Lajme > Lajme Ditore > Janar - Mars 2011
 

Lajmet e datës 25 Mars 2011

 • Kosova dhe Serbia: Ëndrrat për Brukselin Nga “The Economist” Vladimir Putini, kryeministër i Rusisë, zhvilloi një vizitë të shkurtër në Beograd gjatë kësaj jave. Ai u takua me çiklistët që i paraprinë një ndeshjeje futbolli të sponsorizuar nga Gazpromi dhe foli për investimet ruse.
 • Pranga dy personave, dhunuan pasagjerët dhe i vodhën ata Delvinë, 25 mars 2011, NOA- Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Vlorës pasi dhunuan pasagjerët dhe i vodhën ata. Fisnik Hajro, 57 vjeç, banues në Tiranë dhe Astrit Habili, 72 vjeç, banues në fshatin Vranisht të rrethit Vlorë janë arrestuar nga ana e policisë pasi në bashkëpunim kanë
 • Lulzim Basha, fjalimi i plotë në shpalljen e kandidaturës Ajo që do bëj për Tiranën Nga Lulzim Basha Këtë mbrëmje vij para jush, si një djalë i këtij qyteti. Unë jam fëmija i parë i dy prindërve të perkushtuar dhe të mrekullueshëm.
 • Pranga për Reis Haxhiraj, rrëmbeu inspektorin e policisë dhe për 10 vite u arratis Vlorë, 25 mars 2011, NOA- “Resulaj” ishte operacioni i policisë së Vlorës, i cili vuri në pranga një 40 vjeçar i cili i fshihej drejtësisë prej vitesh.
 • “Pakti i fshehtë” Pacolli-Mustafa Nga Armand Shkullaku Krejt papritur partia më e madhe opozitare dhe lideri i saj e kanë parë veten nën akuzë për bashkëpunim me pushtetin dhe në qendër të një komploti për të mbajtur në fron presidentin Pacolli.
 • Imami-Çeku: Shqipëria zë i fuqishëm për Kosovën dhe integrimin e saj në NATO Tiranë, 25 mars 2011, NOA- Ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë, Arben Imami, priti sot në takim Ministrin e Forcave të Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku.
 • Mbështetja për Gadafin Nga Iva Martinoviq, Charles Recknagel Ndërkohë që bombardimet e NATO-s në Libi vazhdojnë, ultranacionalistët serbë po mbështesin Muamer Gadadin, duke portretizuar Tripolin dhe Beogradin si viktima binjake të agresionit Perëndimor.
 • Lëvizja Vetëvendosje: PTK-ja është e popullit jo e Qeverisë! Prishtinë, 25 mars 2011, NOA- Lëvizja Vetëvendosje, ditën e sotme i është bashkuar në protestës së punëtorëve të PTK-së duke mbështetur qytetarët dhe kërkesat e tyre kundër shitjes së saj.
 • Nishani-MC Nally: Reforma në drejtësi, çështje kombëtare Tiranë, 25 mars 2011, NOA- Reformat në drejtësi ishin qendra e bisedës mes Ministrit të Drejtësisë Bujar Nishani dhe Ministrit të Shtetit për Drejtësinë në Mbretërinë së Bashkuar, Lordit MC Nally.
 • Publiku dhe llogaridhënia Nga Kseniya Lvovsky Përfaqësuese e Përhershme e Bankës Botërore në Shqipëri Elemente kyç të mirëqeverisjes janë transparenca dhe përgjegjshmëria në vendimmarrje, ofrimin efektiv të shërbimeve sociale dhe pjesëmarrjen gjithëpërfshirëse të grupeve të
 • Shpallen fituesit e konkursit “Panairi i Ideve Krijuese” British Council në Shqipëri dhe Zyra e Bankës Botërore në Tiranë shpallin fituesit e konkursit “Panairi i Ideve Krijuese” Tiranë, 25 mars 2011 NOA - British Council në Shqipëri dhe Zyra e Bankës Botërore në Tiranë shpallën fituesit e konkursit “Panairi i Ideve Krijuese” i
 • Haxhinasto- MC Nally: Shqiptarët mbështetje në sfidat dhe sigurinë globale Tiranë, 25 mars 2011, NOA- Në vijim të takimeve të tij Ministri i Shtetit për Drejtësinë në Mbretërinë e Bashkuar, Lordi MC Nally, takoi edhe zëvendëskryeministrin dhe Ministrin e Punëve të Jashtme, Edmond Haxhinasto.
