm Durrësin, Shkodrën, Vlorën, Beratin, Fierin, Elbasanin dhe Korçën, për t’u shtrirë gradualisht në të gjithë vendin
 • Aderholt: Udhëheqësit politikë të zgjedhin dialogun institucional Oslo, 28 janar 2011, NOA – Kongresmeni amerikan Robert Aderholt ka deklaruar sot se një hetim i plotë i ngjarjeve që ndodhën në 21 janar do të ndihmonte shumë në shmangien e akteve të tjera të dhunshme dhe qetësimin e situatës në vend.
 • Topi-Ignatavicius: Kyç për situatën, dialogu politik dhe hetimi i pavarur Tiranë, 28 janar 2011, NOA – Po sot, përpara se të niste demonstrata homazh e opozitës, e cila sapo ka përfunduar, Përfaqësuesi i kryetarit të Radhës së OSBE-së, Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Lituanisë, Evaldas Ignatavitius në takimin me Presidentin e Republikës Bamir Topi theksoi se zgjidhja
 • Përfundon demonstrata homazh e opozitës Tiranë, 28 janar 2011, NOA/ Irma Toptani – Pas plot 90 minutash demonstrim homazh në shenjë nderimi për Hekuran Dedën, Ziver Veizin dhe Faik Myrton në një kortezh qytetarësh që ende vijon të bëjë homazhe e të ndëzë qirinj në vendet ku u vranë tre demonstruesit në 21 janar, është e qartë se gjithçka
 • Vendi i homazheve, një obelisk për nder të tre demonstruesve Tiranë, 28 janar 2011, NOA/ Irma Toptani – Vijojnë homazhet e qytetarëve për nder të tre viktimave të 21 janarit, duke vendosur lule e qirinj në vendin që sot është thyer në vendsimbolin e nderimit, dhe në pikëtakimin ku të tëra grupet e kortezhit të homazheve u ndalën e nën muzikën funebër kujtuan
 • Parashikimi i motit për 29 janar Tiranë, 28 Janar 2011 NOA – Alternime kthjellimesh dhe vranësirash do te kete ne zonat e ulta dhe ato bregdetare ndersa ne zonat malore per gjate kufirit lindor do te mbeten me reshje te dobeta shiu e debore.
 • Vazhdojnë homazhet për 3 demonstruesit RAPORTIM MINUTE PAS MINUTE Tiranë, 28 janar 2011, NOA/ Irma Toptani – Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” vendin ku u shënuan akte dhune dhe vrasja e tre demonstruesve e kanë pushtuar sot marshet funebër në nderim të tre jetëve që mori precipitimi i demonstratës
 • Zv/kryeministri i Maltës: Keqardhje për demonstratën e dhunshme Tiranë, 28 Janar 2011 NOA/ Ervin Tirana - Kryeministri Sali Berisha priti sot, në takim Zëvendëskryeministrin dhe Ministër i Punëve të Jashtme të Maltës, Tonio Borg.
 • Ndalet kortezhi pranë vendit ku u vra njëri prej demonstruesve RAPORTIM MINUTE PAS MINUTE Tiranë, 28 janar 2011, NOA/ Irma Toptani – Tashmë kortezhi i parë i homazheve për nder të viktimave i është afruar vendit ku u vranë tre demonstruesit, në sheshin mes Kryeministrisë, Kryesisë së Kuvendit dhe dy Kullave, nën ndjekjen hap pas hapi të
 • Vodafone Albania – New promotions for the 3G internet services Tirana, January 28, 2011 NOA - The 3G network has now covered Tirana and according to sources from the worldwide giant Vodafone, the 3G network rollout shall cover in few months the cities of Durrës, Shkodra, Vlora, Berat, Fier, Elbasan and Korça and extend gradually to the entire country.
 • Mijëra qytetarë i bashkohen kortezhit nën marshe funebër Pamje para pak çastesh nga tubimi i nisur RAPORTIM MINUTE PAS MINUTE Tiranë, 28 janar 2011, NOA/ Irmas Toptani – Ndërkohë që qytetarët që i janë bashkuar thirrjes së opozitës për një demonstratë homazh për të nderuar tre viktimat e 21 janarit
 • Solemnitet dhe zi në rrugëtimin e kortezhit mes turmës në bulevard RAPORTIM MINUTE PAS MINUTE Tiranë, 28 janar 2011, NOA/ Irma Toptani – Me solemnitetin dhe ngadalësinë e marshimit të një kortezhi homazhesh ka nisur edhe ecja e kortezhit për të nderuar tre të vrarët e demonstratës së të premtes së kaluar.