 • Pranga dy personave, viktima e trafikimit bashkëjetuese me autorin Ferizaj, 25 mars 2011, NOA- Dy persona kanë rënë në prangat e policisë, për trafik njerëzor, pas një pune të vazhdueshme nga ana e saj në qytetin e Ferizajt.
 • Ministria e Transportit: Rama bllokon punimet, ai pengon Tiranën të çlirohet nga kaosi Tiranë, 25 mars 2011, NOA- Ministria e Transportit ka reaguar ditën e sotme lidhur me pengimin e punimeve në Unazën e Madhe të Tiranës nga ana e militantëve socialistë.
 • Basha: Të fillojmë punën, Tirana ka nevojë për një kryebashkiak që dëgjon Tiranë, 25 mars 2011, NOA- (Update) Lulëzim Basha i cili që nga dita e sotme do të nisë garën, tashmë si kandidat zyrtar për Bashkinë e Tiranës iu bëri thirrje qytetarëve që të ngrihen dhe së bashku me të dhe të fillojnë punën.
 • Lotaria Amerikane, si ta kuptoni a keni fituar Konsullja e ambasadës së SHBA-ve në Tiranë, Lyra Carr, tregon për qytetarët mënyrat sesi duhet të mbrohen nga mashtrimet me lotarinë amerikane
 • A jemi çlirimtarë? A jemi çlirimtarë, hajdutë, patriotë, kriminelë, të pafytyrë apo tradhtarë? Nga Behxhet Sh. Shala Bashkimi me Shqipërinë apo patate për Serbinë : Presidenti i Dellit, Fejtit, Pushikarit, ish të burgosurve politikë, ish luftëtarëve të UÇK-së të të gjitha
 • Basha: Përballje me qeverisjen qendrore, nëse interesi i Tiranës do vihet në pikëpyetje Tiranë, 25 mars 2011, NOA- (Update) Në vijim të fjalës së tij kandidati i mazhorancës për kreun e Tiranës, Lulëzim Basha tha se në 8 maj, do të përmbyllet Odiseja e korrupsionit dhe abuzimit që pjell bashkia aktuale.
 • Fajon: Bashkimi Evropian ndjehet i lodhur nga zgjerimi Bruksel, 25 mars 2011 - Në Bashkimin Evropian ndjehet një lodhje e konsiderueshme në procesin e zgjerimit, si pasojë e krizës ekonomike dhe financiare, e cila e ka përfshirë botën, tha sot Tanja Fajon, anëtare e Parlamentit Evropian nga Sllovenia.
 • Dymbëdhjetë vjet më pas Në kujtim të 24 marsit 1999: Për çka u munduam atëherë dhe tash? Kur amerikanët dëgjojnë kosovarët duke përgojuar Qeverinë sepse ajo nuk është mbështetur nga shumica e deputetëve shqiptarë të Kuvendit të Kosovës, ne jemi më se të fyer.
 • Shoqëria civile, pakt për bashkëpunim drejt barazisë gjinore Unioni i Gazetarëve dhe OJF-të që punojnë për barazinë gjinore nënshkruajnë Kuadrin e Bashkëpunimit me mbështetjen e OKB-së Tiranë, 25 Mars 2011 NOA - U nënshkrua sot në Tiranë Kuadri i Bashkëpunimit midis Unionit të Gazetarëve dhe 15 OJF-ve që punojnë për barazinë gjinorë
 • Basha: Bashkë në betejën për lirinë e kryeqytetit, Rama kërkon karriken e Kryeministrit Tiranë, 25 mars 2011, NOA- Kandidati zyrtar i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Lulëzim Basha e nisi fjalën e tij me një falënderim për prindërit e tij, që sikurse tha ai e mësuan të jetë i parë.
 • Berisha: Basha në 8 maj largon Ramën , bëri që shqiptarët të fluturojnë drejt Evropës Tiranë, 25 mars 2011, NOA- (Update) Në vijim të fjalës së tij në Kryeministri Berisha tha se Basha prezanton ëndrrat e Tiranës Evropiane dhe të bukur.
 • Valë arrestesh në Inspektoratin Ndërtimor Tiranë, 25 mars 2011 NOA/ Ervin Tirana – Valë arrestesh të reja në radhët e inspektorëve të ndërtimit. Pak ditë pasi në Tiranë u arrestuan dy inspektorë dhe një polic bashkiak, sot pasdite iu hodhën prangat edhe dy inspektorëve të tjerë, këtë radhë në Vlorë.