 • Anti-Government Protest Starts Subscribers Only Tirana, January 28, 2011 NOA - Tens of thousands of demonstrators started a silent protest in the Albanian capital Tirana on Friday, a week to the day after clashes during an opposition rally killed three.
 • Opozita drejtohet për në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” Tiranë, 28 janar 2011, NOA – Krerët e Partisë Socialiste dhe Opozitës së Bashkuar të kryesuar nga lidershipi Edi Rama sapo kanë dalë nga selia rozë për t’iu bashkuar kortezhit të qytetarëve që do të demonstrojnë në homazh të tre demonstruesve të vrarë shtatë ditë më parë në demonstratën e 21 janarit
 • Kortezhi përgatitet për demonstratën homazh para kryeministrisë Tiranë, 28 janar 2011, NOA/ Irma Toptani – Gjithçka duket të jetë gati për demonstratën homazh të opozitës ndaj tre viktimave të 21 janarit që do të zhvillohet pas pak minutash në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.
 • Kryeministri: Presidenti nuk përmendi askund fjalën “dhunë” Tiranë, 28 janar 2011, NOA – Duke folur për ngjarjet e të premtes së shkuar kur në demonstratë pati akte dhune ndaj forcave të Policisë, Kryeministri Sali Berisha i tërhoqi vëmendjen Presidentit të Republikës, se në deklaratën e tij të bërë madje me vonesë, tre orë pas nisjes së protestës, kur gjithçka
 • Berisha: Kryeprokurorja shkeli marrëveshjen për gardistët pas 3 orësh Tiranë, 28 janar 2011, NOA – Në vijim të deklaratës së tij, kryeministri Sali Berisha informoi se mes Prokurorisë së Përgjithshme dhe Qeverisë është arritur një marrëveshje pasditen e të mërkurës edhe me ndërmjetësimin siç tha kryeministri të një vendi mik, që secili nga oficerët e Gardës së Republikës
 • Berisha: Disponojmë të dhëna për puçin, u ish dhënë garanci për rënien e pushtetit Tiranë, 28 janar 2011, NOA – Dy orë para nisjes së demonstratës homazh të opozitës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, Kryeministri Sali Berisha deklaroi se Policia e Shtetit disponon të dhëna të shumta për puçin e shtetit të 21 janarit dhe marrjen e shtetit me dhunë.
 • Opposition holds procession over deaths Subscribers Only Tirana, January 28, 2011 NOA - Socialist Party will hold a march on Friday to mark the shooting deaths of three anti-government protesters a week ago despite repeated calls by the international community to cancel it.
 • Demonstrations "threat to security" Subscribers Only Tirana, January 28, 2011 NOA - Albanian police say demonstrations planned by the opposition for Friday in Tirana pose a threat for national security, public order, human rights and freedoms.
 • PS: Sot në shesh vetëm me lule, qirinj dhe rroba zie Tiranë, 28 janar, NOA - “Opozita e bashkuar i bën thirrje çdo qytetari pjesëmarrës në demonstratën homazh që të vijë me rrobat e zisë, me lulet e nderimit dhe me qiririn e lutjes për një paqe të madhe sociale mes shqiptarësh”.
 • Partitë në Maqedoni: S’do ketë skenarë tunizianë Shkup, 28 janar, NOA - Pozita dhe opozita në Maqedoni nuk shohin mundësinë e një skenari tunizian në Maqedoni, pas valës së protestave. Ditëve të fundit janë shpeshtuar protestat e kategorive të ndryshme të të pakënaqura të qytetarëve si punëtorët e ndërmarrjeve të falimentuara, kultivuesit
 • Sony paraqet të dhënat e Playstation-it të ri portabël SHBA, 28 Janar NOA - Sony ka vendosur të bëjë të ditura të dhënat e Playstation Portable, duke mos pritur formën zyrtare të prezantimit të tij, i cili do të lançohet në treg muajt e ardhshëm.
 • Qytetarët mbështesin peticionin e shoqërisë civile për zgjidhjen e krizës Tiranë, 28 janar, NOA - Mbi 2600 qytetarë brenda 48 orëve nënshkruajnë peticionin e shoqërisë civile, ku kërkohet ndërmjetësim ndërkombëtar për zgjidhjen e krizës dhe nisjen e dialogut midis partive kryesore politike në Shqipëri.
 • Tre fëmijë në orën 07:43 Mançester, 28 Janar NOA - Saktësia e anglezëve është e njohur në të gjithë botën, por që diçka e tillë të vlente edhe për lindjet është e pashembullt.
 • Ka edhe 5 vjet burg për të kryer, kapet i kërkuari Shkodër, 28 janar, NOA - Forcat e Policisë së Tiranës kanë mundur të identifikojnë dhe kapin 33-vjeçarin Astrit Salihi, lindur dhe banues në Shkodër, pasi ndaj tij ishte lëshuar një urdhër për shpallje në kërkim.