 • Berisha: Basha i pari i Tiranës, personaliteti i sukseseve të PD-së Tiranë, 25 mars 2011, NOA- Kreu i qeverisë dhe Kryeministri i vendit Sali Berisha në këtë momente në pallatin e sportit Asllan Rusi nisi prezantimin e kandidatit për Bashkinë e Tiranës Lulëzim Basha.
 • Parashikimi i motit për 26 mars 2011 Tiranë, 26 mars 2011, NOA - Mengjesi do te dominohet nga alternime te kthjellimeve dhe vranësirave ne zonat e ulëta dhe bregdetare por vranësira te dendura do te ketë ne zonat malore sidomos ne Veri te cilat do te gjenerojnë shira te karakterit lokal.
 • Rama- MC Nally: Prokuroria hallka më e rëndësishme e zbatimit të ligjit Tiranë, 25 mars 2011, NOA- Kryeprokurorja e vendit Ina Rama zhvilloi ditën e sotme një takim me Ministrin e Shtetit për Drejtësinë në Mbretërinë e Bashkuar, Lordin MC Nally.
 • Teknologjia 3G mbërrin në qytetin e Shkodrës Shkodër, 25 mars 2011 NOA - Teknologjia 3G mbërrin në qytetin e Shkodrës duke zgjeruar kështu hartën e mbulimit me 3G me shpejtësinë e premtuar.
 • Rizopulos: Dy beteja për minoritetin grek, zgjedhjet lokale dhe vetëdeklarimi Gjirokastër, 25 mars 2011, NOA – Konsulli grek në Gjirokastër Joanis Rizopulos deklaroi sot në Derviçan se minoriteti grek në Shqipëri ka dy beteja përpara, atë të zgjedhjeve vendore të 8 majit dhe vetëdeklarimin e kombësisë greke në regjistrimin e popullsisë.
 • Në Shqipëri duhej të ishim Tirana do të ketë në të ardhmen një parlament shumë më modern dhe më të përshtatshëm sesa Vjena. Meqë ra fjala, parlamenti i ri dhe modern do të ndërtohet si do që të jetë.
 • Policia hap zjarr mbi një 14 vjeçar të pambrojtur (VIDEO) San Paulo, Brazil 25 mars 2011 NOA – Pamje tronditëse vijnë nga Brazili. Televizioni brazilian ka transmetuar një video-shok: Në pamjet filmike tregohet sesi policia ka shtënë me armë zjarri mbi një të mitur duke e qëlluar pesë herë në gjoks dhe bark.
 • Në Shqipëri duhej të ishim, “Tirana parlament më modern se Vjena” Tiranë, 25 mars 2011, NOA - Tirana do të ketë në të ardhmen një parlament shumë më modern dhe më të përshtatshëm sesa Vjena. Meqë ra fjala, parlamenti i ri dhe modern do të ndërtohet si do që të jetë.
 • 92 vjeçarja qëllon komshiun: “Nuk donte të më puthte” Florida, 25 Mars, NOA- Helen Staudinger, 92 vjeç, ka qëlluar me katër plumba pistolete komshiun e saj Dwight Bettner, 53 vjeç, se ai ka refuzuar ta puthë.
 • Tragjedia rrugore, gjetën vdekjen dy punonjëse të World Vizion Elbasan, 25 mars 2011 NOA/ Tom Dodbiba – Tragjedia rrugore që ndodhi pasdreken e sotme në rrugën Elbasan-Përrenjas, i mori jetën dy grave, punonjëse të organizatës amerikane “World Vizion” si dhe shkaktoi plagosjen e shtatë të tjerëve, dy prej të cilëve ndodhen në gjendje kritike për jetën.
 • Dy gra mbeten të vdekura në aksident, 8 të plagosur Elbasan, 25 mars 2011 NOA – Dy gra kanë mbetur të vdekura dhe tetë vetë janë plagosur në një aksident që ndodhi para pak minutash në Xibrakë, rrugës për në Përrenjas, raporton bashkëpunëtori i agjencisë NOA.
 • Berisha: Shqipëria do mbështesë pa kufij integrimin e Kosovës Tiranë, 25 mars 2011, NOA – Kryeministri Sali Berisha garantoi ministrin e Forcave të Sigurisë së Kosovës Agim Çeku se Shqipëria do t’i japë Kosovës mbështetje pa kufij për pjesëmarrjen dhe integrimin e saj në NATO dhe në çdo iniciativë ndërkombëtare e rajonale.