 • Shën Valentini afron me aparatura të Nilox për të dy partnerët SHBA, 28 Janar NOA - Dita e Shën Valentinit qe festohet cdo vit me 14 shkurt po afrohet dhe si gjithmonë Nilox ka përgatitur një përzgjedhje të produkteve të veçanta për festën e të dashuruarve.
 • Cameron Diaz: Nuk kam ndërmend të martohem SHBA, 28 Janar NOA - “Martesa? Edhe nëna ime me motrën kanë reshtur së kërkuari diçka të tillë ndaj meje. Historia më “idiote” që mund t'i tregohet një vajze në moshën 20-vjeçare është të martohet dhe të ketë fëmijë.
 • Banderas, sërish skena seksi dhe pse 50-vjeç SHBA, 28 Janar NOA - Koha kalon por zakonet e mira mbeten. Tashmë 50-vjeçari Antonio Banderas,nuk sheh asnjë arsye të mirë për të shmangur disa skena të forta në filmat e tij.
 • Tentoi të vriste minorenin, identifikohet autori Shkodër, 28 janar, NOA - Forcat e Policisë së Shkodrës kanë mundur të identifikojnë autorin e tentativës së një vrasje dhe ta shpallin në kërkim atë.
 • Plani i “sëmurë” për ngrohjen e pishinës Britani e Madhe, 28 Janar NOA - Gjatë këtyre ditëve, pishina e Redditch është një fushë e nxehtë për polemika mes konservatorëve, banorëve dhe anëtarët e bashkimit Unison.
 • Arrestohet studenti, iu gjet në banesë një pistoletë Shkodër, 28 janar, NOA - Në orët e para të mëngjesit të sotëm, nga forcat e Policisë së Shkodrës, u bë arrestimi në flagrancë i 21-vjeçarit Dorian Bushi, vjeç 21, lindur në Lezhë dhe me banim të përkohshëm në Shkodër.
 • Bombë makinës së konsullit tonë në Selanik Selanik, 28 janar, NOA – Përfaqësia diplomatike shqiptare në Selanik të Greqisë është përfshirë mëngjesin e sotëm në një incident të rëndë, siç është ai i vënies së një bombe në makinën e konsullit shqiptar, Thoma Nini.
 • Berisha për “La Reppublica”: Sot do të jem në zyrë! Tiranë, 28 janar, NOA – “Do të mbetem në këtë zyrë për të evituar një rrezik të ngjashëm. Edi Rama, kreu i opozitës, të premten e kaluar për pesë orë rresht ka drejtuar sulmin dhe jo në mes të natës, por në mes të ditës.
 • Albanian opposition holds anti-gov't demonstration Subscribers Only Tirana, January 28, 2011 NOA - Thousands of Albanians holding flowers and candles started marching peacefully through Albania's capital Friday in an anti-government protest to honour three opposition supporters shot dead during a protest last
 • Arsonists attack Albanian consul's car in northern Greek city of Thessaloniki Subscribers Only Thessaloniki, Greece - January 28, 2011 NOA - Greek authorities say an incendiary bomb has damaged the car of Albania's consul in the northern city of Thessaloniki, causing damage but no injuries.
 • Përvjetori, shkrimtari Ismail Kadare sot mbush 75 vjeç Tiranë, 28 janar, NOA – Shkrimtari i njohur Ismail Kadare, sot shënon një përvjetor të rëndësishëm të jetës së tij: 75 vjetorin e lindjes. Me këtë rast, aktivitete të ndryshme letrare janë parashikuar që të zhvillohen në Shqipëri, Kosovë dhe Francë.
 • E dhunuar psikologjikisht, gruaja denoncon burrin në polici Durrës, 28 janar, NOA – Dhuna e vazhdueshme psikologjike e ushtruar nga bashkëshorti i saj, e ka detyruar një grua që të marrë rrugën drejt komisariatit të policisë për ta denoncuar.
 • Vodhi 19 sahate uji të një pallati, bie në pranga Durrës, 28 janar, NOA – Forcat e policisë së Durrësit kanë arrestuar në flagrancë një person i cili dyshohet se ka vjedhur disa sahate uji në një pallat të ri.
 • Pasqyra e Shtypit, 28 Janar 2011 Tiranë, 28 Janar, NOA - Gazetat shqiptare janë të mbushura kryesisht me artikuj që flasin serish mbi gjithçka ndodhi në demonstratën e 21 Janarit, duke përfshirë reagimet e politikës vendase dhe ndërkombëtare rreth saj.