 • Reagon Topalli: Po të trukoja konkurse, do drejtoja Bashkinë e Tiranës Tiranë, 25 mars 2011, NOA – Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli ka reaguar pas akuzave të deputetit socialist Taulant Balla mbi skandalin për maketin fitues të parlamentit të ri, duke deklaruar se artikulli i propaganduar nga selia rozë është një gënjeshtër spekulative.
 • Patozi letër Ruçit: Tryezë në 29 mars për procesin zgjedhor të 8 majit Tiranë, 25 mars 2011, NOA – Kur tashmë na ndajnë më pak se dy muaj nga zgjedhjet vendore të 8 majit Partia Demokratike ka ftuar sot zyrtarisht Partinë Socialiste dhe partitë e tjera parlamentare që të ulen në një tryezë të martën për të diskutuar përgjegjësitë për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor
 • Breshëri automatiku ndaj policëve, kapet i shumëkërkuari Reis Haxhiraj Vlorë, 25 mars 2011, NOA – Pasi hapi zjarr me automatik kundër forcave të policisë që e kishin rrethuar, është arrestuar sot i shumëkërkuari për rrëmbimin e një inspektori policie, Reis Haxhiraj, i cili prej 13 vitesh i fshihej drejtësisë shqiptare në Greqi.
 • Lordi Mc Nally: Zbatimi i reformës në drejtësi, partitë të bashkëpunojnë Tiranë, 25 mars 2011, NOA – Mbretëria e Bashkuar i jep rishtas mbështetje Shqipërisë në vazhdimin e reformës në drejtësi, por i bën thirrje partive politike të bashkëpunojnë për zbatimin e saj.
 • PS: Skandal me Kuvendin e ri, fituesi i shpallur që në 12 mars, Jozefina të përgjigjet Tiranë, 25 mars 2011, NOA – Deputeti socialist Taulant Balla duke akuzuar sot kryeparlamentaren Jozefina Topalli se është përgjegjëse për skandalin mbi projektin fitues për ndërtimin e kompleksit të ri parlamentar, deklaroi se fituesi është shpallur jo dje, por që në 12 mars.
 • Ekstradohet drejt Gjermanisë serbi Said Aziz Tiranë, 25 mars 2011, NOA – Ekstradohet drejt Gjermanisë shtetasi serb Said Aziz, i akuzuar nga autoritetet gjermane për falsifikim parash. Ekstradimi i 65-vjeçarit nga Bujanovci, Said Azizi u krye sot nga Zyra Qendrore Kombëtare e Interpol Tiranës.
 • Zbulohet gjeni që rregullon homoseksualitetin Pekin, 25 Mars, NOA- Një studim i kryer nga Instituti Kombëtar i Shkencave Biologjike në Pekin ka zbuluar gjenin që rregullon homoseksualitetin.
 • AKKP: Në 28 mars nis pranimi i kërkesave për kompensimin e pronave Tiranë, 25 mars 2011, NOA – Në 28 mars Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit të Pronave do të nisë procesin e pranimit dhe regjistrimit të kërkesave të ish-pronarëve për kompensimin në të holla për pronat e tyre, që njihen për kompensim, një proces që do të zgjasë plot 30 ditë.
 • Limaj: Hetimet? Kërkojnë eliminimin tim politik Prishtinë, 25 mars, NOA – “Në Kosovë kanë ndodhur qindra krime nga forcat serbe, të cilat dihet se kush i ka bërë e askush nuk po interesohet për atë çështje”.
 • Kina bën para’ dhe i investon në SHBA Pekin, 25 mars, NOA - Kina është shteti me rezervat më të mëdha në valuta, valuta të cilat duhen investuar. Sipas një ankete të bërë me 18 milionë kinezë, Shtetet e Bashkuara zënë vendin e parë për investime në pasuri të patundshme.
 • Unaza e Madhe, banorët dalin në rrugë kundër policisë Tiranë, 25 mars, NOA – Projekti i ndërtimit të Unazës së Madhe të Tiranës, ka nxjerrë sot në rrugë banorët pranë zonës së Kopshtit Botanik, të cilët janë konfrontuar paradite me policinë.
 • Gjente klientë për seks me 2 mijë lekë, kapet tutori i 24-vjeçares Tiranë, 25 mars, NOA – Shfrytëzonte për prostitucion një 24-vjeçare, banuese në Tiranë, kundrejt pagesës 2.000 lekë, në një banesë të improvizuar si hotel.
 • Vdekja e Emmyt, Apeli lë në burg biznesmenin Tiranë, 25 mars, NOA – Gjykata e Apelit, nuk e ka pranuar kërkesën e biznesmenit kosovar Aziz Kelmendi, për të marrë një tjetër masë duke rrëzuar atë të arrestit me burg, të vendosur nga Gjykata e Tiranës ndaj tij.
 • Nafta “Virgin”, Apeli lë në burg Merkajn Tiranë, 25 mars, NOA – Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi, masën e dhënë para disa ditësh nga Gjykata e Tiranës për “arrest me burg”, ndaj të arrestuarit të parë mbi skandalin e naftës “Virgin”.
 • Merrte para’ për të nxjerrë më shpejt pasaportat, arrestohet Korçë, 25 mars, NOA – U dilte garant personave të ndryshëm që prisnin në radhë për pasaportat biometrike, se do ndikonte tek punonjësit e kompanisë “Aleat” për t’i marrë jashtë radhe ato, në këmbim të shumave prej 2-3 mijë lekësh.
 • Aksidenti rrugor, vdes murgesha italiane Lezhë, 25 mars, NOA – Një murgeshë ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur rëndë, ka qenë bilanci i një aksidenti tragjik që ka ndodhur paraditen e sotme në aksin rrugor Lezhë-Shkodër.
 • Topi: Gjyqtarët, duhet të jenë të paanshëm Tiranë, 25 mars, NOA - Presidenti i Republikës, Bamir Topi priti sot në një takim ministrin e Shtetit për Drejtësinë të Mbretërisë së Bashkuar, Lordin Tom Mekneli, në kuadrin e një vizite në vendin tonë.
 • Fukushima, ekspertët: SOS, radioaktiviteti mund të arrijë nivelin më të lartë Fukushima, 25 mars, NOA - Radioaktiviteti mund të arrijë nivelin më të lartë në centralin atomik të Fukushimas në Japoni, i cili u dëmtua nga tërmeti dhe tsunami i fundit në këtë vend.
 • Takimi Papandreu-Gruevski, pa rezultate për kontestin e emrit Shkup, 25 mars, NOA - Kryeministri grek Jorgos Papandreu dhe ai i Maqedonisë, Nikolla Gruevski zhvilloi sot pasdite takimin e tyre të nëntë me radhë në Bruksel, mirëpo duke mos i dhënë asnjë shtytje procesit të zgjidhjes së kompromisit të emrit.
 • Në kujtim të 24 marsit 1999: Për ç’ka u munduam, atëherë dhe tash? Nga Kristofer Dell* Përvjetori i 12-të i fillimit të fushatës së NATO-s në Kosovë është mundësi për të menduar lidhur me turbullirat që çuan në ndërhyrjen e NATO-s, si dhe për shtetin e Kosovës që doli nga konflikti.
 • Elisabeth Taylor, varroset pranë shokut të saj, Michael Jackson Los Anxhelos, 25 mars, NOA - Janë realizuar mënyrë të fshehtë dhe pa bujë, ceremonitë funebre të përcjelljes për në banesën e fundit të divës së Hollivudit, Elisabeth Taylor.
 • Tërmeti godet Birmaninë, 75 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur Rangon, 25 mars, NOA - Janë të paktën 75 viktimat e shkaktuara nga tërmeti me magnitudë 6.8 ballë e shkallës Rihter, i cili goditi dje Birmaninë lindore, ndërsa mësohet se të plagosurit janë më shumë se njëqind.
 • Pasqyra e Shtypit, 25 Mars 2011 Tiranë, 25 mars, NOA - Gazetat shqiptare flasin mbi incidentin e ndodhur dje ndaj Dritan Avlliajt, nëpunësit të njohur të Bashkisë së Tiranës, i cili përfundoi me plagosjen e tij.
 • Stabilizimi i Euros, miratohet paketa e reformave në BE Bruksel, 25 mars, NOA - Një pako e përbashkët reformash për stabilizimin e monedhës së përbashkët Euro, ka qenë pakti i përbashkët për të cilin kanë rënë dakord në një takim të posaçëm presidentët dhe kryeministrat e vendeve të Bashkimit Evropian.
 • OKB: Gjendja humanitare në Libi, shumë dramatike Nju Jork, 25 mars, NOA – Gjendja humanitare në Libi, është shumë dramatike. Kështu është cilësuar ajo nga Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Moon.