 • Opozita, do tubohet sot sërish në bulevard Tiranë, 28 janar, NOA – Një javë pas demonstratës së dhunshme të 21 Janarit, ku mbetën të vrarë 3 persona dhe plagosur mjaft të tjerë, opozita ka paralajmëruar sot sërish mbajtjen e një tubimi të mbështetësve të saj në bulevardin kryesor të vendit, “Dëshmorët e kombit”.
 • Protestat e dhunshme, Egjipti arrin drejt dialogut Kajro, 28 janar, NOA – Protestat e dhunshme në Egjipt zhvilluar ditët e fundit, duket se i kanë hapur rrugën dialogut mes qeverisë dhe opozitës.
 • Shi dhe ftohtë, parashikimi i motit për sot nga NOA dhe Meteoalb Tiranë, 28 Janar 2011 NOA – Masat ajrore te paqëndrueshme do te na shoqerojne edhe gjate te premtes ku vranësirat dhe reshjet e dobeta te shiut dhe debores te jene prezent, me te dukshme ne jug dhe juglindje te Shqipërisë.
 • Robert Hand: Qeveria, të bashkëpunojë me prokurorinë Uashington, 28 janar, NOA - Robert Hand, këshilltar politik pranë Komisionit Amerikan të Helsinkit, i bëri thirrje qeverisë në Shqipëri që të bashkëpunojë me prokurorinë.
 • Shuhet "babai" i fitnesit SHBA, 27 janar, NOA- Është ndarë nga jeta në moshën 96 vjeç Jack LaLanne, babai i fitnesit. Apostulli i një dietë të ekuilibruar dhe të një aktiviteti të pasur fizik.
 • KFOR: Situata në Kosovë e përmirësuar edhe në veri E enjte, 27 janar 2011, NOA- Komandanti i KFOR-it, gjeneral majori Erhard Buhler para Komitetin Ushtarak të NATO-s, e ka vlerësuar situatën e përgjithshme në Kosovë si të qetë dhe stabël.
 • SHBA, vjen Canna Cola, një pije me bazë marihuane SHBA, vjen Canna Cola, një pije me bazë marihuane SHBA, 28 Janar NOA Emri tashmë është i programuar: Canna Cola. Dhe së shpejti do të jetë në shitje në farmacitë e disa shteteve të SHBA-së, ku do të jetë e lejueshme.
 • Stop Albania's Self-Destruction By Daniel Korski This article first appeared in the International Herald Tribune One moment Albania is Lonely Planet’s “must-see” destination for 2011, a NATO member whose citizens enjoy visa-free travel into the EU; the next, government forces are
 • Mos më bëj numra Nga Albin Kurti Rreth 45% të popullsisë në Kosovë jetojnë me më pak se dy dollarë në ditë kurse 18% të tjerë jetojnë me më pak se një dollar në ditë.
 • Meditimi ndryshon strukturën e trurit dhe përmirëson jetesën Massachusetts, 28 Janar NOA - Meditimi është i mirë për mendjen dhe trupin, por a ishit në dijeni se ai ka efekt pozitiv dhe mbi strukturën e trurit ?
 • Tableta Android HTC Flyer SHBA, 28 Janar NOA - Mund të jetë HTC Flyer, emri përfundimtar i tabletës me sistem operativ Android që kompania Taivaneze ka përgatitur me kujdes gjatë këtyre muajve për Kongresin Botëror Mobile 2011 në Barcelonë.
 • Parashikimi i motit për sot Tiranë, 28 Janar 2011 NOA - Masat ajrore te paqëndrueshme parashihet te na shoqerojne edhe gjate dites se sotme, ku vranësirat dhe reshjet e dobeta te shiut dhe debores te jene prezent, me te dukshme ne jug dhe juglindje te Shqipërisë.
 • Inagurohet “Hyde Park One”, kompleksi i apartamenteve ekstra-luksozë Londër, 28 janar, NOA- Është inauguruar disa ditë më parë, “Hyde Park One”, një kompleks apartamentesh super luksozë me pamje nga parku i bukur londinez Hyde Park në lagjen Knightsbridge.
 • Shakira blen shtëpi në katalonjë Barcelonë, 28 Janar NOA - Sapo është ndarë nga partneri i saj Antonio de la Rua dhe kjo pas nëntë vitesh. Megjithatë zemra e Shakirës ka filluar sërish të rrahë.
 • Qenushi i trembur ngec në mur Kinë, 28 Janar NOA - Një qenush, i frikësuar kur ka parë nënën e tij që është rrahur për vdekje, është larguar menjëherë nëpërmjet një vrime në mur, në të cilën është rritur për tre vite me radhë.