 • FMN: Japonia do përballet me një periudhë të ngadalësimit ekonomik Tokio, 25 mars, NOA – Pas Bankës Botërore, është Fondi Monetar Ndërkombëtar, që ka hartuar një raport të posaçëm financiar për gjendjen e krijuar pas tsunamit dhe tërmetit në Japoni.
 • Tottenham mendon për Lippin Itali, 25 Mars NOA - “Do të kthehem në drejtim të një skuadre, por jo në Itali”, këto kanë qenë fjalët që përcillnin një mendim të teknikut italian Marcello Lippi.
 • Një përshkrim i Samsung GT-i9100 Galaxy S II SHBA, 25 Mars NOA - Samsungu i ri GT-i9100 Galaxy S II, një nga smartphonët Android më të pritur në sezonin e pranverës, është protagonisti i një video që e tregon atë më të detajuar.
 • Kinë, hoteli në formën e një rakete ping-pongu gjigande Kinë, 25 Mars NOA - Një hotel i ri, i gjatë rreth 150 metër në formën e një rakete ping-pongu gjigante. Sipas asaj çka bëhet e ditur nga China Daily është ky projekti i ri që shumë shpejt do marrë jetë në qytetin e Huainan, në provincën perëndimore kineze të Anhui, në një fushë të një kompleksi sportiv
 • Dritan Avllaj largohet pas mjekimit nga Spitali Ushtarak Tiranë, 25 Mars 2011 NOA/ Ervin Tirana – Dritan Avllaj, i njohur si Tan Lepuri, u largua nga Spitali Ushtarak i Tiranës, sot në orën 02.15, bëjnë të ditur për agjencinë e lajmeve NOA, burime nga ky spital.
 • Pak seks, sepse rrezikoni infarktin SHBA, 25 Mars NOA - Në lidhje me seksin gjithmonë është bërë e ditur se është një faktor tepër i rëndësishëm për të pasur një jetë të gjatë: bën mirë për humorin, në sistemin imunitar, për lëkurën dhe për metabolizmin.
 • Zidane i këshillon Menez Juventusit Torino, 25 Mars NOA - Ka qenë ndër protagonistët, për të mos thënë ai absolut, i derbit të bamirësisë me Torinon. Zidane ka marrë duartrokitje të shumta ashtu si dikur kur francezi ishte pjesë e skuadrës së bardhë e zinjve, ku tifozët kanë treguar se nuk e kanë harruar asnjëherë atë.
 • Obama, si ngeci jashtë Shtëpisë së Bardhë SHBA, 25 Mars NOA - Presidenti i SHBA-së, Barack Obama, është kthyer në Uashington pas pesë ditëve në Amerikën Latine dhe ka mbetur jashtë Shtëpisë së Bardhë.
 • Amy Whinehouse, luku është... për tu ndryshuar Los Anxhelos, 25 Mars NOA - Një make up “i rëndë", një pulovër e madhe me rombe, balerina dhe një pamje jo shumë e rregullt në përgjithësi. Megjithatë në këtë rast Amy Winehouse nuk ka qenë e pirë dhe as ka konsumuar drogë, duke ndjekur një shembull ndryshe nga ç’jemi mësuar ta shohim.
 • Dieta çon në stres dhe nervozizëm Itali, 24 Mars NOA - Privimi nga një prej kënaqësive më të mëdha të ekzistencës sonë, siç është ushqimi, çon në pasoja të rënda në humorin tonë dhe në mënyrën se si sillemi me të tjerët: një studim i kohëve të fundit ka konfirmuar këtë fakt, i cili është publikuar në revistën Journal of Consumer
 • E vetmja paraqitje nudo e Elizabeth Taylor Kalifornia, 25 Mars NOA - Është një fotografi në bardhë e zi, ku paraqitet një fizik pak më i madh se një adoleshente, por me linja dhe forma të përkryera.
 • Atentati, jashtë rrezikut për jetën Dritan Avllaj, i njohur si Tan Lepuri Tiranë, 25 Mars 2011 NOA/ Ervin Tirana – Në mjekim e sipër por jashtë rrezikut për jetën për jetën gjendet momentalisht në Spitalin Ushtarak të Tiranës, 39 vjeçari Dritan Avllaj, i njohur si Tan Lepuri.
 • Francë, evakuohet muzeu i Grand Palais Paris, 25 Mars NOA - Në Paris, muzeu i Grand Palais, në Champs-Elysees, është evakuuar dhe kjo pas një larmi për zjarr. Në vendngjarje ndërhynë menjëherë zjarrfikësit që nxorën nga ndërtesa rreth 300 persona.